Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Resultat 2021"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Resultat 2021


    Resultat V 7 2021

     Klass L 11   1:a Rebecka Gudmundsson    197 p.

     Klass L 15    1:a Oskar Gudmundsson       200 p.

                             Casper Yngvard               200 p.

                        2:a Friedemann Åkesson       198 p.

     Klass L 17    1:a Alexander Gudmundsson  130 p. (20 skott)

     Klass  L 2     1:a Fredrik Yngvard               343 p.

 Resultat V 6 2021

    Klass L 9   1:a Otis Nilsson                       170 p.

     Klass L 11 1:a Rebecka Gudmundsson     195 p.

      Klass L 15 1:a Casper Yngvard               200 p.

                      2:a Oskar Gudmundsson        199 p.

                      3:a Friedemann Åkesson        197 p.

      Klass L 17  1:a Alexander Gudmundsson  124 p. (20 skott)       

  

     Resultat V 5 2021

     Klass L 11    1:a Rebecka Gudmundsson   195 p.

    Klass  L 15    1;a Casper Yngvard              200 p.

                        2:a Friedemann Åkesson      198 p.

                        3:a Oskar Gudmundsson      196 p.

    Resultat V 4 2021

    L 11    1:a Rebecka Gudmundsson            195 p.

    L 15    1:a Casper Yngvard                       200 p.

              2:a Friedemann Åkesson                199 p.

              3:a Oskar Gudmundsson                198 p.

   Fadder December 2020.

    1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren                  398 p.

    2:a Oskar o Håkan Gudmundsson                      396 p.

    3:a Rebecka o Majvi Gudmundsson                   395 p.

    4:a Jakob o Ola Svensson                                   394 p.

    5:a Otis o Mattias Nilsson                                   376 p.

    6:a Elias o Peter Wester                                      353 p         

   Luftgevärsresultat V 51 2020

   L 9     1:a Siri Svensson                    158 p.

             2:a Otis Nilsson                      148 p.

             3:a Elias Wester                      138 p.

  L 11   1:a  Rebecka Gudmundsson    198 p.

  L 13   1:a Casper Yngvard                 200 p.

            2:a Oskar Gudmundsson          197 p.

  L 17  1:a Fredrik Yngvard                 350 p.

           2:a Alexander Gudmundsson   124 p. ( 20 skott)

  Dam 1.a Johanna Enberg                  211,4 p.

           2:a Majvi Gudmundsson         209,6 p.

           3:a Eva Lindgren                     208,5 p.

           4:a Anna Miklosova                208,1 p.

           5:a Michelle Nielsen               206,5 p.

           6:a Ida Nielsen                        203,8 p.

  Herr  1:a Mattias Nilsson                211,3 p.

           2:a Robin Hansson                 209,5 p.

          3:a Bo Hanson                         208,4 p.

          4:a Håkan Gudmundsson        206,5 p.

          5:a Peter Wester                      205,8 p.

          6:a Mattias Appelquist           205,5 p.

          7:a Kenneth Olsson                204,4 p.

          8:a Stefan Persson                  203,5 p.

           9:a Bengt Nilsson                  203,2 p. 

    Luftgevärsresultat V 50 2020

   L 9     1:a Hjalmar Arvidsson           190 p.

             2:a Otis Nilsson                      176 p.

             3:a Siri Svensson                    160 p.

             4:a Elias Wester                      158 p.

  L 11    1:a Rebecka Gudmundsson    197 p.

   L 13   1:a Casper Yngvard                200 p.

              2:a Friedemann Åkesson        199 p.

                   Oskar Gudmundsson         199 p.

'  L 15    1:a Natalia Brusquni              197 p.

   L 17    1:a Fredrik Yngvard               358 p.

              2:a Alexander Gudmundsson   72 p. ( 20 skott)

  Dam    1:a Johanna Enberg                 213,8 p.

              2;a Eva Lindgren                    211,5 p.

              3:a Majvi Gudmundsson        211,0 p.

              4:a Michelle Nielsen              210,9 p.

              5:a Anna Miklsova                 206,5 p.

              6:a Ida Nielsen                       204,3 p.

   Herr    1:a Bo Hansson                      212,0 p. 

              2:a Rickard Nilsson                210,7 p.

              3:a Mattias Nilsson                209,6 p.

              4:a Håkan Gudmundsson      209,2 p.

              5:a Robin Hansson                207,2 p.

              6:a Bengt Nilsson                  206,0 p.

              7:a Mattias Appelqvist          205,6 p.

              8:a Peter Wester                    204,9 p.

              9:a Stefan Persson                 204,6 p.

            10:a Kenneth Olsson               203,4 p.                   

    Luftgevärsresultat V 49 2020.

   L 9   1:a  Hjalmar Arvidsson          196 p.

            2:a Jakob Svensson                194 p.

            3:a Elias Wester                      160 p.

            4:a Siri Svensson                    145 p.

                  Otis Nilsson                      145 p.

   L 11  1:a Rebecka Gudmundsson    190 p.

   L 13  1:a Casper Yngvard                200 p.

             2:a Friedemann Åkesson       199 p.

                   Oskar Gudmundsson       199 p.

   L 15  1:a Natalia Brusquni              193 p.

   L 17   1:a Fredrik Yngvard              355 p.

              2:a Alexander Gudmundsson 116 p. ( 20 skott)

   Dam    1:a Johanna Enberg              213,4 p.

               2:a Majvi Gudmundsson      210,2 p.

               3:a Michelle Nielsen             209,6 p.

                     Eva Lindgren                  209,6 p.

              4:a Anna Miklosova              206,0 p.

              5:a Ida Nielsen                       205,4 p.

    Herr   1:a Ola Svensson                   212,3 p.

              2:a Robin Hansson                 210,6 p.

              3:a Mattias Nilsson                210,3 p.

              4:a Bo Hansson                      208,2 p.

              5:a Mattias Appelquist           207,3 p.

              6:a Peter Wester                      206,2 p.

              7:a Håkan Gudmundsson        206,0 p.

              8:a Stefan Persson                   205,9 p.

              9:a Bengt Nilsson                    204,8 p.

           

            

    Fadder November   

       1:a Casper Y o Eva L                     400 p.

       2:a Oskar o Håkan G                      397 p.

       3:a Alex J o Stefan P                      391 p.

       4:a Rebecka o Majvi G                  389 p.

       5:a Jakob o Ola S                           388 p.

       6:a Otis o Mattias N                      382 p.

       7:a Elias o Peter W                        354 p.

   Luftgevärsresultat V 48 2020 

    Klass L 9    1:a Hjalmar Arvidsson         196 p.

                       2;a Jakob Svensson               194 p.

                       3:a Elias Wester                    158 p.

                       4:a Siri Svensson                  146 p.

                       5:a Otis Nilsson                    144 p.

        L 11        1:a Rebecka Gudmundsson  167 p.

        L 13        1:a Casper Yngvard              200 p.

                       2:a Oskar Gudmundsson       199 p.

                             Friedemann Åkesson       199 p.

       L 17         1:a Fredrik Yngvard              357 p.

                        2:a Alexander Gudmundsson 98 p. ( 20 skott)

      Dam          1:a Johanna Enberg                211,7 p.

                        2:a Eva Lindgren                    211,3 p.         

                        3:a Majvi Gudmundsson        210,8 p.

                        4:a Anna Miklosova               209,1 p.

                        5:a Michelle Nielsen              208,8 p.

                         6:a Ida Nielsen                      202,4 p.

      Herr           1:a Ola Svensson                   213,2 p.

                         2:a Rickard Nilsson              210,4 p.

                         3:a Mattias Nilsson               210,1 p.

                         4:a Mattias Appelquist          208,9 p.

                         5:a Håkan Gudmundsson      208,3 p.

                         6:a Robin Hansson                207,2 p.

                         7:a Bengt Nilsson                  206,9 p.

                         8:a Stefan Persson                 205,6 p.

                         9:a Peter Wester                     202,5 p.

                        10:a Kenneth Olsson              201,3 p.  

               

   Luftgevärsresultat V 47 2020

   Klass L 9     1:a Hjalmar Arvidsson              196 p.

                       2:a Jakob Svensson                    190 p.

                       3:a Otis Nilsson                          166 p.

                      4:a Elias Wester                           160 p.

                      5:a Siri Svensson                         148 p.

    L 13          1:a Casper Yngvard                     200 p.

                     2:a Friedemann Åkesson              199 p.

    L 17          1:a Fredrik Yngvard                     359 p.

    Dam          1:a Johanna Enberg                      210,4 p.

                     2:a Michelle Nielsen                     208,6 p.

                     3:a Eva Lindgren                          208,2 p.

                     4:a Anna Miklosva                       207,0 p.

                     5:a Ida Nielsen                             198,5 p.

    Herr          1:a Mattias Nilsson                      210,3 p.

                           Bo Hansson                            210,3 p.

                     2:a Ola Svensson                          210,1 p.

                     3:a Mattias Appelquist                 209,4 p.

                     4:a Stefan Persson                        208,7 p.

                     5:a Robin Hansson                       208,0 p.

                     6:a Bengt Nilsson                         206,4 p.

                     7:a Peter Wester                           206,2 p.

 

  Luftgevärsresultat V 46 2020

  Klass  L 9     1:a Hjalmar Arvidsson     189 p.

                       2:a Jakob Svensson           188 p.

                       3:a Otis Nilsson                161 p.

                       4:a Siri Svensson              144 p.

                       5:a Elias Wester                116 p.

      L 13         1:a Casper Yngvard          200 p.

                       2:a Friedemann Åkesson  194 p.

                       3:a Hugo Arvidsson          184 p.

                       4:a Collin Atkins               180 p.

      L 15          1:a Natalia Brusquni         195 p.

      L 17          1:a Fredrik Yngvard          362 p.

    Dam            1:a Johanna Enberg          211,1 p.

                        2:a Anna Miklosova         207,7 p.

                        3:a Eva Lindgren              207,5 p.

                        4:a Gisella Nilsson           207,3 p.

                        5:a Michelle Nielsen        206,4 p.

    Herr             1:a Rickard Nilsson         210,9 p.

                        2:a Ola Svensson             210,3 p.

                        3:a Mattias Nilsson          210,2 p.

                              Bo Hansson                210,2 p.

                        4:a Robin Hansson           207,6 p.

                        5:a Mattias Appelquist    206,9 p.

                        6:a Bengt Nilsson            206,5 p.

                        7:a Stefan Persson           204,8 p.

                        8:a Kenneth Olsson         202,8 p.          

  Faddder Oktober 2020 

  1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren               399 p.

  2:a Oskar o Håkan Gudmundsson                   397 p.

  3:a Rebecka o Majvi Gudmundsson                 390 p.

  4:a Alex Jonsen o Stefan Persson                     387 p.

        Jakob o Ola Svensson                                 387 p.

   5:a Otis o Mattias Nilsson                                366 p.

  Fadder September 2020 

   1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren          399 p.

   2:a Alex Jonsen o Stefan Persson               384 p.

   3:a Jakob o Ola Svensson                           373 p.

   4:a Otis o Mattias Nilsson                           355 p.

  Luftgevärsresultat V 45 2020 

  L 9    1:a Otis Nilsson                      183 p.

            2:a Hjalmar Arvidsson           179 p.

            3:a Kevin Atkins                    175 p.

  L 11   1:a Alex Jonsen                      193 p.

  L 13    1:a Casper Yngvard              200 p.

             2:a Friedemann Åkesson       199 p.

             3:a Collin Atkins                   192 p.

             4:a Hugo Arvidsson              186 p.

  L 17    1:a Fredrik Yngvard             356 p.

  Dam    1:a Eva Lindgren                  209,2 p

              2:a Anna Miklosova             206,9 p.

              3:a Michelle Nielsen             205,0 p.

              4:a Ida Nielsen                      201,0 p.

  Herr     1:a Robin Hansson               211,6 p.

               2:a Mattias Nilsson              210,6 p.

               3:a Bo Hansson                    210,4 p.

               4:a Stefan Persson                209,5 p.

               5:a Mattias Appelquist         207,7 p.

               6:a Bengt Nilsson                 204,8 p.

               7:a Kenneth Olsson              201,0 p.

  Luftgevärsresultat V 44 2020

  L 9    1:a Hjalmar Arvidsson           184 p.

           2:a Kevin Atkins                    180 p.

           3:a Otis Nilsson                      149 p.

  L 11  1:a Alex Jonsen                      193 p.

           2:a Rebecka Gudmundsson    190 p.

  L 13  1:a Casper Yngvard               200 p.

                 Friedemann Åkesson       200 p.

           2:a Oskar Gudmundsson        199 p.

           3:a Jonathan Enberg               196 p.

           4:a Collin Atkins                    184 p.

           5:a Hugo Arvidsson               181 p.

   L 15  1;a Natakia Brusquni            194 p.

   L 17  1:a Fredrik Yngvard             357 p.

   Dam  1:a Johanna Enberg             211,7 p.

             2:a Eva Lindgren                 209,3 p.

             3:a Michelle Nielsen           209,2 p.

             4:a Anna Miklosova            207,2 p.

             5:a Ida Nielsen                    202,7 p.

 Herr     1:a Robin Hansson             210,7 p.

             2:a Bo Hansson                  209,9 p.

             3:a Mattias Nilsson            209,3 p.

             4:a Håkan Gudmundsson   209,1 p.

             5:a Bengt Nilsson               208,0 p.

             6:a Rickard Nilsson            207,6 p.

             7:a Mattias Appelquist       206,3 p.

             8:a Kenneth Olsson            204,9 p.

             9:a Stefan Persson              203,6 p.

 

   

    Luftgevärsresultat V 43 2020

    L 9     1:a Jakob Svensson               192 p.

              2:a Kevin Atkins                   180 p.

              3:a Otis Nilsson                     146 p.

              4:a Siri Svensson                   114 p.

  L 13     1:a Casper Yngvard               200 p.

                    Friedemann Åkesson       200 p.

              2:a Oskar Gudmundsson       198 p.

              3:a Jonathan Enberg              195 p.

              4:a Hugo Arvidsson              185 p.

              5:a Collin Atkins                   182 p.

              6:a Robin Lennertsson/Städe 178 p.

  L 15     1:a Natalia Brusquni              192 p.

  L 17     1:a Fredrik Yngvard              373 p.

              2:a Alexander Gudmundsson 110 p. (20 skott)

  Dam    1:a Johanna Enberg                213,4 p.

              2:a Michelle Nielsen              209,8 p.

              3:a Eva Lindgren                    209,2 p.

              4:a Anna Miklosova               208,0 p.

              5:a Majvi Gudmundsson        207,8 p.

              6:a Ida Nielsen                       196,4 p.

  Herr     1:a Mattias Nilsson                211,7 p.

              2:a Bo Hansson                      211,0 p.

              3:a Ola Svensson                   210,7 p.

              4:a Håkan Gudmundsson      207,1 p.

              5:a Mattias Appelquist          205,1 p.

              6:a Stefan Persson                 204,9 p.

              7:a Bengt Nilsson                  203,0 p.

              8:a Kenneth Olsson               202,4 p.

   Luftgevärsresultat V 42 2020

   L 9   1:a Otis Nilsson                      164 p.

           2:a Kevin Atkins                     154 p.

           3:a Siri Svensson                     133 p.

  L 11 1:a Rebecka Gudmundsson     191 p.

  L 13  1:a Casper Yngvard               200 p.

           2:a Friedemann Åkesson        199 p.

           3:a Collin Atkins                    182 p.

           4:a Hugo Arvidsson               181 p.

           5:a Robin Lennartson/Städe   153 p.

  L 15  1:a Natalia Brusquni              191 p.

  L 17  1:a Fredrik Yngvard              372 p.

           2:a Alexander Gudmundsson 102 p (20 skott)

 Dam  1:a Anna Miklosova               207,5 p.

           2:a Eva Lindgren                    206,6 p.

           3:a Gisella Nilsson                 204,0 p.     

 Herr   1:a Mattias Nilsson                211,3 p.

           2:a Rickard Nilsson                210,0 p.

           3:a Stefan Persson                  208,5 p.

           4:a Bo Hansson                      208,4 p.

           5:a Mattias Appelquist          207,2 p.

           6:a Bengt Nilsson                 204,1 p.

           7:a Kenneth Olsson               203,6 p.

   Luftgevärsresultat V 41 2020

   L 9    1:a Jakob Svensson              188 p.

            2:a Otis Nilsson                    166 p.

            3:a Siri Svensson                 117 p.

  L 11   1:a Rebecka Gudmundsson 191 p.

  L 13   1:a Friedemann Åkesson     200 p.

                  Casper Yngvard             200 p.

  L 15   1:a Natalia Brusquni           187 p.

  L 17   1:a Fredrik Yngvard            361 p.

             2:a Alexander Gudmundsson 104 p. (20 skott)

  Dam   1:a Johanna Enberg             211,6 p.

             2:a Eva Lindgren                 210,6 p.

             3:a Anna Miklosova            207,4 p.

             4:a Michelle Nielsen           206,9 p  

             5:a Gisella Nilsson              205 ,2 p.

  Herr    1:a Bo Hansson                   211,8 p.

             2:a Robin Hansson              211,3 p.

             3:a Rickard Nilsson             210,5 p.

             4:a Mattias Nilsson              209,9 p.

             5:a Ola Svensson                 209,5 p.

             6:a Bengt Nilsson                207,6 p.

             7:a Jim Petersson                 205,7 p.

             8:a Mattias Appelquist         205,2 p.

             9:a Kenneth Olsson              204,3 p.

            10:a Stefan Persson               203,5 p.

 

   Luftgevärsresultat V 40 2020

    L 9     1:a Jakob Svensson             187 p.

              2:a Otis Nilsson                   147 p.

              3:a Siri Svensson                 121 p.

   L 13    1:a Friedemann Åkesson    199 p.

                    Casper Yngvard             199 p.

   L 17    1:a Fredrik Yngvard            361 p.

   Dam    1:a Johanna Enberg             210,0 p.

               2:a Eva Lindgren                208,4 p.

               3:a Gisella Nilsson             206,6 p.

               4:a Michelle Nielsen          204,7 p.

   Herr     1:a Ola Svensson               212,3 p.

                2:a Rickard Nilsson          210,7 p.

                3:a Mattias Nilsson           210,1 p.

                4:a Bo Hansson                 208,1 p.

                5:a Kenneth Olsson           205,8 p.

                6:a Mattias Appelquist      205,7 p.

 

  Luftgevär V 39 2020

   L 9       1:a Jakob Svensson              184 p.

                2:a Otis Nilsson                   155 p.

   L 13     1:a Casper Yngvard             200 p.

               2:a Friedemann Åkesson      199 p.

   L 17     1:a Fredrik Yngvard             365 p.

  Dam      1:a Eva Lindgren                 208,4 p.

                2:a Michelle Nielsen           204,7 p.

  Herr       1:a Mattias Nilsson             210,2 p.

                2:a Ola Svensson                 210,1 p.

                3:a Stefan Persson               208,0 p.

                      Bo Hanssson                 208,0 p.

                 4:a Kenneth Olsson            205,6 p.

                 5:a Robin Hansson             205,4 p.

                 6:a Mattias Appelquist       205,0 p.

                 7:a Bengt Nilsson               201,6 p.

                 8:a Jim Petersson                199,1 p.

   Luftgevär V 38 2020

   L 9       1:a Ola Svensson                160 p.

               2:a Otis Nilsson                  152 p.

   L 13     1:a Casper Yngvard           200 p.

               2:a Friedemann Åkesson    197 p.

                    Jonathan Enberg            197 p.

   L 13 stå 1:a Casper Yngvard          116 p.

    L 17     1:a Fredrik Yngvard          178 p.

    Dam     1:a Johanna Enberg           210,0 p.

                 2:a Michelle Nielsen         207,6 p

                 3:a Eva Lindgren               209,2 p.

   Herr       1:a Ola Svensson              212,3 p.

                  2:a Bo Hansson                208,4 p.

                  3:a Mattias Nilsson          206,9 p.

                  4:a Mattias Appelquist    205,6 p.

                  5:a Bengt Nilsson            204,1 p.

                  6:a Stefan Persson           203,1 p.

                  7:a Kenneth Olsson         199,7 p.

   Luftgevärsresultat V 37 2020.

   L 9      1:a Otis Nilsson                 155 p.

   L 13    1:a Casper Yngvard           200 p.

               2:a Friedemann Åkesson   192 p.

   Dam    1:a Eva Lindgren               205,7 p.

               2:a Kerstin Lindgren         204,5 p.

               3:a Ann-Britt Olofsson     196,7 p.

   Herr     1:a Mattias Nilsson          209,1 p.

               2:a Bo Hansson                206,9 p.

               3:a Henrik Nilsson           204,0 p.

               4:a Kenneth Olson           202,3 p.

               5:a Bengt Nilsson            199,8 p.

               6:a Anders Nilsson          189,7 p.

   

  Luftgevärsresultat V 12 2020.

  Klass L 9   1:a Rasmus Gree´n/Eriksson       186 p.

                    2:a Otis Nilsson                            154 p.

         L 11   1:a Rebeka Gudmundsson             190 p.

         L 13   1:a Casper Yngvard                       200 p.

                    2:a Jonathan Enberg                      198 p.

                    3:a Oskar Gudmundsson               196 p.

                    4:a Isak Gree´n/Eriksson               191 p.

       L17       1:a Fredrik Yngvard                      349 p.

                     2:a Alexander Gudmundsson         90 p. (20 skott)

       L 75       1:a Kent Nilsson                           192 p.

      Dam        1:a Johanna Enberg                      211,6 p.

                      2:a Elin Gree´n                            210,6 p.

                      3:a Eva Lindgren                         209,2 p.

                      4:a Anna Miklosova                    207,3 p.

                      5:a Ann-Britt Olofsson                201,8 p.

     Herr         1:a Mattias Nilsson                      209,1 p.

                     2:a Bo Hansson                            208,9 p.

                     3:a Fredrik Eriksson                    206,6 p.

                     4:a Håkan Gudmundsson            205,7 p.

                     5:a Robin Hansson                      204,5 p.

                     6:a Dan Bränd                             198,1 p.

         

  Fadderresultat Mars 2020

   1:a Casper Yngvard/Eva Lindgren            400 p.

   2:a Oskar o Håkan Gudmundsson             398 p.

   3:a Isak o Elin Gree´n                                391 p.

   4:a Jakob o Ola Svensson                          390 p.

         Jonathan Enberg/Carina Svensson      390 p.

   5:a Rebeka o Majvi Gudmundsson           389 p.

   6:a Otis o Mattias Nilsson                         361 p.

   7:a Rasmus Gree´n/Fredrik Eriksson        358 p. 

  Luftgevärsresultat V 11 2020

   Klass L 9     1:a Jakob Svensson               189 p.

                       2:a Rasmus Gree´n/Eriksson 171 p.

                       3:a Love Bäckström              159 p.

      L 11         1:a Rebecka Gudmundsson    185 p.

      L 13         1:a Casper Yngvard                200 p.

                       2;a Jonathan Enberg               199 p.

                       3;a Oskar Gudmundsson        198 p.

                       4:a Isak Gree´n/Eriksson        195 p.

   L 17            1:a Fredrik Yngvard                360 p.

                       2:a Alexander Gudmundsson    95 p. (20 skott)

    L 75            1:a Kent Nilsson                      189 p.

     L 3             1:a Göran Yngvard                  374 p.

    Dam            1:a Johanna Enberg                 211,2 p.

                        2:a Eva Lindgren                    210,2 p.

                        3:a Elin Gree´n                       209,5 p.

                        4:a Anna Miklosova               204,2 p.

                        5:a Ann-Britt Olofsson           201,5 p.

    Herr             1:a Ola Svensson                    212,0 p.

                        2:a Mattias Nilsson                 210,5 p.

                        3:a Bo Hansson                       210,2 p.

                        4:a Robin Hansson                  209,1 p.

                        5:a Rickard Nilsson                 208,8 p.

                        6:a Håkan Gudmundsson        206,4 p.

                        7:a Fredrik Eriksson                204,4 p.

                        8:a Bengt Nilsson                    204,2 p.

                        9:a Kenneth Olson                   203,0 p.

                      10:a Dan Bränd                         196,5 p   

   Fadder Februari 2020.

    1:a Oskar o Håkan Gudmundsson            399 p.

          Casper Yngvard/Eva Lindgren           399 p.

    2:a Johnathan Enberg/Carina Svensson    396 p.

    3:a Jakob o Ola Svensson                          390 p.

    4:a Isak o Elin Gree´n                                385 p.

    5:a Rebeka o Majvi Gudmundsson             381 p.

    6:a Rasmus o Fredrik Gree´n                     377 p.

    7:a Otis o Mattias Nilsson                          334 p.

 

   Luftgevärsresultat V 10 2020.

   Klass  L 9   1:a Jakob Svensson                  191 p.

                      2:a Otis Nilsson                        161 p.

                            Rasmus Gree´n/Eriksson    161 p.

                      3:a Love Bäckström                 130 p.

    L 11          1:a Rebeka Gudmundsson        197 p.      

                      2:a Linus Larsson                     177 p.

    L 13          1:a Casper Yngvard                  200 p.

                      2:a Jonathan Enberg                 199 p.

                            Oskar Gudmundsson          199 p.

                      3:a Isak Gree´n/Eriksson          194 p.

     L 17         1:a  Fredrik Yngvard                 361 p.

                      2:a Alexander Gudmundsson    104 p. (20 skott)

     L 75          1:a Kent Nilsson                        194 p.

    L 3             1:a Göran Yngvard                    375 p.

     Dam          1:a Johanna Enberg                   211,1 p.

                             Eva Lindgren                      211,1 p.   

                       2:a Anna Miklosova                 207,0 p.   

                       3:a Elin Gree´n                         206,1 p.

                       4:a Ann-Britt Olofsson            203,8 p.  

                       5:a Carina Svensson                200,5 p.

      Herr          1:a Ola Svensson                     209,9 p.

                        2:a Mattias Nilsson                 209,6 p.

                        3:a Robin Hansson                  209,4 p.

                        4:a Bo Hansson                       208,0 p.

                        5:a Fredrik Eriksson                207,7 p.

                        6:a Rickard Nilsson                 206,8 p.

                        7:a Bengt Nilsson                    205,5 p.

                        8:a Håkan Gudmundsson        205,0 p.

                        9:a Kenneth Olsson                 203,1 p.

                       10:a Johan Bäckström              200,3 p.

                       11:a Marcus Larsson                198,3 p.

                       12:a Dan Bränd                        196,4 p.

           

  Fadder Januari 2020.

  1:a  Casper Yngvard/Eva Lindgren        397 p.

  2:a Oskar o Håkan Gudmundsson          396 p.

   3:a Rebeka o Majvi Gudmundsson        392 p.  

   4;a Isak/Elin Gree´n                               385 p.

   5:a Jonathan Enberg/Carina Svensson   378 p.

   6:a Jakob ó Ola Svensson                       375 p.

   7:a Otis o Mattias Nilsson                      326 p.

          

  Luftgevärsresultat V 9 2020.

   Klass  L 9   1:a Rasmus Gree´n/Eriksson    170 p.

                      2:a Love Bäckström                  144 p.

                      3:a Aevid Abrahamsson            139 p.

        L   11    1:a Rebeka Gudmundsson          194 p.

                     2:a Linus Larsson                       172 p.

        L 13     1:a Casper Yngvard                    200 p.

                     2:a Jonathan Enberg                   198 p.

                    3:a Oskar Gudmundsson             197 p.

                    4:a Isak Gree´n/Eriksson             185 p.

       L 17      1:a Fredrik Yngvard                    355 p.

                     2:a Alexander Gudmundsson       79 p. (20 skott)

       L 75      1;a Kent Nilsson                          194 p.

       L 3        1:a Göran Yngvard                      361 p.

      Dam       1:a Johanna Enberg                     210,5 p.

                     2:a Eva Lindgren                        209,4 p.

                     3:a Elin Gree´n                           208,9 p.

                     4:a Anna Miklosova                   207,1 p.

                     5:a Ann-Britt Olofsson               199,8 p.

     Herr        1:a Mattias Nilsson                     210,2 p.

                    2:a Rickard Nilsson                    208,7 p.

                    3:a Håkan Gudmundsson           206,5 p.

                    4:a Kenneth Olsson                    205,7 p.

                    5:a  Bengt Nilsson                      201,4 p.

                    6:a Fredrik Eriksson                   201,1 p.

                    7:a Dan Bränd                             200,1 p.

                    8:a Marcus Larsson                     200,2 p.

                    9:a Johan Bäckström                   195,0 p.

    

 

  Luftgevärsresultat V 8 2020

  Klass L 9    1:a Jakob Svensson                   189 p.

                      2:a Rasmus Gree´n/Eriksson    163 p.

                      3:a Love Bäckström                 152 p.

    L 11           1:a Rebeka Gudmundsson        192 p.

    L 13           1:a Casper Yngvard                  200 p.

                      2:a Jonathan Enberg                  198 p.

                            Oskar Gudmundsson           198 p.

                      3:a Isak Gree´n/Eriksson           185 p.

                            Leo Johansson                     185 p.

    L 15           1:a Linus Santesson                  174 p.

    L 17           1:a Fredrik Yngvard                  353 p.

    L 3             1:a Göran Yngvard                    370 p.

   L 75            1:a Kent Nilsson                        199 p.

   Dam            1:a Johanna Enberg                   212,1 p.

                       2:a Anna Miklosova                 210,6 p.

                      3:a Majvi Gudmundsson           209,1 p.

                      4:a Eva Lindgren                       208,9 p.

                      5:a Gisella Nilsson                    207,2 p.

                      6:a Elin Gree´n                          205,8 p.

                      7:a Ann-Britt Olofsson             204,3 p.

                      8:a Carina Svensson                 200,4 p.

   Herr            1:a Mattias Nilsson                  210,8 p.

                       2:a Robin Hansson                  209,8 p.

                       3:a Ola Svensson                     209,1 p.

                       4:a Fredrik Eriksson                208,6 p.

                       5:a Rickard Nilsson                 207,8 p.

                        6:a Bengt Nilsson                   207,4 p.

                        7:a Bo Hansson                      207,1 p.

                              Håkan Gudmundsson       207,1 p.

                        8:a Mikiael Santesson            206,0 p.

                        9:a Kenneth Olsson                200,7 p.

                       10:a Dan Bränd                       198,8 p. 

                       11:a Johan Bäckström             187,2 p.

  

   Luftgevärsresultat V 7 2020

   Klass L 9   1:a Otis Nilsson                       135 p.

     L 11        1:a Rebeka Gudmundsson       191 p.

                    2:a Linus Lasson                      181 p.

     L 13        1:a Casper Yngvard                 200 p.

                    2:a Jonathan Enberg                 199 p.

                    3:a Oskar Gudmundsson          198 p.

                    4:a Isak Gree´n/Eriksson          190 p.

      L 17       1:a Fredrik Yngvard                 349 p

      L 3          1:a Göran Yngvard                  374 p.

     L 75         1:a Kent Nilsson                      192 p.

    Dam          1:a Johanna Enberg                 212,08 p.

                      2:a Eva Lindgren                     211,9 p.

                      3:a Gisella Nilsson                  209,6 p.

                      4:a Majvi Gudmundsson         209,1 p.

                      5:a Elin Gree´n                        208,4 p.

                      6:a Anna Miklosova                204,0 p.

                      7:a Carina Svensson                203,3 p.

                      8:a Ann-Britt Olofsson            201,6 p.  

    Herr           1:a Mattias Nilsson                  208,9 p.

                      2:a Rickard Nilsson                 208,4 p.

                      3:a  Bo Hansson                      208,1 p.

                      4:a Håkan Gudmundsson        206,6 p.

                      5:a Robin Hansson                  206,0 p.

                      6:a Kenneth Olsson                 205,1 p.

                      7:a Bengt Nilsson                    200,5 p.

                      8:a Marcus Larsson                 200,1 p.

                       9:a Dan Bränd                         194,5 p.

        .

  Luftgevär V 6 2020.

   Klass L 9    1:a Jakob Svensson                  190 p.

                      2:a Rasmus Gree´n /Eriksson   180 p.

                      3:a Elon Toft/Feurstein             172 p.

    L 11          1:a Rebeka Gudmundsson         192 p.

                     2:a Joel Abrahamsson                181 p.

    L 13         1:a Casper Yngvard                    200 p.

                     2:a Jonathan Enberg                   198 p.

                     3:a Oskar Gudmundsson             197 p.

                     4:a Isak Gree´n/Eriksson             189 p.

   L 17           1:a Fredik Yngvard                     359 p.

                     2:a Alexander Gudmundsson         81 p. (20 skott)

   L 3             1:a Göran Yngvard                      380 p.

  L 75            1:a Kent Nilsson                          194 p.

  Dam            1:a Johanna Enberg                     212,1 p.

                      2:a Majvi Gudmundsson            209,2 p.

                      3:a Gisella Nilsson                     208,4 p.

                      4:a Eva Lindgren                        207,6 p.

                      5:a Anna Miklosova                   206,9 p

                      6:a Elin Gree´n                           206,8 p.

                      7:a Ann-Britt Olofsson              203,5 p.

                      8:a Carina Svensson                  202,8 p.

   Herr            1:a Rickard Nilsson                   210,0 p.

                      2:a Ola Svensson                       209,9 p.

                      3:a Mattias Nilsson                    207,4 p.

                     4:a Håkan Gudmundsson            206,5 p.

                     5;a Bengt Nilsson                       204,6 p.

                      6:a Kenneth Olsson                   203,0 p.

                      7:a Dan Bränd                           199,8 p.

                      8:a Marcus Larsson                   199,4 p.

                      9:a Torsten Feurstein                 199,0 p.

 

                

   Luftgevär V 5 2020.

   L 9      1:a Jakob Svensson              175 p.

               2:a Arvid Abrahamsson      127 p.

   L 11    1:a Rebeka Gudmundsson   192 p.

              2:a Linus Larsson                 170 p.

              3:a Joel Abrahamsson           166 p.

  L 13    1:a Casper Yngvard              200 p.

              2:a Oskar Gudmundsson      199 p.

              3:a Jonathan Enberg             195 p.

              4:a Iskar Gree´n/Eriksson    185 p.

  L 15    1:a Oskar Tuvesson              199 p.

  L 17    1:a  Fredrik Yngvard            349 p.

              2:a Alexander Gudmundsson 52 p.

  L 75    1:a Kent Nilsson                   197 p.

  L 3      1:a Göran Yngvard               376 p.

  Dam     1:a Majvi Gudmundsson     210,5 p.

               2:a Elin Gree´n                    210,4 p.

               3:a Johanna Enberg             209,9 p.

               4:a Eva Lindgren                 209,5 p.

               5:a Anna Miklosova            206,9 p.

               6:a Carina Svensson            205,5 p.

               7:a Gisella Nilsson              202,5 p.

               8:a Ann-Britt Olofsson       198,3 p.

  Herr      1:a Robert Tuvesson           211,4 p.

               2:a Ola Svensson                 210,9 p.

               3:a Håkan Gudmundsson    209,4 p.

               4:a Mattias Nilsson             208,5 p.

               5:a Bo Hansson                  207,3 p.

               6:a Rickard Nilsson           206,4 p.

               7:a Bengt Nilsson              205,0 p.

               8:a Robin Hansson            204,5 p.

               9:a Kenneth Olsson           202,9 p.

            10:a Dan Bränd                    196,1 p

 

  Luftgevär V 4 2020  

  L 9   1:a Otis Nilsson                         127 p.

  L 11 1:a Rebeka Gudmundsson         182 p.

          2:a Linus Larsson                       177 p.

   L 13  1:a Jonathan Enberg                 200 p.

                  Casper Yngvard                  200 p.

             2:a Oskar Tuvesson                 192 p.

  L 17   1:a Fredrik Yngvard                 359 p.

  L 75   1:a Kent Nilsson                       192 p.

  L 3    1:a Göran Yngvard                    375 p.

  Dam  1:a Eva Lindgren                       211,1 p.

                  Johanna Enberg                   211,1 p.

           2:a Anna Milosova                     208,3 p.

           3:a Gisella Nilsson                     207,2 p.

           4:a Annika Nilsson                    203,2 p.

                 Carina Svensson                  203,2 p.

           5:a Ann-Britt Olofsson              202,5 p.

 Herr   1:a Bo Hansson                         210,6 p.

           2;a Mattias Nilsson                    209,9 p.

           3:a Rickard Nilsson                   208,2 p.

           4:a Robin Hansson                    207,4 p.

           5:a Håkan Gudmundsson          205,7 p.

           6:a Bengt Nilsson                      204,6 p.

           7:a Kenneth Olsson                   202,1 p.

           8:a Dan Bränd                           195,1 p.                 

 

   Luftgevär V 3 2020

   L 9    1:a Arvid Abrahamsson               137 p.

            2:a Otis Nilsson                            128 p.

  L 11   1:a Rebeka Gudmundsson            192 p.

             2:a Joel Abrahamsson                  184 p.

  L 13   1:a Casper Yngvard                      200 p.

            2:a Jonathan Enberg                      198 p.

            3:a Oskar Gudmundsson               197 p.

  L 15  1:a Alexander Gudmundsson         190 p.

  L17   1:a Fredrik Yngvard                       359 p.

  L 3    1:a Göran Yngvard                         384 p.

  L 75  1:a Kent Nilsson                             196 p.

  Dam  1:a Johanna Enberg                        209,0 p.

            2:a Eva Lindgren                           208,6 p.

            3:a Annika Nilsson                       206,2 p.

           4:a Carina Svensson                      203,3 p.

           5:a Ann-Britt Olofsson                  202,9 p.

  Herr  1:a Rickard Nilsson                      209,4 p.

           2:a Robin Hansson                        209,0 p.

           3:a Håkan Gudmundsson              208,2 p.

           4:a Mattias Nilsson                       208,0 p.

                 Bo Hansson                             208,0 p.

           5:a Bengt Nilsson                         205,8 p.

           6:a Kenneth Olsson                      203,2 p.

      

Luftgevärsresultat V 2 2020.

   L 13  1:a Casper Yngvard                     199 p.

             2:a Jonathan Enberg                    194 p.

  L 75   1:a Kent Nilsson                          196 p.

  L 3     1:a Göran Yngvard                      377 p.

  Dam   1:a Johanna Enberg                     211,9 p.

             2:a Annika Nilsson                     206,5 p.

             3:a Eva Lindgren                        206,4 p

             4:a Carina Svensson                   192,7 p.

  Herr    1:a Bo Hansson                          209,7 p.

             2:a Robin Hansson                     209,6 p.

             3:a Mattias Nilsson                    208,7 p.

             4:a Rickard Nilsson                   207,5 p.

             5:a Bengt Nilsson                      207,0 p.

             6:a Kenneth Olsson                   204,8 p.

 

                        

 Fadder Decemberg 2019.

   1:a Oskar o Robert Tuvesson                   399 p.

   2:a Casper Yngvard o Eva Lindgren        398 p.

   3:a Jonathan Enberg o Carina Svensson  393 p.

   4:a Oskar o Håkan Gudmundsson            389 p.   

   5:a Isak o Elin Gree´n                              388 p.

   6:a Jakob o Ola Svensson                        387 p.

    7:a Rebeka o Majvi Gudmundsson         378 p.

   8:a Rasmus Gree´n/Fredrik Eriksson       364 p.

   9:a Otis o Mattias Nilsson                       344 p.

                          

  Fadder Novemberg 2019

  1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren         400 p.

  2:a Jonathan Enberg o Carina Svensson    393 p.

       Oskar o Robert Tuvesson                     393 p.

   3:a Ted Petersson o Katja Jörgensen        390 p.

   4:a Jakob o Ola Svensson                         387 p.

   5:a Oskar o Håkan Gudmundsson            386 p.

   6:a  Isak o Elin Gree´n                              381 p.

   7:a Rebeka o Majvi Gudmundsson          374 p.

   8:a Rasmus Gree´n/Fredrik Eriksson       364 p.

   9:a Otis o Mattias Nilsson                       352 p.

         Ruben Toft/feruinsten o Torsten        352 p.

 Fadder Oktober 2019

  1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren         398 p.

  2:a Ted Petersson o Katja Jörgensen          395 p.

  3:a Oskar o Robert Tuvesson                     392 p.

  4:a Oskar o Håkan Gudmundsson             390 p.

  5:a Jonathan Enberg o Carina Svensson   387 p.

  6:a Rebekao Majvi Gudmundsson            379 p.

  7:a Isak o Elin Gree´n                               369 p.

  8:a Jakob o Ols Svensson                         358 p.

  9:a Ruben Toft/Feurenstein o Torsten     335 p. 

 10:a Otis o Mattias Nilsson                      318 p.

  Fadder Septemberr 2019

  1:a   Ted Petersson o Katja Jörgensen        393 p.         

          Casper Yngvard o Eva Lindgren        393 p.

  2:a  Jonathan Enberg o Carina Svensson   390 p.

         Oskar O Robert Tuvesson                   390 p.

  3:a Oskar o Håkan Gudmundsson             380 p.

  4:a Jakob o Olas Svensson                        379 p.

  5:a Rebeka o Majvi Gudmundsson           372 p.

  6:a Ruben Toft/Feruinstein o Torsten        341 p.

  7:a Otis o Mattias Nilsson                         313 p.

   Luftgevärsresultat V 5 2019

   Klass L 9       1:a Jakob Svensson                  186 p.

                         2:a Rasmus Gree´n/Eriksson    184 p.

                         3:a Joel Abrahamsson               183 p.

                         4:a Rebeka Gudmundsson        180 p.

                         5:a Otis Nilsson                        139 p.   

                         6:a Arvid Abrahamsson           125 p.

       L 11           1:a Jonathan Enberg                199 p.

       L 13           1:a Casper Yngvard                 200 p.

                         2:a Oskar Gudmundsson          191 p.

                         3:a Isak Gree´n/Eriksson          190 p.

      L 15            1:a Oskar Tuvesson                  199 p.

                          2:a Alexander Gudmundsson   191 p.

     L 13  stå       1:a Casper Yngvard                  126 p.

     L 17              1:a Fredrik Yngvard                 356 p.

 ,   L 75              1:a Kent Nilsson                      190 p.

     Dam              1:a Johanna Enberg                 209,8 p.

                           2:a Eva Lindgren                    209,6 p.

                           3:a Gisella Nilsson                 208,1 p.

                           4:a Annika Nilsson                 207,9 p.

                           5:a Majvi Gudmundsson        207,7 p.

                           6:a Anna Miklosova               207,4 p.

                           7:a Elin Gree´n                       205,7 p.

                           8:a Carina Svensson               204,3 p.

                           9:a Osasus Björkman              203,8 p.

                          10:a Ann-Britt Olofsson          197,3 p.

    Herr                1:a Ola Svensson                    211,5 p.

                           2:a Robert Tuvesson               211,4 p.

                           3:a Bo Hansson                       209,8 p.

                           4:a Mattias Nilsson                 208,9 p.

                           5:a Robin Hansson                  208,6 p.

                           6:a Rickard Nilsson                208,1 p.

                           7:a Håkan Gudmundsson       206,8 p.

                           8:a Bengt Nilsson                  205,3 p.

                           9:a Kenneth Olsson               202,2 p.

                         10:a Fredrik Eriksson              201,3 p.

                         11:a Dan Bränd                       197,7 p.

                         12:a Anders Nilsson               195,2 p.

                         13:e Per Ekström                    189,8 p.                                              

         

    Luftgevärsresultat V 50 2019

    Klass L 9     1:a Jakob Svensson                   190 p.

                        2:a Rebeka Gudmundsson         187 p.

                        3:a Joel Abrahamsson                176 p.

                        4:a Rasmus Gree´n/Eriksson      156 p.

                        5:a Otis Nilsson                          127 p

                        6:a Arvid Abrahamsson              111 p.

     L 11            1:a Jonayhan Enberg                  198 p.

     L 13            1:a Casper Yngvard                   200 p.

                        2:a Oskar Gudmundsson            189 p.

                        3:a Isak Gree´n/Eriksson            182 p.

     L 15           1:a Alexander Gudmundsson      194 p.

   L 13 stå       1:a Casper Yngvard                     150 p.

     L 17           1:a Fredrik Yngvard                    361 p.

     Dam           1:a Johanna Enberg                     210,7 p.

                       2:a Eva Lindgren                         209,9 p.

                       3:a Elin Gree´n                            209,4 p.

                             Majvi Gudmundsson             209,4 p.

                       4:a Gisella Nilsson                      208,1 p.

                      5:a Anna Miklosova                    207,0 p.

                      6:a Osasus Björkman                  203,6 p.

                      7:a Annika Nilsson                     203,1 p.

                      8:a Carina Svensson                   197,6 p.

                      9:a Ann-Britt Olofsson               196,6 p.

      Herr         1:a Ola Svensson                       211,5 p.

                      2;a Mattias Nilsson                    209,6 p.

                            Bo Hansson                          209,6 p.

                      3:a Robin Hansson                     207,4 p.

                      4:a Rickard Nilsson                    206,6 p.

                      5:a Bengt Nilsson                        206,4 p.

                      6:a Kenneth Olsson                     202,5 p.

                      7:a Håkan Gudmundsson            201,4 p.

                      8:a Dan Bränd                             196,0 p.

                      9:a Anders Nilsson                     193,9 p.

 

    Luftgevärsresultat V 49 2019.

    Klass L 9     1;a Jakob Svensson                    187 p.

                         2:a Rebeka Gudmundsson         182 p.

                         3:a Rasmus Gree´n/Eriksson     170 p.

                         4:a Joel Abrahamsson               166 p.

                         5:a Otis Nilsson                         144 p.

                         6:a Arvid Abrahamsson             108 p.

         L 11         1:a Jonathan Enberg                  198 p.

         L 13         1:a Casper Yngvard                  200 p.

                         2:a Isak Gree´n/Eriksson           190 p.

                               Oskar Gudmundsson           190 p.

        L 15          1:a Alexander Gudmundsson    195 p.

      L 13 Stå      1:a Casper Yngvard                   160 p.

      L 17            1:a Fredrik Yngvard                   362 p.

      L 3              1:a  Göran Yngvard                    371 p.

      Dam            1:a Johanna Enberg                   210,8 p.

                          2:a Annika Nilsson                   210,4 p.

                          3:a Eva Lindgren                      210,3 p.

                          4:a Anna Miklosova                 209,8 p.

                          5:a Elin Gree´n                         207,7 p.

                          6:a Majvi Gudmundsson          205,7 p.

                          7:a Carina Svensson                 202,6 p.

                          8:a Osasus Björkman               198,6 p.

                          9:a Ann-Britt Olofsson             196,5 p.

       Herr            1:a Ola Svensson                      211,8 p.

                           2:a Håkan Gudmundsson        209,3 p.

                           3:a Rickard Nilsson                 208,3 p.

                           4:a Mattias Nilsson                  206,5 p.

                           5:a Fredrik Eriksson                204,4 p.

                           6:a Bengt Nilsson                    202,7 p.

                           7:a Kenneth Olsson                 201,7 p.

                           8:a Anders Nilsson                  199,3 p

     Luftgevärsresultat V 48 2019

    Klass L 9      1:a Rebeka Gudmundsson      187 p.

                         2:a Jakob Svensson                 185 p.

                         3:a Joel Abrahamsson             168 p.

                               Rasmus Gree´n/Eriksson  168 p.

                         4:a Arvid Abrahamsson          117 p.

   L 11               1:a Jonathan Enberg               198 p.

   L 13               1:a Casper Yngvard               200 p.

                         2:a Isak Gree´n/Eriksson        187 p.

                         3:a Oskar Gudmundsson        184 p.

    L 15             1:a Oskar Tuvesson                 198 p.

                         2:a Alexander Gudmundsson  190 p.

    L 13 Stå       1:a Casper Yngvard                 160 p.

    L 17             1:a Fredrik Yngvard                360 p.

    L 3               1:a Göran Yngvard                  376 p.

    Dam            1:a Elin Gree´n                        211,6 p.

                        2:a Johanna Enberg                 209,9 p.

                        3:a Anna Miklosova               208,0 p.

                        4:a Eva Lindgren                    206,9 p.

                        5:a Carina Svensson               205,6 p.

                        6:a Annika Nilsson                 204,2 p.

                        7:a Ann-Britt Olofsson          197,7 p.

                        8:a Osasu Björkman              195,4 p.

     Herr           1:a Ola Svensson                   210,2 p

                       2:a Robert Tuvesson              209,3 p.

                       3:a Rickard Nilsson               209,1 p.

                       4:a Bo Hansson                     207,9 p.

                       5:a Mattias Nilsson               207,7 p.

                      6:a Håkan Gudmundsson       206,9 p.

                      7:a Bengt Nilsson                  203,5 p

                            Fredrik Eriksson              203,5 p.

                      8:a Kenneth Olsson               203,0 p.

                      9:a Anders Nilsson                194,2 p.

                    10:a Dan Bränd                       184,0 p                     

    Luftgevärsresulta V 47 2019.

     Klass L 9       1:a Rebeka Gudmundsson     187 p.

                           2:a Jakob Svensson                176 p.

                           3:a Ruben Toft/Feurstein        162 p.

                           4:a Joel Abrahamsson             154 p.

                           5:a Elon Toft/Feurstein           148 p.

                           6:a Arvid Abrahamsson          146 p.

                           7:a Otis Nilsson                      135 p.

         L 11           1:a Jonathan Enber                 196 p.

         L 13           1:a Casper Yngvard               200 p.

                            2:a Oskar Gudmundsson       194 p.

                            3:a Isak Gree´n/Eriksson       184 p.

                                  Linus Santesson               184 p.

        L 15             1:a  Alexander Gudmundsson 195 p.

        L 13 stå        1:a Casper Yngvard              287 p.

        L 17             1:a Fredrik Yngvard              360 p.

       L 3                1:a Göran Yngvard                379 p.

     Dam                1:a Eva Lindgren                   210,7 p.

                             2:a Annika Nilsson                209,7 p.

                             3:a Johanna Enberg               208,6 p.

                             4:a Anna Miklosova              208,1 p.

                             5:a Elin Gree´n                      208,0 p.

                             6:a Osasu Björkman              206,4 p.

                             7:a Carina Svensson              202,5 p.

                             8:a Ann-Britt Olofsson          198,4 p.

     Herr                1:a Robin Hansson                 209,7 p.

                             2:a Ola Svensson                   209,5 p.

                             3:a Bo Hansson                      209,0 p

                             4:a Rickard Nilsson               208,8 p.

                             5;a Håkan Gudmundsson       206,8 p.

                             6:a Mattias Nilsson                206,2 p.       

                             7:a Fredrik Eriksson              205,5 p.

                             8:a Kenneth Olsson               205,0 p.

                             9:a Bengt Nilsson                 202,8 p.

                           10:a Anders Nilsson               200,4 p.

                           11:a Torsten Feurstein            199,2 p.                  

     Luftgevärsresultat V 46 2019.

     Klass L 9      1:a Jakob Svensson                186 p.

                          2:a Rebeka Gudmundsson      181 p.

                          3:a Otis Nilsson                      149 p.

                          4:a Gustav Lenander              121 p.

        L 11           1:a Jonathan Enberg              198 p.

        L 13           1:a Casper Yngvard              200 p.

                           2:a Oskar Gudmundsson      187 p.

                           3:a Linus Santesson              182 p.

       L 15            1:a Oskar Tuvesson               196 p.

                          2:a Alexander Gudmundsson193 p.

     L 13 stå        1:a Casper Yngvard               295 p.

     L 17              1:a Casper Yngvard               354 p.

     L 2                1:a Anders Nilsson                352 p.

     L 3                1:a Göran Yngvard                381 p.

     L 75              1:a Kent Nilsson                    191 p.

    Dam               1:a Johanna Enberg               211,9 p.

                           2:a Majvi Gudmundsson       209,1 p.

                           3:a Anna Miklosova              207,0 p.

                           4:a Eva Lindgren                   206,3 p.

                           5:a Gisella Nilsson                206,1 p.

                           6:a Carina Svensson              206,0 p.

                           7:a Osasus Björkman            205,7 p.

                           8:a Kerstin Lindgren             205,2 p.

                           9:a Ann-Britt Olofsson         201,4 p.

     Herr               1;a Ola Svensson                  210,3 p.

                            2:a Bo Hansson                    210,2 p.

                            3:a Håkan Gudmundsson     208,9 p.

                            4:a Rickard Nilsson              208,4 p.

                            5:a Robin Hansson               208,2 p.

                            6:a Mattias Nilsson              207,8 p.

                            7:a Robert Tuvesson            207,5 p.

                            8:a Mikael Santesson           206,8 p

                            9:a Dan Bränd                      198,6 p.

                          10:a Bengt Nilsson                 198,3 p.

                          11:a Anders Nilsson               196,2 p.

 

      Luftgevärsresultat V 45 2019

     Klass L 9      1:a Rebeka Gudmundsson      179 p.

                          2:a Jakob Svensson                 178 p.

                          3:a Otis Nilsson                      156 p.

                          4:a Gustav Lenander               106 p.

         L 11         1:a Jonathan Enberg                199 p.

         L 13         1:a Casper Yngvard                200 p.

                         2:a Oskar Gudmundsson         186 p.

                         3:a Isak Gree´n/Eriksson        179 p.

                         4:a Linus Santesson                169 p.

    L 13 stå        1:a Casper Yngvard                277 p.

    L 17             1:a Fredrik Yngvard                353 p.

    L 2               1:a Anders Nilsson                  359 p.

    L 75             1:a Kent Nilson                       193 p.

   Dam              1:a Johanna Enberg                211,1 p.

                         2:a Anna Miklosova               207,9 p.

                         3:a Eva Lindgren                    207,7 p.

                         4:a Majvi Gudmundsson        204,8 p.

                         5:a Carina Svensson               204,2 p.

                         6:a Osasus Björkman             202,5 p.

                         7:a Ann-Britt Olofsson          192,1 p

   Herr               1:a Ola Svensson                   210,1 p.

                          2:a Bo Hansson                     209,0 p.

                          3:a Håkan Gudmundsson      208,9 p.

                          4:a Rickard Nilsson               206,4 p.

                          5:a Mattias Nilsson               206,2 p.

                          6:a Robin Hansson                205,7 p.

                          7:a Henrik Nilsson                204,2 p.

                          8:a Kenneth Olsson               203,1 p.

                                Bengt Nilsson                  203,1 p.

                          9:a Mikael Santesson             202,7 p.

                        10 :a Dan Bränd                        190,8 p.

                        11:a Anders Nilsson                 190,4 p.

 

   Luftgevärsresultat V 44 2019.

   Klass L 9       1:a Jim Petersson                 188 p.

                         2:a Jakob Svensson              187 p.

                         3:a Otis Nilsson                    156 p.

     L 11             1:a Jonathan Enberg             199 p.

     L 13             1:a Casper Yngvard             200 p.

                         2;a Ted Petersson                 191 p.

                         3:a Isak Gree´n/Eriksson     181 p.

                         4:a Linus Santesson             168 p.

     L 15            1:a Oskar Tuvesson              197 p.

    L 13 stå        1:a Casper Yngvard             299 p.

    L 17              1:a Fredrik Yngvard            362 p.

    L 75              1:a Kent Nilsson                  192 p.

    L 2                1:a Anders Nilsson              351 p.

    L 3                1:a Göran Yngvard              380 p.

   Dam               1:a Eva Lindgren                 210,4 p.

                          2;a Johanna Enberg             209,0 p.

                          3:a Katja Jörgensen             208,4 p.

                          4:a Gisella Nilsson              207,1 p.

                          5:a Carina Svensson            206,0 p.

                          6:a Annika Nilsson              205,1 p.

                          7:a Anna Miklosova            203,7 p.

                          8:a Osasus Björkman           202,6 p.

                          9:a Ann-Britt Olofsson        193,5 p.

     Herr             1:a Ola Svensson                  211,0 p.

                         2:a Rickard Nilsson              209,2 p.

                         3:a Robin Hansson               208,2 p.

                         4:a Bo Hansson                    207,3 p.

                         5:a Robert Tuvesson            206,0 p.

                         6:a Mattias Nilson               205,4 p.

                         7:a Mikael Santesson          203,6 p.

                         8:a Kenneth Olsson            200,7 p.

                         9:a Anders Nilsson             195,2 p         

                    

   Luftgevärsresultat V 43 2019.

    Klass L 9      1:a Jim Petersson                 192 p.

                         2:a Jakob Svensson              182 p.

                         3:a Elon Toft/Feuerstein       160 p.

                         4:a Ruben Toft/Feuerstein    154 p.

                         5:a Otis Nilsson                    125 p.

      L 11            1:a Jonathan Enberg             197 p.

                         2:a Leo Johansson                164 p.

     L 13            1:a Casper Yngvard              199 p.

                        2:a Ted Petersson                  197 p.

                        3:a Isak Gree´n/Eriksson      184 p.

                        4:a Linus Santesson              161 p.

     L 15            1:a Oskar Tuvesson              198 p.

   L 13 stå        1:a Casper Yngvard              271 p.

   L 17              1:a Fredrik Yngvard             366 p.

   L 75              1:a Kent Nilsson                   194 p.

   L 3                1:a Göran Yngvard               386 p.

   Dam              1:a Johanna Enberg              210,6 p.

                         2:a Eva Lindgren                 209,9 p.

                         3:a Gisella Nilsson              206,2 p.

                               Katja Jörgensen             206,2 p.

                         4:a Anna Miklosova            204,2 p.

                         5:a Carina Svensson            201,4 p.

                         6:a Osasus Björkman           200,7 p.

                         7:a Ann-Britt Olofsson        194,8 p.

       Herr           1:a Ola Svensson                 212,3 p.

                         2:a Rickard Nilsson              208,2 p.

                         3:a Mattias Nilsson               206,2 p.

                          4:a Kenneth Olsson             205,7 p.

                         5:a Robert Tuvesson             204,8 p.

                         6:a Mikael Santesson            201,7 p.

                         7:a Bengt Nilsson                 197,5 p.

                         8:a Torsten Feuerstein          195,7 p.     

                         9:a Anders Nilsson               191,9 p. 

                        10:a Dan Bränd                      191,8 p.  

   Luftgevärsresulta V 42 2019.

   Klass L 9    1:a Jim Petersson                     180 p.

                            Jakob Svensson                  180 p.

                      2:a Rebeka Gudmundsson        177 p.

                      3:a Elon Toft/Feuerstein           170 p.

                      4:a Joel Abrahamsson              164 p.

                      5:a Ruben Toft/Feuerstein        147 p.

                      6:a Arvid Abrahamsson            123 p.

                      7:a Otis Nilsson                         129 p.

      L 11         1;a Jonathan Enberg                  198 p.

                      2:a Leo Johansson                     187 p.

     L 13          1:a Casper Yngvard                   200 p.

                      2:a Ted Petersson                       188 p.

                      3:a Isak Gree´n/Eriksson            179 p.

     L 13 stå    1;a Casper Yngvard                    156 p.

    L 15          1:a Alexander Gudmundsson      194 p.

     L 17         1:a Fredrik Yngvard                    361 p.

     L 3           1;a Göran Yngvard                      385 p.

     L 75         1:a Kent Nilsson                          192 p.

   Dam           1:a Johanna Enberg                     212,1 p.

                      2:a Elin Gree´n                           209,6 p.

                      3:a Katja Jörgensen                    209,1 p.

                      4:a Eva Lindgren                        206,8 p.

                      5:a Anna Miklosova                   206,0 p.

                      6:a Gisella Nilsson                     204,7 p.

                      7:a Carina Svensson                   204,1 p.

                      8:a Osasus Björkman                  201,3 p.

                      9:a Ann-Britt Olofsson               195,9 p.

     Herr          1:a Ola Svensson                         209,2 p.

                      2:a Håkan Gudmundsson             208,0 p.

                      3:a Rickard Nilsson                     207,7 p.

                      4:a Robin Hansson                       206,9 p.

                      5:a Mattias Nilsson                      206,1 p.

                      6:a Bo Hansson                            205,5 p.

                      7:a Bengt Nilsson                         204,1 p.

                      8:a Torsten Feuerstein                   199,1 p.

                      9:a Kenneth Olsson                       196,8 p.

                    10:a Dan Bränd                               190,0 p.

                    11:a Anders Nilsson                        183,9 p.

 

   Luftgevärsresultat V 41 2019

   Klass L 9   1:a Rebeka Gudmundsson              185 p.

                     2:a Jim Petersson                            182 p.

                     3:a Jakob Svensson                         180 p.

                     4:a Otis Nilsson                               120 p.

          L 11    1;a Jonathan Enberg                        194 p.

                     2:a Leo Johansson                           169 p.

        L 13     1:a Casper Yngvard                         199 p.

                     2:a Ted Petersson                            195 p.

                    3:a Oskar Gudmundsson                  190 p.

                    4:a Isak Gree´n/Eriksson                  179 p.

    L 13 stå   1:a Casper Yngvard                          156 p.

     L 15        1:a Oskar Tuvesson                          195 p.

     L 17        1:a Fredrik Yngvard                         366 p.

     L 75        1:a Kent Nilsson                               194 p.

   Dam          1:a Johanna Enberg                          211,5 p.

                     2:a Eva Lindgren                             209,6 p.

                     3:a Gisella Nilsson                          208,3 p.

                     4:a Anna Miklsona                          206,3 p.

                           Kerstin  Lindgren                      206,3 p.

                     5:a Katja Jörgensen                         205,5 p.        

                     6:a Elin Gree´n                                204,8 p.

                     7:a Carina Svensson                        204,0 p.

                           Majvi Gudmundsson                 204,0 p.

                     8:a Ann-Britt Olofsson                    196,8 p.

                     9:a Osasus Björkman                       195,7 p.

    Herr          1:a Ola Svensson                              210,4 p.

                     2:a Mattias Nilsson                           208,7 p.

                     3:a Rickard Nilsson                          207,2 p.

                     4:a Robert Tuvesson                         204,6 p.

                     5:a Håkan Gudmundsson                 203,3 p.

                     6:a Bengt Nilsson                             202,4 p.

                     7:a Kenneth Olsson                          201,5 p.

                     8:a Anders Nilsson                           194,3 p.

                     9:a Dan Bränd                                   186,1 p.  

 

   Luftgevärsresultat V 40 2019

   Klass L 9   1:a Rebeka Gudmundsson             184 p.

                     2:a Rasmus Gree´n/Eriksson          175 p.

                     3:a Jakob Svensson                        159 p.

                     4:a Elon Toft/Feuetstein                 158 p.

        L 11      1:a Jonathan Enberg                      198 p.

        L 13      1:a Casper Yngvard                      200 p.

                     2:a Oskar Gudmundsson               194 p.

                     3:a Isak Gree´n/Eriksson               175 p.

    L 13 stå    1:a Casper Yngvard                       151 p.

    L 15         1:a Oskar Tuvesson                        195 p.

    L   17       1:a Fredrik Yngvard                        360 p.

    L 75         1:a Kent Nilsson                              191 p.

     Dam        1:a Johanna Enber                          210,2 p.

                     2:a Eva Lindgren                            207,9 p.

                     3:a Kerstin Lindgren                      205,1 p.

                     4:a Elin Gree´n/Eriksson                203,4 p.

                           Gisella Nilsson                         203,4 p.

                     5:a Anna Miklosova                       202,3 p.

                     6:a Carina Svensson                       198,9 p.

                     7:a Osasus Björkman                      191,8 p.

                     8:a Ann-Britt Olofsson                   191,1 p.

     Herr         1:a Rickard Nilsson                        210,6 p.

                     2:a Ola Svensson                             208,2 p.

                     3:a Robin Hansson                          207,8 p.

                     4:a Mattias Nilsson                         207,1 p. 

                     5:a Håkan Gudmundsson                206,9 p.

                     6:a Robert Tuvesson                       206,3 p.

                     7:a Bengt Nilsson                           205,6 p.

                     8:a Bo Hansson                               203,4 p.

                     9:a Torsten Feuerstein                     198,0 p.

                    10:a Anders Nilsson                         191,7 p.

                   11:a Per Ekström                               189,7 p.

                   12:a Dan Bränd                                 187,2 p.

 

    Luftgevärsresultat V 39 2019

  Klass L 9    1:a Jakob Svensson                183 p.

                           Jim Petersson                    183 p.

                     2;a Rebeka Gudmundsson      173 p.

                     3:a Joel Abrahamsson             167 p.

                     4:a Arvid Abrahamsson          140 p.

    L 11          1:a Jonathan Enberg               195 p.

    L 13          1:a Casper Yngvard               198 p.

                      2:a Ted Petersson                  197 p.

                     3:a Isak Gree´n/Eriksson        183 p.

  L 13 stå      1:a Casper Yngvard                135 p.

  L 17            1:a Fredrik Yngvard               366 p.

  L 75            1:a Kent Nilsson                     195 p.

  Dam            1:a Johanna Enberg                208,8 p.

                      2:a Majvi Gudmundsson        207,3 p.

                      3;a Eva Lindgren                    205,5 p.

                      4:a Carina Svensson               204,9 p.

                      5:a Kerstin Lindgren               204,8 p.

                      6:a Katja Jörgensen                 204,1 p.

                      7:a Anna Miklosova                200,2 p.

                      8:a Ann-Britt Olofsson            184,9 p.

   Herr            1:a Rickard Nilsson                 212,0 p.

                       2:a Robin Hansson                  209,5 p.

                       3:a Bo Hansson                       208,3 p.

                       4:a Mattias Nilsson                 207,4 p.

                       5:a Bengt Nilsson                   204,0 p.

                       6:a Kenneth Olsson                203,5 p.

                       7:a Fredrik Eriksson               202,7 p.

                       8:a Anders Nilsson                 194,6 p.

                       9:a Dan Bränd                        190,3 p.                    

   Luftgevärsresultat V 38 2019.

   L 9            1:a  Jakob Svensson                   187 p.

                    2:a  Rebeka Gudmundsson         178 p.

                    3:a Ruben Toft/Feuerstein          152 p.

                    4:a Elon Toft/Feuerstein             149 p.

                    5:a Arvid Abrahamsson              139 p.

                    6:a Joel Abrahamsson                 134 p.

                    7:a Otis Nilsson                           118 p.

    L 11        1:a Jonathan Enberg                     196 p.

    L 13         1:a Casper Yngvard                     199 p.

                    2:a  Oskar Tuvesson                     184 p.

    L 13 stå   1:a Casper Yngvard                      118 p.

    L 15         1:a Oskaar Tuvesson                    192 p.

   L 17          1:a Fredrik Yngvard                     355 p.

   L 2            1:a Anders Nilsson                       334 p.

   L 75          1:a Kent Nilsson                           177 p.

   Dam         1:a Johanna Enberg                       209,5 p.

                    2:a Gisella Nilsson                        208,9 p.

                    3:a Eva Lindgren                           207,2 p.

                    4:a Majvi Gudmundsson               204,4 p.

                    5:a Carina Svensson                      202,7 p.

                    6:a Anna Miklosova                       200,8 p.

                    7:a Kerstin Lindgren                      200,3 p.

                     8:a Osasus Björkman                    197,0 p.

                     9:a Linda Toft                               189,4 p.

                    10:a Ann-Britt Olofsson                 174,3 p.

    Herr         1:a Rickard Nilsson                        208,9 p.

                          Bo Hansson                               208,9 p.

                     2:a Robin Hansson                         208,2 p.

                     3:a Robert Tuvesson                       206,0 p.

                     4:a Bengt Nilsson                           205,7 p.

                           Håkan Gudmundsson               205,7 p.

                     5:a  Ola Svensson                           204,7 p.

                     6:a Kenneth Olsson                        202,6 p.

                     7:a Torsten Feuestein                     199,2 p.                          

                     8:a  Mattias Nilsson                       198,3 p.

                     9:a Dan Bränd                                181,7 p.          

                   10:a Anders Nilsson                         178,1 p.

  Luftgevärsresultat V 37 2019

  Klass L 9       1;a Arvid Abrahamsson         150 p.

                        2:a Joel Abrahamsson            141p

                        3:a Ottis Nilsson                    117 p.

    L 11            1:a Jonathan Enberg               195 p.

    L 13            1:a Casper Yngvard               197 p.

                       2:a Isak Gree´n/Eriksson        179 p.

    L 13stå       1:a Casper Yngvard                 88 p.

    L 17           1:a Fredrik Yngvard                351 p.

    L 75           1:a Kent Nilsson                      192 p.

   Dam            1:a Eva Lindgren                     209,7 p.

                       2:a Johanna Enberg                 207,2 p.

                       3:a Anna Miklosova                206,7 p.

                       4:a Carina Svensson                206,0 p.                          

                       5:a Annika Nilsson                  202,5 p.

                       6:a Ann-Britt Olofsson            177,7 p.

   Herr            1:a Rickard Nilsson                  208,1 p.

                      2:a Mattias Nilsson                   203,5 p.

                      3:a Bengt Nilsson                     202,1 p.

                      4:a Fredrik Eriksson                 201,1 p.

                      5:a Kenneth Olsson                  199,1 p.

                      6:a Dan Bränd                           183,3 p.  

 

 

 

  Luftgevärsresultat V 12 2019.

   Klass L 9     1:a Rebeka Gudmundsson         181 p.

                        2:a Jakob Svensson                    163 p   

                        3:a Rasmus Gree´n/Eriksson      155 p.

                        4:a Theo Sjöbeck                        151 p.

                        5;a Elon Toft/Feurstein               121 p.

                        6:a Otis Nilsson                            96 p.

    L 11            1:a Jonathan Enberg                     198 p.

    L 13            1:a Casper Yngvard                     200 p.

                              Anton Salomonsson              200 p.

                        2:a Oskar Gudmundsson             185 p.

                        3:a Isak Gree´n/Eriksson             167 p.

   L 15             1:a Alexander Gudmundsson       198 p.

                        2:a Oskar Tuvesson                      192 p.

                       3:a Daniel Lam                              178 p.

   L 17            1:a Fredrik Yngvard                       361 p.

   Dam            1:a Eva Lindgren                           210,7 p.

                       2:a Johanna Enberg                        209,4 p.

                       3:a Majvi Gudmundsson                208,4 p.

                       4:a Gisella Nilsson                         208,0 p.

                       5:a Kerstin Lindgren                      205,0 p.

                       6:a Anna Miklosva                         204,7 p.

                       7:a Elin Gree´n                               204,6 p.

                       8:a Annika Nilsson                         203,9 p.

                       9:a Carina Svensson                       201,1 p.

                     10:a  Linda Toft                                191,6 p.

      Herr          1:a Ola Svensson                            209,5 p.

                        2:a Bo Hansson                              208,8 p.

                        3:a Rickard Nilsson                       208,7 p.

                        4:a Mattias Nilsson                        207,9 p.

                        5:a Håkan Gudmundsson               207,0 p.

                        6:a Robin Hansson                         206,5 p.

                        7:a Robert Tuvesson                      202,6 p.

                        8:a Fredrik Eriksson                      201,2 p.

                        9:a Kenneth Olsson                       199,7 p.                                                                                 

 Fadder Februari 2019.

   1:a Casper Yngvard/Eva Lindgren             400 p.

   2:a Oskar/Robert Tuvesson                         396 p.

    3:a Jakob/Ola Svensson                             378 p.

    4:a Elias/Sofi Arvidsson                            367 p.

 

  Luftgevärsresultat V 11 2019.

   Klass L 9   1:a Embla Aevidsson                184 p.

                     2:a Rebeka Gudmundsson         178 p.

                     3:a Jakob Svensson                   166 p.

                     4:a Elon Toft/Feurstein              157 p.

                     5:a Rasmus Gree´n/Eriksson     130 p.

                     6:a Otis Nilsson                         112 p.

      L 11        1:a Jonathan Enberg                  200 p.

                     2:a Loke Sköld                           182 p.

                     3:a Elias Arvidsson                    164 p.

                     4:a Linus Lundgren                    162 p.

      L 13        1:a  Anton Salomonsson            200 p.

                            Casper Yngvard                   200 p.

                      2:a Oskar Gudmundsson            191 p.

                      3:a Isak Gree´n/Eriksson            172 p.

     L 15         1:a Oskar Tuvesson                     197 p.

                      2:a Alexander Gudmundsson      196 p.

                      3:a Daniel Lam                            178 p.

     L 17         1:a Fredrik Yngvard                     356 p.

     L 45         1:a Göran Yngvard                       379 p.

    Dam          1:a Johanna Enberg                      212,5 p.

                      2:a Gisella Nilsson                       209,0 p.

                      3:a Eva Lindgren                          208,7 p.

                      4:a Anna Miklosova                     208,0 p.

                      5:a Majvi Gudmundsson              205,6 p.

                      6:a Elin Gree´n                             205,3 p.

                      7:a Carina Svensson                     204,8 p.

                      9:a Annika Nilsson                       203,8 p.

     Herr          1:a Bo Hansson                            208,2 p.

                            Ola Svensson                          208,2 p.

                       2:a Rickard Nilsson                     206,7 p.

                       3:a Fredrik Eriksson                    205,6 p.

                       4:a Håkan Gudmundsson             204,8 p.

                       5:a Robin Hansson                       204,3 p.

                       6:a Mattias Nilsson                       203,3 p.

                       7:a Kenneth Olsson                      202,7 p.

                       8:a Robert Tuvesson                     201,8 p.

                       9:a Bengt Nilsson                         201,1 p.

                     10:a Martin Arvidsson                    193,1 p. u. stöd

 

   Luftgevärsresultat V 10 2019 

    Klass L 9    1:a Jackob Svensson              178 p.

                       2:a Embla Arvidsson              171 p.

                       3:a Rebeka Gudmundsson      168 p.

                       4:a Rasmus Gree´n /Eriksson 152 p.

                       5:a Theo Sjöbeck                     123 p.

                       6:a Otis Nilsson                       117 p.

     L 11           1:a Jonathjan Enberg               199 p.

                       2:a Elias Arvidsson                  168 p.

                       3:a Linus Lundgren                  166 p.

      L 13         1:a Casper Yngvard                  200 p.

                       2:a Anton Salomonsson            199 p.

                       3:a Oskar Gudmundsson           189 p.

                       4:a Isak Gree´n/Eriksson           159 p.

     L 15          1:a Oskar Tuvesson                    197 p.

                       2:a Daniel Lam                          174 p.

     L 17          1:a Fredrik Yngvard                   342 p.

     L 45          1:a Göran Yngvard                     372 p.

     Dam         1:a Johanna Enberg                     212,7 p.

                      2:a Gisella Nilsson                      208,2 p.

                      3:a Annika Nilsson                     206,3 p.

                      4:a Kerstin Lindgren                   205,8 p.

                      5:a Carina Svensson                    205,3 p.

                      6:a Anna Miklosova                    205,2 p.

                      7:a Majvi Gudmundsson             204,6 p.

                      8:a Elin Gree´n                            202,9 p.

     Herr          1:a Ola Svensson                         209,5 p.

                      2:a Håkan Gudmundsson            207,4 p.

                       3:a Robin Hansson                     207,1 p.

                             Bo Hansson                          207,1 p.

                       4:a Mattias Nilsson                     206,7 p.

                       5:a Rickard Nilsson                    206,3 p.     

                       6:a Robert Tuvesson                   204,9 p.

                       7:a Kenneth Olsson                    204,0 p.

                       8:a Bengt Nilsson                       203,4 p.

                       9:a Fredrik Eriksson                   201,1 p.

                      10:a Martin Arvidsson u.stöd      183,7 p.

     

 

  Luftgevärsresulta V 9 2019

   Klass L 9  1:a Embla Arvidsson        184 p.

                     2:a Linus  Lundgren         169 p.

                     3:a Theo Sjöbeck              127 p.

                     4:a Otis Nilsson                122 p.

     L 11         1:a Jonathan Enberg         198 p.

                     2:a Elias Arvidsson           176 p.

     L 13        1:a Anton Salomonsson     200 p.

                          Casper Yngvard           200 p.

                    2:a Isak Gree´n/Eriksson    168 p.

     L 15        1:a Oskar Tuvesson            197 p.

                    2:a Daniel Lam                   180 p.

    L 17         1:a Fredrik Yngvard           350 p.

    L 45         1:a Göran Yngvard             372 p.

    Dam         1:a Johanna Enberg            209,7 p.

                     2:a Anna Miklosova          207,3 p. 

                    3:a Gisella Nilsson             205,2 p.

                    4:a Carina Enberg              201,5 p.

                    5:a Sofi Arvidsson             201,4 p.

    Herr         1:a Robert Tuvesson          208,1 p.

                    2:a Bengt Nilsson               205,2 p.

                    3:a Rickard Nilsson            204,8 p.

                    4:a Mattias Nilsson            204,5 p.

                    5:a Kenneth Olsson            202,2 p.

                    6:a Fredrik Eriksson           200,1 p.

                    7:a Martin Arvidsson          188,2 p. u. stöd

 

   Fadderresultat Februari. 2019.

   1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren             397 p.

   2:a Oskar o Robert Tuvesson                        390 p.

   3:a Jakob o Ola Svensson                              381 p.

   4:a Elias o Sofi Arvidsson                             371 p.

 

   Luftgevärsresultat V 8 2019

  Klass   L 9     1:a Jakob Svensson              188 p.

                        2:a Otis Nilsson                      65 p.

         L 11        1:a Jonathan Enberg             196 p.

                        2:a Linus Lundgren               156 p.

          L 13       1:a Casper Yngvard              200 p.

                               Anton Salomonsson        200 p.

                         2:a Isak Gree´n/Eriksson      160 p.

         L 15        1:a Daniel Lam                      167 p.

         L 17         1:a Fredrik Yngvard             344 p.

         L 45         1:a Göran Yngvard               378 p.

     Dam             1:a Johanna Enberg              210,9 p.

                          2:a Eva Lindgren                 208,1 p.

                          3:a Gisella Nilsson              207,5 p.

                          4:a Kerstin Lindgren            206,2 p.

                           5:a Anna Miklosova            205,6 p.

                           6:a Carina Svensson            198,7 p.

    Herr                1:a Bo Hansson                   209,2 p.

                           2:a Robin Hansson              208,2 p.

                           3:a Rickard Nilsson             208,0 p.

                           4:a Ola Svensson                 206,9 p.

                           5:a Kenneth Olsson              197,4 p.

 

 Luftgevärsresultat V 7 2019.

     Klass L 9   1:a Embla Arvidsson            169 p.

       L 11          1:a Jonathan Enberg            200 p.

                        2:a Elias Arvidsson       

     154 p.

       L 13          1:a Anton Salomonson        200 p.

                              Casper Yngvard             200 P.' 

       L 15          1:a Daniel Lam                    175 p.

       L 17          1:a Fredrik Yngvard            347 p.

       L 45          1:a Göran Yngvard              377 p.

      Dam           1:a Johanna Enberg             209,8 p.

                        2:a Gisella Nilsson               206,4 p.

                        3:a Eva Lindgren                  205,9 p.

                        4:a Sofi Arvidsson                205,5 p.

                        5:a Anna Miklosova             204,5 p.

                        6:a Carina Svensson             200,8 p.

        Herr         1:a Bo Hansson                    207,7 p.

                        2:a Rickard Nilsson              207,2 p.

                        3:a Robin Hansson               207,1 p.

                        4:a Bengt Nilsson                 204,6 p.

                        5:a Mattias Nilsson              203,5 p.

                        6:a Kenneth Olsson              202,1 p.

                        7:a Martin Arvidsson            190,5 p. u. stöd

    Luftgevärsresultat V 6 2019

    Klass L 9    1:a Jakob Svensson          180 p.

        L 11        1:a Elias Arvidsson          180 p.

        L 13        1:a Casper Yngvard         200 p.

                              Anton Salomonsson  200 p.

        L 15         1:a Oskar Tuvesson         193 p.

                         2:a Daniel Lam               180 p.

       L 17           1:a Fredrik Yngvard       354 p.

    Dam              1:a Johanna Enberg        208,9 p.

                          2:a Eva Lindgren           208,1 p.

                          3:a Kerstin Lindgren      206,0 p.

                          4:a Gisella Nilsson         205,5 p.

                          5:a Anna Miklosova       203,6 p.

                          6:a Carina Svensson       201,6 p.

   Herr                1:a Ola Svensson            209,5 p.

                           2:a Robin Hansson         209,4 p.

                                 Bo Hansson              209,4 p.

                            3:a Rickard Nilsson       208,6 p.

                            4:a Robert Tuvesson      206,3 p.

                            5:a Bengt Nilsson          204,6 p.

                            6:a Kenneth Olsson       203,3 p.

                            7:a Martin Arvidsson     190,8 p. u.stöd    

 

   Fadder januari 2019

  1:a Oskar/ Tobert Tuvesson                      399 p.

'  2:a Casper Yngvard/Eva Lindgren           398 p.

   3:a Jakob/Ola Svensson                            374 p.

   4:a Elias/Sofi Arvidsson                           372 p.

  Luftgevärsresultat V 5 2019.

  Klass L 9   1:a Jakob Svensson             181 p.

      L 11       1:a Jonathan Enberg            198 p.

                     2:a Elias Arvidsson             179 p.

      L 13       1:a Casper Yngvard             200 p.

                     2:a Anton Salomonsson      199 p.

      L 15        1:a Oskar Tuvesson             194 p.

                      2:a Daniel Lam                   169 p.

      L 17         1:a Fredrik Yngvard           350 p.

   Dam            1:a Johanna Enberg            208,9 p.

                       2:a Eva Lindgren               206,8 p.

                       3:a Anna Miklosova          206,1 p.

                       4:a Sofi Arvidsson             201,1 p.

    Herr            1:a Ola Svensson               210,0 p.

                        2:a Bo Hansson                 209,5 p.

                        3:a Robin Hansson            207,9 p.

                        4:a Robert Tuvesson          206,3 p.

                        5:a Bengt Nilsson              205,9 p.

                        6:a Kennth Olsson            200,6 p.

                        7:a Martin Arvidsson       192,1 p.  u. stöd

 Luftgevärsresultat V 4 2019

 Klass L 9      1:a Jakob Svensson          171 p.

       L 11        1:a Jonathan Enberg         196 p.

       L 13        1:a Casper Yngvard          200 p.

                             Anton Salomonsson   200 p.

       L 15        1:a Oskar Tuvesson          197 p.

                       2:a Daniel Lam                160 p.

       L 17        1:a Fredrik Yngvard         352 p.

       L 45        1:a Göran Yngvard           379 p.

       Dam        1:a Gisella Nilsson           209,7 p.

                       2:a Johanna Enberg          209,0 p.

                       3:a Sofi Arvidsson            208,3 p.

                       4:a Eva Lindgren              207,8 p.

                       5:a Anna Miklosova          207,5 p.

                       6:a Kerstin Lindgren         204,6 p.

      Herr         1:a Ola Svensson                209,2 p.

                       2:a Robin Hansson             208,3 p.

                       3:a Rickard Nilsson            206,7 p.

                       4:a Bo Hansson                  204,7 p.

                       5:a Kenneth Olsson            204,6 p.

                       6:a Robert Tuvesson           203,6 p.

                       7:a Bengt Nilsson               202,1 p.

  Luftgevärsresultat V 3 2019

  Klass L 9    1:a Embla Arvidsson      174 p.

       L 11       1:a Jonathan Enberg       197 p.

                     2:a Elias Arvidsson         177 p.

                     3:a Loke Sköld                158 p.

      L 13        1:a Casper Yngvard        200 p.

                            Anton Salomonsson 200 p.

     L 15         1:a Oskar Tuvesson        199 p.

      L 17         1:a Fredrik Yngvard       363 p.

      L 45         1:a Göran Yngvard         378 p.

     Dam          1:a Johanna Enberg        209,4 p.

                       2:a Eva Lindgren           208,6 p.

                       3:a Anna Miklosova      207,0 p.

                       4:a Gisella Nilsson        204,8 p.

                       5:a Sofi Arvidsson         203,1 p.

     Herr           1:a Robert Tuvesson      208,0 p.

                        2:a Bo Hansson             207,8 p.

                        3:a Rickard Nilsson       207,5 p.

                        4:a Robin Hansson        206,7 p.

                        5:a Kenneth Olsson       203,5 p.

                        6:a Bengt Nilsson          200,6 p.

                        7:a Martin Arvidsson     187,2 p. utan Stöd

 Luftgevärsresultat V 2 2019.

 Klass L 9    1:a Jakob Svensson            174 p.

    L 11         1:a Jonathan Enberg           200 p.

    L 13         1:a Oskar Tuvesson            200 p.

                    2:a Casper Yngvard            199 p.

    L 17         1:a Fredrik Yngvard           355 p.

    L 45         1:a Göran Yngvard             184 p.

    Dam         1:a Johanna Enberg            209,8 p.

                     2:a Gisella Nilsson             209,6 p.

                     3:a Eva Lindgren                208,2 p.

                    4:a Carola Bäckström          207,3 p.

    Herr         1:a Bo Hansson                   209,5 p.

                    2:a Ola Svensson                 208,3 p.

                    3:a Robert Tuvesson            207,8 p.

                    4:a Robin Hansson              206,2 p.

                    5:a Rickard Nilsson             204,6 p.

                    6:a Kenneth Olsson              202,7 p.

                    7:a Bengt Nilsson                 201,0 p.'

 

 

   Fadder December 2018

    1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren               397 p. 

    2:a Johanna Enberg o Carina Svensson           396 p.

    3:a Oskar o Robert Tuvesson                           394 p.

    4:a Jakob o Ola Svensson                                 382 p.

    5:a Elias o Sofie Arvidsson                              374 p.

    6:a Max Åkesson/Städe o Malin Persson         362 p.

    Luftgevärsresultat V 51 2018

    Klass L 9    1:a Jakob Svensson            177 p.

                       2:a Embla Arvidsson          168 p.

                       3:a Loke Sköld                   160 p.

                       4:a Elias Arvidsson             139 p.

     L 11           1:a Casper Yngvard            200 p.

                       2:a Jonathan Enberg            198 p.

    L 13           1:a Anton Salomonsson       200 p.

                      2:a Oskar Tuvesson              194 p.

    L 15           1:a Johanna Enberg              200 p.

    L 17           1:a Fredrik Yngvard             361 p.

     L Dam      1:a Anna Miklosova             208,8 p. 

                      2:a Carola Bäckström           206,4 p.

                      3:a Sofi Arvidsson                205,9 p.

                      4:a Eva Lindgren                  202,5 p.

                      5:a Carina Svensson             202,2 p.

     L Herr      1:a Robin Hansson               208,2 p.

                      2:a Bo Hansson                    207,5 p.   

                      3:a Ola Svensson                 206,6 p.

                      4:a Bengt Nilsson                205,1 p.

                      5:a Robert Tuvesson           203,0 p.

                      6:a Kenneth Olsson             200,4 p.

                      7:a Martin Arvidsson          182 p.  u. stöd    

    Luftgevärsresultat V 50. 2018

    Klass L 9     1:a Max Åkesson/Städe    172 p.

    L 11             1:a Casper Yngvard          200 p. 

                        2:a Jonathan Enberg          197 p.

    L 13             1:a Anton Salomonsson    200 p.

                         2:a Oskar Tuvesson          196 p.

   L 15               1:a Johanna Enberg          200 p.

   L 17               1:a Fredrik Yngvard         352 p.

   L dam            1:a Gisella Nilsson            209,1 p.

                          2:a Eva Lindgren              207,1 p.

                          3:a Kerstin Lindgren         207,0 p.

                          4:a Carola Bäckström        206,7 p.

                          5:a Malin Persson              204,7 p.

                          6:a Anna Miklosova          203,9 p.

                          7:a Carina Svensson          201,9 p.

     L Herr           1:a Bo Hansson                 209,0 p.

                           2:a Robert Tuvesson         206,5 p.

                           3:a Rickard Nilsson           206,1 p.

                           4:a Robin Hansson            205,3 p.

                           5:a Kenneth Olsson           203,0 p.

                           6:a Bengt Nilsson              201,3 p.

   Skyttiadens Distriksomgång 

   Klass  L 11   11:a Casper Yngvard   406,1 p.

              L 13     4:a Anton Salomonsson    423,2 p.

             L 15      2:a Johanna Enberg     421,6 p.

   Kretstävling Hyllstofta 

    Klass L 11    1:a Casper Yngvard   397 p.

               L 15   2:a Johanna Enberg    397 p.

    Fadderresultat November  2018

    1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren       396 p.

    2:a Oskar o Robert Tuvesson                  394 p.

    3:a Johanna Enberg o Carina Svensson   393 p.

    4:a Jakob o Ola Svensson                        384 p.

    5:a Elias o Sofi Arvidsson                       369 p.

    6:a Max Åkesson/Städe o Malin Persson 352 p.

    

  Luftgevärsresultat V 49 2018.

   Klass L 9   1:a Jakon Svensson           183 p.

                     2:a Elias Arvidsson           178 p.

                     3:a Embla Arvidsson         173 p.

                     4;a Max Åkesson/städe      166 p.

    L 11          1:a Casper Yngvard           200 p.

                      2:a Jonathan Enberg          197 p.

    L 13          1:a Anton Salomonsson      199 p.

    L 15          1:a Johanna Enberg            200 p.

    L 17          1:a Fredrik Yngvard           351 p.

    Dam          1:a Eva Lindgren               208,6 p

                      2:a Carola Bäckström        206,9 p.

                      3:a Gisella Nilsson            206,7 p.

                      4:a Carina Svensson          205,8 p.       

                      5:a  Sofi Arvidsson            205,1 p.

                      6:a Anna Miklosova          204,1 p.

      Herr         1:a Ola Svensson               210,0 p.

                      2:a Rickard Nilsson           208,7 p.

                      3:a Rickard Persson           202,4 p.

                      4:a Bengt Nilsson              201,2 p.

                      5:a Kenneth Olsson           200,5 p.

                      6:a Martin Arvidsson         179,8 p.

   Luftgevärsresultat V 48 2018.

  Klass L 9  1:a Ella Strömberg           172 p.

    L 11        1:a Casper Yngvard         200 p.

                    2:a Jonathan Enberg        196 p.

    L 13         1:a Anton Salomonsson  200 p.

                     2:a Oakar Tuvesson        196 p.

    L 15          1:a Johanna Enberg        200 p.

    L 17          1:a Fredrik Yngvard       347 p.

    L 45          1:a Göran Yngvard         185 p.

    Dam          1:a Carola Bäckström     209,0 p.

                       2:a Eva Lindgren           208,3 p.

                       3:a Carina Svensson       206,9 p.

                       4:a Gisella Nilsson         206,3 p.

                       5:a Kerstin Lindgren       206,0 p.

                       6:a Anna Miklosova       204,0 p.

    Herr            1:a Rickard Nilsson        208,3 p.

                        2:a Robert Tuvesson      206,5 p.

                        3:a Bengt Nilsson          204,3 p.

  Luftgevärsresultat V 47 2018.

  Klass L 9  1:a Ella Strömberg          185 p.

                   2:a Jakob Svensson          176 p.

                   3:a Max Åkesson/Städe    169 p.

        L 11    1:a Casper Yngvard         200 p.

                    2:a Jonathan Enberg        195 p.

       L 13     1:a Anton Salomonsson   200 p.

       L 15     1:a Johanna Enberg          200 p.

       L 17     1:a Fredrik Yngvard         352 p.

      Dam      1:a Gisella Nilsson           207,0 p.

                    2:a Anna Miklosova         206,9 p.

                    3:a Carola Bäckström       205,4 p.

                    4:a Kerstin Lindgren         202,6 p.

                   5:a Carina Svensson          201,2 p.

                   6:a Eva Lindgren               200,9 p.

      Herr      1:a Bo Hansson                 208,5 p.

                    2:a Ola Svensson              207,5 p.

                    3:a Rickard Nilsson          206,7 p.

                    4:a Robin Hansson           203,4 p.   

                   5;a Jimmy Strömberg        203,0 p.

                   6:a Bengt Nilsson              200,5 p.

                   7:a Kenneth Olsson           200,3 p.

 

     Mitt i Byns VPR.

     1:a Johanna Enberg    400 p.

     2:a Casper Yngvard    397 p.

     3:a Jonathan Enberg    394 p.

 

    Resultat V 46 2018.

    Klass L 9    1:a Ella Strömberg       191 p.

                       2:a Jakob Svensson       184 p.

                       3:a Max Åkesson/Ståde 179 p.

                       4:a Embla Arvidsson      174 p.

                       5:a Elias Arvidsson         167 p.

                             Loke Sköld                167 p.

     L 11           1:a Casper Yngvard         199 p.

                       2:a Jonathan Enberg         194 p.

     L 13          1:a Anton Salomonsson    200 p.

                      2:a Oskar Tuvesson           196 p.

      L 15         1:a Johanna Enberg           200 p.

      L 17         1:a Fredrik Yngvard          350 p.

       L 45        1:a Göran Yngvard            189 p.

      L Dam      1:a Anna Miklosova          207,5 p.

                        2:a Gisella Nilsson            206,3 p.

                        3:a Sofi Arvidsson            205,3 p.

                        4:a Eva Lindgren              204,6 p.

                        5:a Carola Bäckström       203,7 p.

                        6:a Carina Svensson         198,8 p.

   L Herr          1:a Ola Svensson               210,9 p.

                        2:a Robin Hansson            210,0 p.

                        3:a Bo Hansson                 209,1 p.

                        4:a Bengt Nilsson              207,0 p.

                        5:a Rickard Nilsson           205,9 p.

                              Robert Tuvesson          205,9 p.

                        6:a Kenneth Olsson            202,6 p.

                        7:a Rickard Persson            200,9 p. 

    Henriks VPR Stående.

    1:a Fredrik Yngvard    377 p.

    2:a Göran Yngvard      367 p. 

  Resultat V 45 2018

  Klass L 9    1:a Ella Strömberg           185 p.

                      2:a Max Åkesson/Städe   177 p.

        L 11      1:a Casper Yngvard          199 p.

                     2:a Jonathan Enber            196 p.

        L 13      1:a Anton Salomonsson    200 p.

                      2:a Oskar Tuvesson           198 p.

        L 15      1:a Johanna Enberg            200 p.

        L 17      1:a Fredrik Yngvard           353 p.

        L 45      1:a Göran Yngvard             367 p.

        Dam      1:a Anna Miklosova           208,8 p.

                      2:a Eva Lindgren                208,1 p.

                      3:a Carola Bäckström         205,9 p.

                      4:a Gisella Nilsson             204,0 p.   

                      5:a Carina Svensson           203,0 p.

                      6:a Malin Persson               202,6 p.

       Herr        1:a Robert Tuvesson           210,1 p.

                       2:a Robin Hansson             208,9 p.

                       3:a Rickard Nilsson            205,4 p.

                       4:a Bo Hansson                   203,8 p.

                       5:a Kenneth Olsson             202,8 p.

                       6:a Rickard Persson             196,7 p.

                        7:a Jimmy Ströberg             192,9 p. 

  Resultat V 44 2018.

 Klass L 9   1:a Loke Sköld              185 p.

                    2:a Tor Persson             174 p.

                    3:a Elias Arvidsson       172 p.

                    4:a Ella Strömberg         170 p.

                    5:a Embla Arvidsson      160 p.

                          Max Åkesson/Städe  160 p.

    L 11         1:a Casper Yngvard        199 p.

                     2:a Jonathan Enberg       194 p.

   L 13          1:a Oskar Tuvesson         197 p.

                           Anton Salomonsson   197 p.

   L 15          1:a Johanna Enberg          200 p.

    L 17         1:a Fredrik Yngvard         344 p.

    L 45         1:a Göran Yngvard           186 p.

    L Dam      1:a Carola Bäckström       208,4 p.

                     2:a Anna Miklosova          206,7 p.

                     3:a Eva Lindgren               205,4 p.

                     4:a Gisella Nilsson            205,3 p.

                     5:a Carina Svensson          201,0 p.

  L Herr        1:a Bo Hansson                  207,2 p.

                     2:a Robin Hansson             206,1 p.

                           Robert Tuvesson          206,1 p

                     3:a Rickard Nilsson           204,8 p.

                     4:a Bengt Nilsson              203,5 p.

                     5:a Kenneth Olsson           202,5 p.

                     6:a Jimmy Strömberg        198,6 p.

                     7:a Martin Arvidsson         188,4 p.      

 

  Fadder Oktober.2018

   1:a Casper Yngvard / Eva Lindgren       398 p.

   2:a Oskar o Robert Tuvesson                  394 p.

   3:a Johanna Enberg/Carina Svensson     392 p.

   4:a Jakob o Ola Svensson                       380 p.

   5:a Elias o Sofi Arvidsson                      360 p.

 Luftgevärsresultat V 43 2018

   Klass L 9    1:a Max Åkesson/Städe   185 p.

                      2:a Tor Persson                 182 p.

                      3:a Ella Strömberg            169 p.

                      4:a Elias Arvidsson           168 p.

                            Viktor Persson             168 p.

                      5:a Jakob Svensson           163 p.

                      6:a Embla Arvidsson         162 p.

                      7:a Loke Sköld                  123 p.

      L 11         1:a Casper Yngvard          200 p.

                       2:a Jonathan Enberg         194 p.

     L 13          1:a Oskar Tuvesson           200 p.

                             Anton Salomonsson    200 p.

     L 15           1:a Johanna Enberg          200 p.

     L 17           1:a Fredrik Yngvard         346 p.

     L Dam       1:a Carola Bäckström       210,6 p.

                       2:a Gisella Nilsson            206,1 p.

                       3:a Eva Lindgren               205,0 p.

                       4:a Sofi Arvidsson             201,4 p.

                       5:a Anna Miklosova          201,3 p.

                       6:a Carina Svensson          200,8 p.

    L Herr        1:a Ola Svensson               209,6 p.

                       2:a Bo Hansson                 208,3 p.

                       3:a Robert Tuvesson         208,2 p.

                       4:a Robin Hansson           207,7 p.

                       5:a Rickard Nilsson          205,9 p.

                       6:a Kenneth Olsson          204,3 p.

                       7:a Bengt Nilsson             204,0 p.

                       8:a Martin Arvidsson        192,8 p.    

  Luftgevärsresultat V 42 2018.

  Klass L 9    1:a Jakob Svensson         179 p.

                           Viktor Persson           179 p.

                     2:a Max Åkesson/Städe   176 p.

                     3:a Loke Sköld                 169 p.

                     4:a Tor Persson                 168 p.

                     5:a Elias Arvidsson           152 p.

                      6:a Embla Arvidsson        141 p.

      L 11        1:a Casper Yngvard           199 p.

                      2:a Jonathan Enberg          194 p.

    L 13          1:a Anton Salomonsson     200 p.

                      2:a Oskar Tuvesson           194 p.

    L 15          1:a Johanna Enberg            200 p.

    L 17          1:a Fredrik Yngvard           340 p.

    L dam       1:a Eva Lindgren                 209,4 p.

                     2:a Carola Bäckström           208,1 p.

                     3:a Carina Svensson             206,1 p.

                     4:a Gisella Nilsson               204,4 p.

                     5:a Anna Miklosova             203,6 p.

                     6:a Sofi Arvidsson                201,6 p.

   L Herr       1;a Ola Svensson                   210,7 p.

                     2:a Rickard Nilsson               207,9 p.

                     3:a Bengt Nilsson                  207,4 p.

                     4:a Bo Hansson                     207,1 p.

                     5:a Robert Tuvesson              206,7 p.

                      6:a Robin Hansson               206,6 p.

                     7:a Martin Arvidsson             205,2 p.

                     8:a Kenneth Olsson                200,4 p.

 

  Luftgevärsresultat V 41 2018

  Klass L 9    1:a Jakob Svensson             181 p.

                      2:a Loke Sköld                   165 p.

                            Rebeka Gudmundsson  165 p.

                      3:a Elias Arvidsson             147 p.

                      4:a Embla Arvidsson           121 p.

                      5:a Ella Strömberg                  32 p.

   L 11           1:a Casper Yngvard              200 p.

                      2:a Jonathan Enberg             196 p.

                     3:a Oakar Gudmundsson       186 p.

   L 13          1:a Anton Salomonsson         200 p.

                     2:a Oskar Tuvesson               194 p.

   L 15           1:a Johanna Enberg               200 p.

  L 17            1:a Fredrik Yngvard              357 p.

  L 45            1:a Göran Yngvard                378 p.

  L dam          1:a Eva Lindgren                  209,2 p.

                      2:a Carola Bäckström           208,6 p.

                      3:a Gisella Nilsson               206,2 p

                      4:a Anna Miklosova             202,6 p. 

                      5:a Sofi Arvidsson                199,8p. 

                      6:a Carina Svensson             198,4 p.

  L Herr         1:a Bo Hansson                     207,9 p.

                            Robin Hansson                207,9 p.

                      2:a Ola Svensson                   207,3 p.

                      3:a Kenneth Olsson               205,9 p.

                            Rickard Nilsson               205,9 p.

                       4:a Håkan Gudmundsson      205,3 p.

                       5:a Robert Tuvesson             204,4 p.

                       6:a Martin Arvidsson            201,8 p.

                       7:a Bengt Nilsson                  201,0 p. 

                       8:a Jimmy Strömberg            194,6 p.                                                                   

  Luftgevärsresultat V 40 2018

 Klass L 9   1:a Loke Sköld                 159 p.

                    2:a Elias Arvidsson          142 p.

                    3:a Ludvig Lithvall            67 p.

  L 11          1:a Casper Yngvard          199 p.

                    2:a Jonathan Enberg         195 p.

  L 13          1:a Anton Salomonsson    199 p.

                    2:a Oskar Tuvesson          194 p.

   L 15          1:a Johanna Enberg         200 p.

   L 17          1:a Fredrik Yngvard        358 p.

  L Dam       1:a Eva Lindgren             208,2 p.

                     2:a Gisella Nilsson          207,1 p.

                    3:a Anna Miklosova         206,3 p.

                    4:a Carola Bäckström       206,1 p.

                     5:a Carina Svenssson       201,4 p.

  L Herr        1:a Robert Tuvesson         210,9 p

                     2:a Robin Hansson           208,9 p

                     3:a Rickard Nilsson          208,0 p.

                     4:a Bengt Nilsson             206,1 p.

                      5:a Bo Hansson                205,9 p. 

                      6:a Martin Arvidsson       199,7 p.   

                      7:a Kenneth Olsson          199,0 p.

                      8:a Ola Lithvall                 198,8 p.

 

  Fadderresultat September 2018 

  1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren         398 p.

  2:a Oskar o Robert Tuvesson                    396 p.

   3:a Johanna Enberg o Carina Svensson   385 p.

   4:a Jakob o Ola Svensson                        383 p.

 

Luftgevärsresultat V 39 2018.

   Klass L 9   1:a Jakob Svensson          184 p.

   Klass L 11 1:a Casper Yngvard          199 p.

                      2:a Jonathan Enberg         191 p.

     L 13         1:a Anton Salomonss        200 p.

     L 15          1:a Johanna Enberg          200 p.

     L 17          1:a Fredrik Yngvard         343 p.

 L Dam          1:a Eva Lindgren               208,8 p.

                      2:a Gisella Nilsson             202,7 p.

                      3:a Anna Miklosova          202,2 p

                       4:a Carina Svensson         195,8 p.

 L Herr           1:a Ola Svensson               209,6 p.

                       2:a Robin Hansson            205,8 p. 

                        3:a Rickard Nilsson          205,7 p.

                       4:a Bo Hansson                  204,3 p.

                        5:a Kenneth Olsson           202,1 p. 

Luftgevärsresult V 38 2018

 Klass L 9  1:a Jakob Svensson            170 p.

    L 11       1:a Casper Yngvard           199 p.

                  2:a Jonathan Enberg           191 p.

    L 13       1:a Anton Salomonsson     199 p.

                   2:a Oskar Tuvesson           197 p.

                  3:a Jennie Enberg               195 p.

    L 15       1:a Johanna Enberg            199 p.

    L 17       1:a Fredrik Yngvard           352 p.

   Dam        1:a Eva Lindgren                208,8 p.

                   2:a Carola Bäckström         208,0 p.

                   3:a Gisella Nilsson              206,5 p.

                   4:a Anna Miklosova            205,8 p.

                   5:a Kerstin Lindgren           203,2 p.

                   6:a Carina Svensson            199,6 p.

     Herr       1:a Robert Tuvesson           210,6 p.

                    2:a Ola Svensson               210,3 p.

                    3:a Bo Hansson                 209,6 p.

                    4:a Rickard Nilsson           205,4 p.

                          Robin Hansson             205,4 p.

                    5:a Bengt Nilsson              204,2 p.

                    6:a Kenneth Olsson           203,9 p.         

 Luftgevärsresultat V 37 2018.

 Klass L 9  1:a Jakob Svensson         183 p.

      L 11     1:a Casper Yngvard        199 p.

                   2:a Jonathan Enberg       195 p.

   L 13         1:a Anton Salomonsson  199 p.

                    2:a Jennie Enberg           193 p.

    L 15        1:a Johanna Enberg        199 p.

    L 17         1:a Fredrik Yngvard      352 p.

    Dam         1:a Anna Miklosova      207,5 p.

                    2:a  Kerstin Lindgren     205,7 p.

                    3:a Carola Bäckström    204,0 p

                    4:a Carina Svensson      202,8 p.

                    5:a Gisella Nilsson        201,1 p

     Herr        1:a Ola Svensson           207,1 p,

                    2:a Bo Hansson              206,9 p.

                    3:a Robin Hansson         204,5 p.

                    4:a Rickard Nilsson        203,9 p.

                   5:a Bengt Nilsson            201,6 p.

                   6:a Kenneth Olsson         191,2 p.          

 

 Luftgevärsresultat V 36 2018

 Klass  L 11   1:a Casper Yngvard        198p.

                      2:a Jonathan Enberg        190 p.

   L 13            1:a Anton Salomonsson  199 p.

                      2:a Oskar Tuvesson         193 p.

                      3:a Jennie Enberg            188 p.

  L 15             1:a Johanna Enberg         199 p.

  L 17            1:a Fredrik Yngvard         175 p.

  L dam         1:a Eva Lindgren              208,2 p.

                     2:a Kerstin Lindgren         207,8 p.

                     3:a Anna Miklosova         206,0 p.

                     4:a Carola Bäckström       205,4 p.

                     5:a Gisella Nilsson           205,2 p.

                     6:a Carina Svensson        201,1 p.

  L Herr         1:a Robert Tuvesson        207,8 p.

                      2:a Bo Hansson               206,8 p.

                      3:a Robin Hansson         206,6 p.

                      4:a Rickard Nilsson        204,7 p.

                     5:a Kenneth Olsson         202,8 p.

                     6:a Bengt Nilsson             199,3 p.

 

  Luftgevärsresultat V 12 2018

  Klass L 9   1:a  Tor Persson                175 p.

                    2:a Nellie Constanzo         174 p.

                    3:a Max Åkesson/Städe     167 p.

                    4:a Viktor Persson              166 p.

                          Rebeka Gudmunsson    166 p.

                    5:a Jakob Svensson             154 p.

                    6:a Eddie Fröderberg           153 p.

                    7:a Caspian Mattiasson        109 p.

   L 11          1:a Casper Yngvard             200 p.

                     2:a Jonathan Enberg            190 p.

                     3:a Oskar Gudmundsson     187 p.

   L 13           1:a Jennie Enberg                194 p.

                            Anton Salomonsson      194 p.

   L 15            1:a Johanna Enberg            200 p.

                             Fredrik Yngvard          200 p.

                       2:a Rickard Nilsson           198 p.

  L 15 stå        1:a Fredrik Yngvard           178 p.

  L Dam          1:a Annika Olofsson          210,3 p.

                        2:a Gisella Nilsson            208,5 p.

                        3:a Carola Bäckström       208,2 p.

                        4:a Annette Persson         206,4 p.

                              Majvi Gudmundsson 206,4 p.

                        5:a Kerstin Lindgren        205,9 p.

                        6:a Eva Lindgren              205,7 p.

                        7:a Carina Svensson         205,6 p.

                        8:a Malin Persson             205,4 p.

                        9:a Michell Nelsen            204, 7p.-

                      10:a Anna Miklsova            204,2 p.

      L Herr       1:a Ola Svensson               210,9 p.

                        2:a Håkan Gudmundsson  207,9 p.

                        3:a John Dolecek               206,0 p.

                        4:a Roland Karlsson          205,8 p.

                         5:a David Fröderberg        205,2 p.

                         6:a Stefan Persson            204,6 p.

                         7:a Kenny Constanzo       203,6 p.

                         8:a Johan Fröderberg        202,3 p.

                         9:a Kenneth Olsson          200,0 p.

 

 

   Fadder Mars 2018.

 1:a CasperYngvard/Eva Lindgren            396 p.

       Fredrik Yngvard/Kerstin Lindgren     396 p.

       Oskar o Robert Tuvesson                    396 p.

  2;a Johanna Enberg/Carina Svensson      393 p.

        Rickard o Gisella Nilsson                  393 p.

   3:a Jakob o Ola Svensson                       371 p.

   4:a Tor o Håkan Persson                         369 p.

   5:a Viktor o Annette Persson                  352 p.

            6:a Max Åkesson/Städe o Rickard Persson    340 p.

        

  Luftgevär V 11 2018 

  Klass L9   1:a Jakob Svensson            160 p.

                   2:a Max Åkesson/Städe      159 p.

                   3:a Eddie Fröderberg          111 p.

                   4:a Caspian Mattiasson      104 p.    

      L 11      1:a Casper Yngvard           199 p.

                    2:a Jonathan Enberg          195 p.

                    3:a Ture Bjärsing               183 p.

    L 13        1:a Oskar Tuvesson            197 p.

                    2:a Anton  Salomonsson    195 p.

  L 15           1:a Rickard Nilsson           200 p.

                          Fredrik Yngvard           200 p.

                          Johanna Enberg            200 p.

 L 15 stå       1:a Fredrik Yngvard          176 p.

  L Dam        1:a Anna Miklosova          209,5 p.

                     2:a Eva Lindgren               209,3 p.

                     3:a Annika Olofsson          208,6 p.

                     4:a Carola Bäckstöm         205,4 p.

                     5:a Malin Persson              204,3 p.

                     6:a Michell Nelsen            203,5 p.

                     7:a Carina Svensson          203,1 p.

  L Herr        1:a Robert Tuvesson          207,1 p.

                     2:a Ola Svensson               206,9 p.

                     3:a Bo Hansson                  206,8 p.

                     4:a David Fröderberg         206,6 p.

                     5:a Robin Hansson             206,5 p.

                     6:a Roland Karlsson           205,7 p.

                     7:a Stefan Persson              205,3 p.     

                     8:a John Dolecek                202,2 p.

                     9:a Rickard Persson           200,2 p.

                    10:a Bengt Nilsson             199,8 p.

                      11:a Kenneth Olsson

Luftgevär V 10 2018.

  Klass L 9   1:a Nellie Constanzo                     174 p.

                    2:a Max Åkesson/Städe                 157 p.

                    3:a Eddie Fröderberg                     125 p.

                    4:a Caspian Mattiasson                    84 p.

    L 11        1:a Casper Yngvard                       199 p.

                    2:a Jonathan Enberg                      190 p.

                    3:a Ture Bjäsing                            184 p.

   L 13         1:a Jennie Enberg                           198 p.

                   2:a Oskar Tuvesson                        197 p.

                   3:a Anton Salomonsson                  191 p.

  L 15         1;a Johanna Enberg                         200 p.

                        Fredrik Yngvard                        200 p.

                   2:a Rickard Nilsson                        198 p.

  L 15 stå    1:a Fredrik Yngvard                       175 p.

  L Dam      1:a Annika Olofsson                       209,6 p.

                   2:a Eva Lindgren                            208,7 p.

                   3:a Anna Miklosova                       205,5 p.

                   4:a Annette Persson                       205,3 p.

                   5:a Michell Nelsen                        204,7 p.

                   6:a Malin Persson                         202,8 p.

                   7:a Carina Svensson                     201,5 p.

  L Herr      1:a Kenny Costanzo                     206,7 p.

                   2:a Robert Tuvesson                    206,0 p.

                   3:a Bengt Nilsson                        204,9 p.

                   4:a David Fröderberg                  202,4 p. 

                   5:a Johan Fröderberg                  202,1 p.

                   6:a Stefan Persson                      202,0 p.

                   7:a Rickard Persson                    201,1 p.

                   8:a Kenneth Olsson                    199,3 p.

                   9:a Johan Dolecek                      197,4 p.        

                 

  Fadder Februari 2018.

  1:a Fredrik Yngvard o Kerstin Lindgren         397 p.

  2:a Casper Yngvard o Eva Lindgren               395 p.

  3:a Oskar o Robert Tuvesson                          394 p.

  4:a Johanna Enberg o Carina Svensson          392 p.

  5:a Rickard o Gisella Nilsson                         386 p.

  6:a Tor o Håkan Persson                                 349 p.

  7:a Viktor o Annette Persson                          345 p.

  8:a Max Åkesson/Städe o Rickard Persson   344 p.

  9:a Jakob o Ola Svensson                               341 p.

 

  Resultat V 9 2018

   Klass L 9      1:a Tor Persson                     174 p.

                        2:a Jakob Svensson              171 p.

                        3:a Max Åkesson/Städe        167 p.

                        4:a Nellie Constanzo             162 p.

                        5:a Viktor Persson                 156 p.

                        6:a Rebeka Gudmundsson     155 p.

                        7:a Eddie Fröderberg             105 p.

                        8:a Caspian Mattiasson            

        L 11         1:a Casper Yngvard               198 p.

                         2:a Jonathan Enberg              190 p.

                         3:a Oskar Gudmundsson       178 p.

                         4:a Ture Bjärsing                   176 p.

  L 13               1:a Oskar Tuvesson                199 p.

                        2:a Anton Salomonsson          194 p.

                        3:a Jennie Enberg                    192 p.

  L 15               1:a Fredrik Yngvard               200 p.

                              Johanna Enberg                 200 p.

                         2:a Rickard Nilsson                197 p.

  L Dam            1:a Eva Lindgren                  206,6 p.

                         2:a Anna Miklosova             205,9 p.

                         3:a Gisella Nilsson               205,7 p.

                         4:a Annette Persson             205,3 p.

                         5:a Carina Svensson             205,1 p.

                         6:a Malin Persson                 202,5 p.

                         7:a Michell Nelson               201,1 p.

   L Herr           1:a Bo Hansson                    209,6 p.

                         2:a Robin Hansson               209,0 p.

                         3:a David Fröderberg           208,5 p.

                         4:a Ola Svensson                  208,2 p.

                         5:a Håkan Gudmundsson     207,7 p.

                         6:a Robert Tuvesson             207,6 p.

                         7:a Roland Karlsson             206,5 p.

                         8:a Kenny Constanzo           206,4 p.

                         7:a Håkan Persson               205,1 p.        

                         8:a Kenneth Olsson             202,3 p.

                         9:a Emil Fröderberg             201,8 p.

                       10:a Rickard Persson             199,7 p.

                       11:a Stefan Persson                198,7 p.

                       12:a Johan Fröderberg           197,2 p.

                        13:a John Dolecek                188,6 p.               

   

  

   Resultat V 8 2018.

  Klass L 9   1:a Viktor Persson                 181 p.

                     2:a Tor Persson                     177 p.

                     3:a Max Åkesson/Städe        144 p.

                     4:a Eddie Fröderberg              94 p.

   L 11           1:a Casper Yngvard              198 p.

                     2:a Jonathan Enberg              192 p.

  L 13           1:a Jennie Enberg                  192 p.

                          Oskar Tuvesson                192 p.

                    2:a Anton Salomonsson         188 p.

   L 15         1:a Fredrik Yngvard               200 p.

                    2:a Johanna Enberg                199 p.

                    3:a Rickard Nilsson                198 p.

  L Dam      1:a Annika Olofsson                209,7 p.

                    2:a Eva Lindgren                    208,9 p.

                    3:a Annette Persson                206,5 p.

                    4:a Gisella Nilsson                  206,3 p.

                    5:a Anna Miklosova                205,2 p.

                    6:a Malin Persson                    202,1 p.

                    7:a Carina Svensson                199,7 p.

  L Herr       1:a Robert Tuvesson                209,7 p.

                    2:a Roland Karlsson                207,9 p.

                    3:a Håkan Persson                   207,8 p.

                    4:a Rickard Persson                 207,6 p.

                    5:a Robin Hansson                  207,5 p.

                    6:a Bo Hansson                       207,0 p.

                    7:a Emil Fröderberg                204,8 p.

                    8:a Kenneth Olsson                 201,8 p.

                    9:a David Fröderberg              198,9 p.

                   10:a Johan Fröderberg              194,7 p.   

 

 Resultat V 7 2018.

 Klass L 9      1:a Jakob Svensson               180 p.

                      2:a Max Åkesson/Städe         172 p.

                      3:a Tor Persson                       171 p.

                     4:a Viktor Persson                   168 p.

   L 11           1:a Casper Yngvard                 199 p.

                     2:a Jonathan Enberg                 190 p.

  L 13            1:a Oskar Tuvesson                  195 p.

                      2:a Jennie Enberg                     193 p.

                      3:a Anton Salomonsson           192 p.

 L 15             1:a Johanna Enberg                   200 p.

                           Fredrik Yngvard                  200 p.

                      2:a Rickard Nilsson                  195 p.

 L 15 stå        1:a Fredrik Yngvard                 172 p.

  L Dam         1:a Annika Olofsson                208,8 p.

                      2:a Eva Lindgren                     205,7 p.

                      3:a Annette Persson                 205,5 p.              

                      4:a Anna Miklosova                204,6 p.

                      5:a Anna Ringbom                  203,2 p.

                      6:a Gisella Nilsson                  202,9 p.

                      7:a Carina Svensson                202,6 p.

                      8:a Kristina Lantz/Jönsson      200,7 p.

  L Herr         1:a Robin Hansson                   209,9 p.

                      2:a Ola Svensson                      209,7 p.

                      3:a Martin Ringbom                 209,6 p.

                     4:a Bo Hansson                          208,5 p.

                     5:a Roland Karlsson                   206,8 p.

                     6:a Håkan Persson                      206,5 p.

                     7:a Robert Tuvesson                   206,4 p.

                     8:a Kenneth Olsson                     204,6 p.

                    9:a Rickard  Persson                    203,8 p.             

                                  

Resultat V 6 2018

 Klass L 9  1:a Tor Persson                           180 p.

                  2:a Max Åkesson/Städe              168 p.

                  3:a Viktor Persson                       164 p.

                  4:a Jakob Svensson                     141 p.      

   L 11        1:a Casper Yngvard                    198 p.

  L 13         1:a Jennie Enberg                        196 p

                   2:a Oskar Tuvesson                    195 p.

  L 15         1:a Fredrik Yngvard                   200 p.

                        Johanna Enberg                     200 p.

                   1:a Rickard Nilsson                    195 p.

  L 15 stå    1:a Fredrik Yngvard                   184 p.

  L Dam      1:a Annika Olofsson                   208,6 p.

                   2:a Annette Persson                    205,6 p.

                   3:a Anna Ringbom                     204,8 p.

                         Eva Lindgren                        204,8 p.

                   4:a Gisella Nilsson                     204,4 p.

                   5:a Anna Miklosova                   204,2 p.

                   6:a Carina Svensson                   201,2 p.

                   7:a Kristina Lantz/Jönsson         198,9 p.

 L Herr       1:a Ola Svensson                        209,8 p.

                   2:a Martin Ringbom                   208,3 p.

                         Robert Tuvesson                   208,3 p.

                   3:a Robin Hansson                     208,0 p.

                   4:a Rickard Persson                    205,3 p.

                   5:a Kenneth Olsson                    205,1 p.

                         Bo Hansson                          205,1 p.

                    6:a Håkan Persson                     203,6 p.

 

 Resultat V 5 2018

 Klass L 9   1:a Tor Persson                      153 p.

                         Jakob Svensson                153 p.

                  2:a Max Åkesson/Städe          151 p.

                 3:a Viktor Persson                   148 p.

                 4:a Rebeka Gudmundsson       142 p.

 L 11         1:a Casper Yngvard                197 p.

                  2:a Jonathan Enberg               192 p.

                   3:a Oskar Gudmundsson       181 p.

  L 13         1:a Oskar Tuvesson                197 p.

                  2:a Jennie Enberg                   193 p.

  L 15         1:a Fredrik Yngvard              200 p.

                        Johanna Enberg               200 p.

                   2:a  Rickard Nilsson             195 p.

 Dam          1:a Anna Miklosova             208,8 p.'                

                   2:a Eva Lindgren                 208,0 p

                   3:a Carola Bäckström          205,9 p.

                   4:a  Anna Ringbom              204,8 p.

                    5:a Rebeka Miklosova        201,8p.

                    6:a Carina Svensson           201,6 p.

  Herr          1:a Ola Svensson                208,9 p.

                   2:a Håkan Gudmundsson    208,5 p.

                   3:a Roland Karlsson           208,4 p.

                   4:a Martin Ringbom           207,6 p.

                         Robin Hansson             207,6 p.

                    5:a Håkan Persson            206,1 p

                   6:a Bo Hansson                  205,6 p.

                   7:a Robert Tuvesson          205,0 p.

                   8:a Bengt Nilsson              203,6 p.

                   9:a Rickard Persson           202,2 p.

                 10:a Kenneth Olsson            198,8 p.  

      

                       

 

 Fadder jan  2018

 1:a Fredrik Yngvard/Kerstin Lindgren       397 p.

 2:a Rickard o Gisella Nilsson                     395 p.

       Anton o Roland Karlsson                     395 p

 3:a Casper Yngvard/Eva Lindgren             394 p

 4:a Johanna Enberg/Carina Svensson        393 p.

 5:a Oskar o Robert Tuvesson                     391 p.

 6:a Jakob o Ola Svensson                          365 p.

       Viktor o Annette Persson                    365 p

 7:a Tor o Håkan Persson                           364 p.

 8:a Max Åkesson/Städe o Rickard Persson 359 p

 

  Resultat V 4 2018

  Klass L 9   1:a  Max Åkesson/Städe         144 p

   L11           1:a  Casper  Yngvard             198 p

   L13          1:a Oskar Tuvésson                195 p

                   2:a Jennie Enberg                   193 p

   L15         1:a Johanna Enberg                 200 p. 

                        Fredrik Yngvard                200 p

                  2:a Rickard Nilsson                 199 p

  L15 stå    1:a Fredrik Yngvard                178 p

  Dam        1:a Annika Olofsson                209,1 p 

                  2:a Carola Bäckström             207,4 p.

                  3:a Anna Miklosova                206,6 p

                  4:a Gisella Nilsson                  205,8 p

                   5:a Eva  Lindgren                  205,4 p

                   6:a Rebeka Miklosova           205,3  p.

                  7.a  Anna Ringbom                 204,9 p.

                  8;a Carina Svensson               204,4 p

   Herr        1:a Robert Tuvesson              206,8 p

                  2:a Rickard Persson               204,3 p

                        Bengt Nilsson                  204,3 p

                  3:a Martin Ringbom              204,1 p.

                  4:a Kenneth Olsson               203,5 p    

              

Resultat V 3 2018

 Klass L 9         1:a Viktor Persson        169 p.

                         2:a Tor Persson             168 p.

                        3:a Jakob Svensson        166 p.

                        4:a Max Åkesson/Städe  161 p.

     L 11            1:a Casper Yngvard        198 p.

                        2:a Jonatham Enberg       195 p.

    L 13            1:a Oskar Tuvesson          197 p.

                       2:a Anton Karlsson           195 p.

                       3:a Jennie Enberg              191 p.

   L 15             1:a Fredrik Yngvard          199 p.

                        2:a Johanna Enberg           198 p.

                        3:a Rickard Nilsson           195 p.

  L 15 stå         1:a Fredrik Yngvard          174 p.

  L Dam           1:a Annika Olofsson         209,1 p.

                              Rebeka Miklsova         209,1 p.

                        2:a Anna Miklosova          207,3 p.

                        3:a Carola Bäckström        206,8 p.

                        4:a Kerstin Lindgren          205,9 p.

                       5:a Annette Persson            204,1 p.

                       6:a Eva Lindgren                 202,9 p.

                       7:a Carina Svensson            202,8 p.

  L Herr          1:a Robin Hansson              210,0 p.

                       2:a Roland Karlsson            208,3 p.

                       3:a Bo Hansson                    207,9 p.

                       4:a Ola Svensson                 207,6 p.

                       5:a Håkan Persson               206,4 p.

                       6:a Bengt Nilsson                205,0 p.

                       7:a Rickard Persson             204,7 p.

                       8:a Robert Tuvesson            204,0 p.

                       9;a Kenneth Olsson              201,1 p.

 

                   

 

 Resultat V 2 2018..

 Klass L 11    1:a Casper Yngvard       196 p.

                      2:a Jonathan Enberg       189 p.

   L 13           1:a Jennie Enberg           186 p.

  L 15            1:a Johanna Enberg        200 p.

                     2:a Fredrik Yngvard       199 p.

                     3:a Rickard Nilsson        198 p.

 L 15 stå       1:a Fredrik Yngvard        159 p.

 L Dam         1:a Annika Olofsson       210,6 p.

                     2:a Anna Miklosova        208,9 p.

                     3:a Carola Bäckström      206,9 p.

                     4:a Eva Lindgren             206,4 p.

                     5:a Gisella Nilsson          205,9 p.

                     6:a Rebeka Miklosova     204,7 p.

                     7:a Kristina Lantz/Jönsson  201,7 p.

                     8:a Carina Svensson         200,6 p.

 L Herr         1:a Robin Hansson            207,5 p.

                     2:a Roland Karlsson         207,3 p.

                     3:a Bo Hansson                206,5 p.

                     4:a Kenneth Olsson          203,1 p,

                     5:a Bengt Nilsson             202,7 p.                                        

 

 

 Resultat V 50 2017

 Klass L 9  1:a Tor Persson               169 p.

                  2:a Jakob Svensson         156 p.

                  3:a Viktor Persson           154 p.

                  4:a Max Åkesson/Städe  153 p.

  L 11         1:a Casper Yngvard        200 p.

                  2:a Jennie Enberg            194 p.

  L 13         1:a Oskar Tuvesson        198 p.

                  2:a Anton Karlsson         190 p.

  L 15         1:a Fredrik Yngvard       200 p.

                        Johanna Enberg         200 p.

                   2:a Rickard Nilsson        197 p.

 L 15 stå     1:a Fredrik Yngvard       173 p.

 L Dam       1:a Carola Bäckström    209,3 p.

                   2:a Anna Miklosova      208,6 p.

                   3:a Eva Lindgren           207,9 p.

                   4:a Carina Svensson      207,7 p.

                   5:a Anette Persson        206,2 p.

                   6:a Rebeka Miklosova  205,0 p.

                   7:aKristina Lantz/Jönsson  201,1 p.

 L Herr        1:a Ola Svensson           208,0 p.

                    2:a Roland Karlsson      207,8 p.

                    3:a Robert Tuvesson      207,4 p.

                    4:a Rickard Persson       204,4 p.

                    5:a Bengt Nilsson          203,5 p.

                    6:a Håkan Persson         202,6 p.

                    7:a Kenneth Olsson       201,4 p.

                        

Fadderresultat December 2017.

 1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren           398 p.

       Fredrik Yngvard o Kerstin Lindgren    398 p.

 2:a Rickard o Gisella Nilsson                     397 p.

 3:a Oskar o Robert Tuvesson                     396 p.

 4:a Johanna Enberg o Carina Svensson     395 p.

 5:a Anton o Roland Karlsson                     393 p.

 6:a Ted Petersson o Katja Jörgensen          388 p.

 7:a Jakob o Ola Svensson                           368 p.

 8:a Tor o Håkan Persson                           345 p.

 Resultat V 50 2017.

  L 9     1:a  Anton Lantz                 190 p.

                    Jonathan Enberg          190 p.

             2:a Max Åkesson/Städe      171 p.

             3:a Tor Persson                   165 p.

             4:a Viktor Persson              157 p.

 L 11     1:a Casper Yngvard            200 p.

             2:a Jennie Enberg               197 p.

             3:a Ted Petersson                193 p.

 L 13     1:a Anton Karlsson             194 p.

             2:a Oskar Tuvesson             193 p.

 L 15     1:a Johanna Enberg             200 p.

                   Fredrik Yngvard            200 p.

              2:a Rickard Nilsson            198 p.

 15 stå    1:a Fredrik Yngvard           169 p.

 Dam      1:a Eva Lindgren                210,6 p.

               2:a Carola Bäckström         209,7 p.

               3:a Annika Olofsson           209,2 p.

               4:a Anette Persson              208,0 p.

               5:a Gisella Nilsson              207,3 p.

               6:a Carina Svensson            205,8 p.

               7:a Anna Miklosova            204,6 p.

               8:a Kerstin Lindgren            203,9 p.

               9:a Kristina Lantz/Jönsson   202,2 p

              10:a Rebeka Miklosova         199,5 p.

 Herr        1:a Robert Tuvesson            211,2 p.

                2:a Roland Karlsson            209,4 p.

                3:a Bengt Nilsson                209,1 p.

                4:a Robin Hansson              208,4 p.

                5:a Bo Hansson                    206,3 p.

                6:a Kenneth Olsson              205,1 p.

                7:a Håkan Persson                202,9 p.

                8:a Rickard Persson              198,2 p.

 

 Resultat V 49  2017

 L 9  1:a Jonathan Enberg       192 p.

         2:a Tor Persson              167 p.

         3:a Jakob Svensson        149 p.

         4:a Viktor Persson          146 p.

         5:a Max Åkesson/Städe  125 p.

 L 11 1:a Casper Yngvard        199 p.

         2:a Jennie Enberg            197 p.

         3:a Ted Petersson            195 p.

 L 13 1:a Oskar Tuvesson        197 p.

         2:a Anton Karlsson         193 p.

  L 15 1:a Fredrik Yngvard       200 p.

           2:a Johanna Enberg       199 p.

           3:a Rickard Nilsson       198 p.

 15 stå 1:a Fredrik Yngvard      181 p.

 Dam   1:a Anna Miklosova                  207,7 p.

                  Rebeka Miklosova              207,7 p.

            2:a Kerstin Lindgren                 207,6 p.

            3:a Eva Lindgren                       207,4 p.

           4:a Carola Bäckström                 206,8 p.

           5:a Gisella Nilsson                     206,3 p.

           6:a Carina Svensson                   206,0 p.

           7:a Kristina Lantz/Jönsson         204,8 p.

           8:a Anette Persson                      204,6 p.

 Herr   1:a Robert Tuvesson                   209,1 p.

           2:a Ola Svensson                         209,0 p.

           3:a Bengt Nilsson                        208,9 p.

           4:a Göran Yngvard                      207,2 p.

           5:a Håkan Persson                       204,8 p.            

           6:a Roland Karlsson                    204,7 p.

           7:a Rickard Persson                     202,6 p.

           8:a Kenneth Olsson                     200,2 p                

 

Kretstävling Hyllstofta

  L 9   Jonathan Enberg   190 p.

  L 11 Casper Yngvard    194 p.

           Jennie Enberg       186 p.

  L 15  Fredrik Yngvard   200 p.

           Johanna Enberg     198 p.

   Kretstävling Kvidinge

 L 9    Jonathan Enberg        370 p.

 L 11  Jennie Enberg             383 p.

          Casper Yngvard         392 p.

 L 15  Fredrik Yngvard        400 p.

          Johanna Enberg          399 p.

 Stå    Fredrik Yngvard        333  p.

 

 Luftgevärsresultat V 48 2017

 Klass L 9  1:a Jonathan Enberg             188 p.

                  2:a Isak Wulff                       178 p.

                  3:a Jim Petersson                  175 p.

                  4:a Ronja Andersson             171 p.

                  5:a Idunn Lenander               165 p.

                  6:a Jakob Svensson               158 p.

                  7:a Max Åkesson/Städe        154 p.

                  8:a Tor Persson                     152 p.

                  9:a Rebeka Gudmundsson    147 p.

                10:a Viktor Persson                 117 p.

  L 11        1:a Casper Yngvard               199 p.

                  2:a Jennie Enberg                  195 p.

                  3:a Oskar Gudmundsson       191 p.

                  4:a Ted Petersson                   190 p.

  L 13         1:a Anton Karlsson                197 p.

                        Oskar Tuvesson                197 p.

  L 15          1:a Johanna Enberg               200 p.

                         Fredrik Yngvard               200 p.

                    2:a Rickard Nilsson               199 p.

  L 15 stå     1:a Fredrik Yngvard              175 p.

  L Dam       1:a Annika Olofsson             210,9 p.

                    2:a Anna Miklosova             208,8 p.

                    3:a Frida Lenander               208,2 p.

                    4:a Eva Lindgren                  208,0 p.

                    5:a Katja Jörgensen              207,5 p.

                    6:a Gisella Nilsson               207,2 p.

                    7.a Carola Bäckström           206,5 p.

                    8:a Anna Ringbom               205,6 p.

                    9:a Rebeka Miklosova          205,3 p.

                  10:a Carina Svensson             203,3 p.

                  11:a Anette Persson                202,7 p.

                  12:a Kristina Lantz/Jönsson   201,8 p.

  L Herr       1:a Ola Svensson                  212,8 p.

                    2:a Martin Ringbom             209,3 p.

                    3:a Håkan Gudmundsson     208,8 p.

                    4:a Robert Tuvesson             208,5 p.

                    5:a Håkan Persson                207,9 p.

                    6:a Bengt Nilsson                 204,7 p.

                    7:a Roland Karlsson             204,4 p.

                    8:a Rickard Persson              202,4 p.

                    9:a Kenneth Olsson              201,7 p.

 

 Fadderresultat November 2017

  1:a Oskar o Robert Tuvesson              399 p.

  2:a Casper Yngvard/Eva Lindgren      398 p.

        Fredrik Yngvard/Kerstin Lindgren 398 p.

  3:a Rickard o Gisella Nilsson               393 p.

        Johanna Enberg/Carina Svensson   393 p.

  4:a Ted Petersson/Katja Jörgensen       392 p.

        Anton o Roland Karlsson               392 p.

  5:a Oscar o Martin Ringbom                383 p.

  6:a Jakob o Ola Svensson                     377 p.

  7:a Viggo o Petra Oddson                     373 p.

  8:a Tor o Håkan Pers son                     368 p.

 

Resultat V 47 2017.

  Klass L 9   1:a Jonathan Enberg            195 p.

                    2:a Isak Wullf                       177 p.

                    3:a Idunn Lenander              175 p.

                    4:a Jim Petersson                  174 p.

                    5:a Jakob Svensson               168 p.

                    6:a Tor Persson                      166 p.

                    7:a Rebeka Gudmundsson     162 p.

                   8:a Viktor Persson                   150 p.

                   9:a Max Åkesson/Städe           135 p.

  L 11         1:a Casper Yngvard                 199 p.

                   2:a Ted Petersson                    196 p.

                   3:a Jennie Enberg                    193 p.

                   4:a Oskar Gudmundsson         179 p.

  L 13          1:a Anton Karlsson                 198 p.

                         Oskar Tuvesson                 198 p.

                    2:a Alex Petersson                  196 p.

                    3:a Alexander Gudmundsson  190 p.

                    4:a Viggo Oddson                    180 p.

  L 15           1:a Fredrik Yngvard                200 p. 

                          Johanna Enberg                  200 p.

                    2:a Rickard Nilsson                  196 p.

  L 15 stå     1:a Fredrik Yngvard                 172 p.

  L Dam       1:a Carola Bäckström               209,5 p.

                    2:a Kristina Lantz/Jönsson       208,5 p.

                    3:a Eva Lindgren                      207,3 p.

                    4:a Anette Persson                    207,0 p.

                    5:a Petra Oddson                       205,8 p.

                    6:a Anna Miklosova                  205,4 p.

                    7:a Rebeka Miklosova               205,0 p.

                    8:a Carina Svensson                   204,8 p.

                    9:a Kerstin Lindgren                  204,4 p.

                   10:a Katja Jörgensen                   202,6 p.

  L Herr        1:a Håkan Gudmundsson          210,2 p.

                     2:a Ola Svensson                       209,5 p.

                     3:a Robert Tuvesson                  209,1 p.

                     4:a Rickard Persson                   208,0 p.

                     5:a Roland Karlsson                  204,9 p.

                     6:a Bengt Nilsson                      204,2 p.

                     7:a Håkan Persson                     201,0 p.

                     8:a Kenneth Olsson                    197,2 p. 

        

   Mitt i Byns VPR sitande

   1:a Johanna Enberg               300 p.

   2:a Fredrik Yngvard              299 p.

   Henriks VPR Stående 

  1:a Fredrik Yngvard     364 p. 

  2:a Eva Lindgren          348,7 p.

Luftgevärsresultat V 46 2017.

 Klass L 9  1:a Jonathan Enberg            191 p.

                  2:a Idunn Lenander             176 p.

                  3:a Tor Persson                   173 p.

                  4:a Viktor Persson              172 p.

                        Isak Wulff                    172 p.

                  5:a Rebeka Gudmundsson 169 p.

                  6:a Jakob Svensson             166 p.

                      Ronja Andersson           166 p.

                 7:a Max Åkesson/Städe      137 p.

  L 11       1:a Casper Yngvard            199 p.

                 2:a Jennie Enberg               196 p.

                 3:a Oskar Gudmundsson    184 p.

  L 13        1:a Anton Karlsson            197 p.

                 2:a Oskar Tuvesson            196 p.

                 3:a Alexander Gudmundsson  194 p.

                 4:a Jonas Enberg                 186 p.

  L 15       1:a Johanna Enberg             200 p.

                      Fredrik Yngvard            200 p.

                2:a Oscar Ringbom              195 p.

                3:a Rickard Nilsson             191 p.

  L 15 stå 1.a Fredrik Yngvard            172 p.

  L dam    1:a Anna Miklosova            208,1 p.  

                 2:a Carola Bäckström         208,0 p.

                 3:a Eva Lindgren                207,3 p.   

                 4:a Majvi Gudmunsson      206,9 p.   

                 5:a Annika Olofsson          206,8 p.

                 6:a Anna Ringbom             206,3 p.

                 7:a Carina Svensson           206,2 p.

                 8:a Rebeka Miklosova        205,6 p.

                 9:a Gisella Nilsson             204,7 p

              10:a Kristina Lantz/Jönsson  203,6 p.   

  L Herr   1:a Ola Svensson                 209,2 p     

                      Robert Tuvesson           209,2 p

                2:a Bo Hansson                   208,5 p.

                3:a Håkan Gudmundsson    208,4 p.

                4:a Roland Karlsson            208,1p.

                5:a Robin Hansson              206,9 p.

                6:a Henrik Persson              206,0 p.

                7:a Håkan Persson              204,3 p.

                8:a Rickard Persson           203,6 p.

                9:a Bengt Nilsson               203,1 p.

               10:a Kenneth Olsson           202,0 p.

               11:a Martin Ringbom          197,8 p.

               12:a Per Ekström                 196,7 p.

 

  Luftgevärsresultat V 45 2017.

 Klass L 9   1:a Jonathan Enberg         195 p.

                    2:a Anton Lantz               187 p.

                    3:a Jim Petersson             176 p.

                    4:a Isak Wulff                  170 p.

                    5:a Idunn Lenander         168 p.

                    6:a Tor Persson                167 p.

                    7:a Jakob Svensson          160 p.

                    8:a Viktor Persson            136 p.

                    9:a Max Åkesson/Städe    126 p.

   L 11         1:a Casper Yngvard           198 p.

                    2:a Jennie Enberg              193 p.

                    4:a Ted Persson                 192 p.   

  L 13           1:a Oskar Tuvesson           198 p.

                     2:a Anton Karlsson           196 p.

                     3:a Jonas Enberg               194 p.

                     4:a Viggo Oddson             174 p.

  L 15            1:a Fredrik Yngvard         200 p.

                           Johanna Enberg           200 p.

                      2:a Rickard Nilddon         189 p.

 L 15 stå        1:a Fredrik Yngvard         162 p.

 L Dam          1:a Carola Bäckström       210,2 p.

                      2:a Eva Lindgren              209,5 p.

                      3:a Petra Oddson              207,5 p.

                      4:a Katja Jörgensen          207,4 p.

                      5:a Anna Miklosova         206,9p.

                      6:a Gisella Nilsson           206,5 p.

                      7:a Kristina Lantz/Jönsson 204,8 p.

                      8:a Carina Svensson         203,9 p.

  L Herr         1:a Ola Svensson              211,9 p.

                      2:a Robert Tuvesson         211,5 p.

                      3:a Henrik Persson            207,5 p.

                      4:a Håkan Persson            207,3 p.

                      5:a Robin Hansson           206,8 p.

                      6:a Bo Hansson                206,4 p.

                       7:a Bengt Nilsson            205,2 p.

                       8:a Kenneth Olsson          204,5 p.

                       9:a Per Ekström                202,4 p.

                      10:a Roland Karlsson        200,3 p.

                      11:a Rickard Persson         196,6 p.   

 

 

 

 Luftgevärsresultat V 44 2017

  Klass L 9     1:a Jonathan Enberg        194 p.

                      2:a Isak Wulff                  181 p.

                      3:a Jakob Svensson          177 p.

                      4:a Tor Persson                175 p. 

                      5:a Max Åkesson/Städe   140 p.

                      6:a Viktor Persson           107 p.

    L 11          1:a Casper Yngvard          199 p.

                     2:a Jennie Enberg              195 p.

   L 13           1:a Oskar Tuvesson          199 p.

                     2:a Anton Karlsson           196 p.

                     3:a Jonas Enberg               190 p.

                     4:a Viggo Oddson             177 p.

   L 15           1:a Johanna Enberg           200 p.

                           Fredrik Yngvard          200 p.

                     2:a Rickard Nilsson           196 p.

  L 15 stå      1:a Fredrik Yngvard          162 p.

  L Dam        1:a Annika Olofsson         209,8 p

                           Eva Lindgren              209,8 p.

                     2:a Anna Miklosova         208,8 p.

                     3:a Gisella Nilsson           208,3 p.

                     4:a Carola Bäckström       208,1 p.

                     5:a Petra Oddson              205,6 p.

                     6:a Carina Svensson         204,1 p.

                     7:a Kristina Lantz/Jönsson 200,4 p.

  L Herr        1:a Ola Svensson               210,3 p.

                     2:a Bo Hansson                 209,9 p.

                           Robert Tuvesson         209,9 p.

                     3:a Robin Hansson            209,8 p.

                     4:a Roland Karlsson          207,5 p.

                     5:a Bengt Nilsson              205,8 p.

                     6:a Rickard Persson           200,5 p.

                     7:a Kenneth Olsson           199,5 p.

                     8:a Per Ekström                 193,8 p.

 

    Fadderresultat Oktober 2017.

  1:a Casper Yngvard/Eva Lindgren              399 p.

  2:a Rickard o Gisella Nilsson                      398 p.

  3:a Fredrik Yngvard/Kerstin Lindgren        397 p.

  4:a Ted Petersson /Katja Jörgensen             394 p.

  5:a Oskar o Robert Tuvesson                       393 p.

  6:a Anton o Roland Karlsson                       391 p.

  7:a Oscar o Martin Ringbom                       390 p.

  8:a Johanna Enberg /Carina Svensson        387 p.

  9:a Viggo o Petra Oddson                           386 p.

 10:a Jakob o Ola Svensson                          375 p.

 11:a Tor o Rickard Persson                         347 p.

 

Luftgevärsresultat V 43 2017.

    Klass L 9         1:a Jonathan Enberg               194 p.

                            2:a Isak Wulff                         177 p.

                            3:a Jakob Svensson                 171 p.

                            4:a Tor Persson                       155 p.

                            5:a Viktor Persson                   120 p.

                            6:a Max Åkesson/Städe            92 p.

     L 11               1:a Casper Yngvard                  199 p.

                           2:a Jennie Enberg                      195 p.

    L 13                1:a Anton Karlsson                   199 p.

                           2:a Oskar Tuvesson                   198 p.  

   L 15                1:a Fredrik Yngvard                   200 p.

                                Johanna Enberg                     200 p.

                           2:a Rickard Nilsson                    198 p.

                           3:a Oscar Ringbom                     196 p.

   L Dam            1:a Carola Bäckström                  211,3 p.

                          2:a Eva Lindgren                         210,0 p.

                          3:a Annika Olofsson                    209,5 p.

                          4:a Anna Miklosova                    207,8 p.

                         5:a Rebeka Miklosova                  207,2 p.

                         6:a Anna Ringbom                       201,7 p.

                         7:a Carina Svensson                     201,1 p.

   L Herr           1:a Robin Hansson                       211,6 p.

                         2:a Robert Tuvesson                     211,2 p.

                          3:a Göran Yngvard                      210,1 p.

                         4:a Martin Ringbom                     208,9 p.

                         5:a Bo Hansson                            208,4 p.

                         6:a Bengt Nilsson                         207,6 p.

                         7:a Kenneth Olsson                      204,9 p.

                         8:a Roland Karlsson                     203,8 p.

                         9:a Rickard Persson                     201,9 p.

                        10:a Tomas Hedenby                    192,3 p.

  Luftgevärsresultat V 42 2017.

   Klass L 9      1:a  Jonathan Enberg         196 p.

                        2:a Isak Wulff                    177 p.

                        3:a Jakob Svensson            168 p.

  L 11               1:a Casper Yngvard           197 p.

                        2:a Jennie Enberg               191 p.

   L 13              1:a Oskar Tuvesson            198 p.

                        2:a Anton Karlsson             197 p.

                       3:a Viggo Oddson                178 p.

  L 15              1;a Johanna Enberg             200 p.

                             Fredrik Yngvard            200 p.

 L 15  stå       1:a Fredrik Yngvard             150 p.

  L dam          1:a Annika Olofsson            211,08 p.

                     2:a Eva Lindgren                  209,2 p.

                     3:a Anna Miklosova              208,4 p.

                     4:a Rebeka Miklosova           206,7 p.

                     5:a Carola Bäckström             205,6 p.

                      6:a Kerstin Lindgren             204,8 p.

                            Anna Ringbom                204,8 p.

                    7:a Petra Oddson                    204,1 p.

                          Kristina Lantz/Jönsson     204,1 p.

                    8:a Carina Svensson               203,4 p.

    L Herr     1:a Roland Karlsson              210,3 p.

                    2:a Göran Yngvard               210,2 p

                    3:a Robin Hansson               209,8 p.

                    4:a Robert Tuvesson            208,5 p.

                   5:a Bo Hansson                    208,2 p.

                  6:a Ola Svensson                  208,1 p.

                  7:a Bengt Nilsson                 206,5p.

                  8:a Martin Ringbom             205,0 p.

                  9:a Kenneth Olsson              202,5 p.

                 10:a Tomas Hedenby            201,0 p.

  Luftgevärsresultat V 41 2017.

  L 9     1:a Jonathan Enberg                 194 p.

            2:a Jim Petersson                      184 p.

            3:a Isak Wulff                           183 p.

           4:a Jakob Svensson                    175 p.

            5:a Tor Persson                         119 p.

           6:a Max Åkesson                       108 p.

  L 11 1:a Casper  Yngvard                   198 p.

           2:a Ted Petersson                       195 p..

           3:a Jennie Enberg                        189 p.

  L 13 1:a Anton Karlsson                     198 p.

                Oskar Tuvesson                     198 p.

 L 15  1:a Fredrik Yngvard                    200 p.

                Johanna Enberg                     200 p.

           2:a Oskar Ringbom                    195 p.

 L Dam    1:a Annika Olofsson             210,7 p.

                 2:a Anna Miklosova            209,4 p.

                 3:a Carola Bäckstöm            208,5 p.

                 4:a Rebeka Miklosova         207,3 p.

                 5:a Eva Lindgren                  207,2 p.

                 6:a Katja Jörgensen              206,6 p.

                 7:a Kerstin Lindgren            206,2 p.

                8:a Carina Svensson             200,3 p.

 L Herr    1:a Robert Tuvesson             211,7 p.

                2:a Ola Svensson                  210,0 p.

                3:a Göran Yngvard               208,3 p.

                4:a Martin Ringbom             207,6 p.

                5:a Bengt Nilsson                 206,4 p.

                6:a Roland Karlsson             205,2 p.

                7:a Tomas Hedenby              197,7 p.

                8:a Kenneth Olsson               197,3 p.

                9:a Rickard Persson              186,3 p.

 

 Luftgevärsresultat V 40 2017 

 L 9     1:a Jonathan Enberg                    191 p.

           2:a Jakob Svensson                      176 p.

           3:a Isak Wulff                              174 p.

           4:a Rebeka Gudmundsson           168 p.

 L 11   1:a Casper Yngvard                     199 p.

            2:a Ted Petersson                        196 p.

            3:a Jennie Enberg                        194 p.

            4:a Oskar Gudmundsson             189 p.

 L 13    1:a Anton Karlsson                     197 p.

            2:a Jonas Enberg                         194 p.

                  Oskar Tuvesson                     194 p.

            3:a Viggo Oddson                        192 p.

            4:a Alexander Gudmundsson      191 p.

 L 15    1:a Johanna Enberg                    200 p.

                  Fredrik Yngvard                   200 p.

             2:a Rickard Nilsson                   199 p.

             3:a Oscar Ringbom                    195 p.

 L 15 stå 1:a Fredrik Yngvard                 176 p.

 L Dam   1:a Eva Lindgren                      210,1 p.

               2:a Gisella Nilsson                   209,8 p.

               3:a Carola Bäckström               209,2 p.

               4:a Anna Miklosova                 207,2 p.

               5:a Rebeka Miklosva               206,2 p.

               6:a Majvi Gudmundsson          205,7 p.

               7:a Petra Oddson                      203,7 p.

               8:a Anna Ringbom                   202,2 p.

               9:a Carina Svensson                 195,3 p.

 L Herr   1:a Bo Hansson                         210,5 p.

               2:a Robert Tuvesson                 210,4 p.

               3:a Robin Hansson                   207,9 p.

               4:a Håkan Gudmundsson         206,8 p.

               5:a Ola Svensson                      206,7 p.

               6:a Martin Ringbom                 204,5 p.

               7:a Kenneth Olsson                  203,9 p.

               8:a Roland Karlsson                 203,5 p.

               9:a Bengt Nilsson                     203,2 p.

              10:a Tomas Hedenby                200,1 p.     

 

 Fadder September 2017

 1:a Casper Yngvard/Eva Lindgren          397 p.

       Fredrik Yngvard/Kerstin Lindgren    397 p.

 2:a Oskar o Rovert Tuvesson                   396 p.

 3:a Oskar o Martin Ringbom                   395 p.

 4:a Johanna Enberg/Carina Svensson      391 p.

       Anton o Roland Karlsson                   391 p.

 5:a Rickard o Gisella Nilsson                  390 p.

 6:a Ted Petersson/Katja Jörgensen          378 p.

       Viggo o Petra Oddson                        378 p.

 7:a Jakob o Ola Svensson                        357 p.

 

 Luftgevärsresultat V 39 2017

 L 9   1:a Jonathan Enberg                  186 p.

         2:a Jim Petersson                       184 p.

         3:a Isak Wulff                            170 p.

         4:a Jakob Svensson                    158 p.

 L 11 1:a Jennie Enberg                      197 p.

               Casper Yngvard                   197 p.

          2:a Ted Petersson                      181 p.

 L 13  1:a Oskar Tuvesson                  196 p.

           2:a Anton Karlsson                  195 p.

           3:a Jonas Enberg                      184 p.

 L 15  1:a Oscar Ringbom                   199 p.'

                Fredrik Yngvard                  199 p.

                Johanna Enberg                   199 p.

 L 15 stå    1:a Fredrik Yngvard          168 p.

 L Dam      1:a Anika Olofsson            210,6 p.

                  2:a Carola Bäckström         209,8 p.

                  3:a Anna Miklosva             208,9 p.

                  4:a Eva Lindgren                208,6 p.

                  5:a Katja Jörgensen            206,7 p.

                  6:a Rebeka Miklosova        206,5 p.

                 7:a Carina Svensson            199,7 p.

 L Herr     1:a Robert Tuvesson            210,0 p.

                 2:a Martin Ringbom            206,4 p.

                 3:a Bengt Nilsson                205,6 p.

                 4:a Roland Karlsson            205,5 p.

                 5:a Kenneth olsson              205,0 p.                     

  

 luftgevärsresultat V 38 217

 Klass L 9     1:a Jonathan Enberg        186 p

                     2:a Jakob Svensson         168 p.

                     3:a Isak Wulff                  161 p.

     L 11        1:a Casper Yngvard         199 p.

                     2:a Jenni Eberg                194 p .

                     3:a Ted Petersson            190 p.

   L 13          1:a Oskar Tuvesson         198 p.     

                     2:a Anton Karlsson         193 p.

                     3:a Jonas Enberg             191 p

    L 15         1:a Fredrik Yngvard        200 p.

                          Johanna Enberg          200 p.

                     2:a Okar Ringbom           196 p.

                     3:a Rickard Nilsson         192 p.

   L 15 stå     1:a Fredrik Yngvard        170 p.

   L Dam       1:a Annika Olofsson        209,4 p.

                      2:a Eva Lindgren             208,2 p.

                      3:a Rebeka Miklosova     206,6 p.

                      4:a Gisella Nilsson           206,1 p.

                      5:a Anna Ringbom           203,8 p.

                            Kerstin Lindgren        203,8 p.

                      6:a Anna Miklosova         203,7 p.

                      7:a Carina Svensson         197,6 p.  

   L Herr        1:a Roland Karlsson         210,5 p.

                      2:a Robin Hansson           210,3 p.

                      3:a Robert Tuvesson         210,1 p.

                      4:a Bo Hansson                 208,9 p.

                            Johan Olofsson            208,9 p.

                      5:a Martin Ringbom          205,9 p.

                      6a: Kenneth Olsson            201,4 p.

                      7:a Tomas Hedenby           199,8 p.

    .    

 Luftgevärsresultat V 37 2017.

 Klass  L 9         1:a Jonathan Enberg          187 p.

                          2:a Isak Wulff                    169 p.

                          3:a Idunn Lenander            138 p.

                          4:a Jakob Svensson            128 p.

   L 11               1:a Casper Yngvard            197 p.

                          2:a Jennie Enberg               181 p.

   L 13               1:a Oskar Tuvesson             195 p.

                         2:a Anton Karlsson              189 p.

   L 15               1:a Johanna Enberg             200 p.

                               Fredrik Yngvard            200 p.

                              Rickard Nilsson              200 p.

  L Dam           1:a Anna Miklosova             210,0 p.

                         2:a Kerstin Lindgren            206,2 p.

                         3:a Eva Lindgren                 206,0 p.

                         4:a Rebeka Miklosova         204,6 p.

                         5:a Carina Svensson            197,0 p.

                         6:a Frida Lenander              195,8 p.

  L Herr            1:a Bo Hansson                    210,5 p.

                         2:a Robin Hansson              210,3 p.

                         3:a Robert Tuvesson           208,7 p.

                         4:a Ola Svensson                207,9 p.

                         5:a Roland Karlsson           206,0 p.

                         6:a Kenneth Olsson            202,9 p.

 

Luftgevärsresultat V 36 2017.

 Klass  L 9 1;a  Jonathan Enberg               194 p.

                  2:a Isak Wulff                          161 p.

                  3:a Jakob Svensson                  133 p.

    L 11      1:a Casper Yngvard                  196 p.

                 2:a Jennei Enberg                      187 p.

                       Malte Oddson                      187 p.

   L 13      1:a Anton Karlsson                    192 p.

                2:a Andro Fleihan                      189 p.

                3:a Viggo Oddson                      184 p

   L 15     1:a Rickard Nilsson                    200 p.

                     Johanna Enberg                    200 p.

                     Fredrik Yngvard                   200 p.

  L 15 stå  1:a Fredrik Yngvard                 168 p.

  LE          1:a Göran Yngvard                  372 p.

 L Dam     1:a Annika Olofsson                211,0 p.

                 2:a Rebeka Miklosova             210,9 p.

                 3:a Anna Miklosova                209,9 p.

                 4:a Gisella Nilsson                  209,8 p.

                 5:a Eva Lindgren                     207,3 p.

                 6:a Jessica Bladh                     205,5 p.

                 7:a Petrea Oddson                   203,0 p.

                 8:a Carina Svensson               197,4 p.

 L Herr     1:a Robin Hansson                  211,3 p.

                 2:a Ola Svensson                     209,2 p.

                 3:a Bo Hansson                       208,5 p.

                 4:a Bengt Nilsson                    205,2 p.

                 5:a Roland Karlsson                202,5 p.

                 6:a Kenneth Olsson                 201,3 p                      

 

Luftgevärsresultat V 12 2017

Klass   L 9     1:a Jonathan Enberg            194 p.

                       2:a Rebeka Gudmundsson  172 p.

                       3:a Idunn Lenander             162 p.

           L 11    1:a Casper Yngvard             200 p.

                      2:a Oskar Gudmundsson      192 p.

                      3:a Jennie Enberg                 191 p.

                      4:a Lukas Bengtsson            186 p.

     L 13          1:a Oskar Tuvesson              198 p.

                       2:a  Amadeus Lindholm      196 p.

                       3:a  Jonas Enberg                 194 p.

                       4:a Viggo Oddson                188 p.

    L 15           1:a Rickard Nilsson              200 p.

                            Fredrik Yngvard             200 p.

                           Johanna Enberg               200 p.

   L 1 stå         1:a Desireé Bengtsson          226 p. (30)

   L Dam         1:a Annika Olofsson            209,6 p.

                       2:a Gisella Nilsson               208,7 p.

                             Carola Bäckström           208,7 p.

                       3:a Eva Lindgren                  208,0 p.

                       4:a Anna Miklosova             207,3 p.

                       5:a Kerstin Lindgren            206,9 p.

                       6:a Rebeka Miklosova          205,7 p.

                       7:a Anna Ringbom                205,1 p.

                       8:a Carina Svensson              204,0 p.

                       9:a Frida Lenander                 200,8 p.

     L Herr       1:a Bo Hansson                      209,9 p.

                       2:a Robin Hansson                 209,2 p.

                       3:a Johan Olofsson                208,6 p.

                       4:a Martin Ringbom              208,3 p.

                       5:a Håkan Gudmundsson      206,5 p.

                       6:a Bengt Nilsson                  205,9 p.

                       7:a Robert Tuvesson              204,7 p.

                       8:a Kenneth Olsson                202,0 p.

                      9:a Tomas Hedenby                195,6 p.          

                            

 

 Fadder Mars 2017

  1:a  Fredrik Yngvard/Kerstin Lindgren         398 p.

  2:a  Rickard o Gisella Nilsson                       397 p.

         Oskar o Robert Tuvesson                        397 p.

   3:a  Casper Yngvard/ Eva Lindgren             395 p.

          Rebeka O Anna Miklosova                   395 p.

   4:a Johanna Enberg/Carina Svensson          394 p.

   5:a Amadeus o Björn Lindholm                   384 p.

   6:a Elin /Anna Ringbom                              376 p. 

    7:a Linus/Marcus Larsson                           341 p.

     

Luftgevärsresultat V 11 2017

Klass L 9   1:a Jonathan Enberg              198 p.

                  2:a Idunn Lenander                168 p.

                  3:a Rebeka Gudmundssn        140 p.

    L 11      1:a Casper Yngvard                198 p.

                  2:a Oskar Gudmundsson        194 p.

                 3:a Malte Oddson                    192 p.

                 4:a Jennie Enberg                    184 p.

                 5:a Lukas Bengtsson                176 p.

    L 13      1:a Oskar Tuvesson                 197 p.

                 2:a Jonas Enberg                      195 p.

                 3:a Amadeus Lindholm            193 p.

                 4:a Alexander Gudmundsson   192 p.

                 5:a Viggo Oddson                     170 p.

    L 15     1:a Johanna Enberg                   200 p.  

                      Fredrik Yngvard                  200 p.

                2:a Rickard Nilsson                   194 p.

    L 1 stå 1:a Desireé Bengtsson               216 p. (30)

  L Dam   1:a Eva Lindgren                       209,7 p.

                2:a Annika Olofsson                  209,6 p.

                3:a Rebeka Miklosova               208,8 p.

                4:a Majvi Gudmundsson           208,4 p.

                5:a Carola Bäckström                208,0 p.

                6:a Anna Miklosova                  207,0 p.

                7:a Kerstin Lindgren                 206,8 p.

                8:a Carina Svensson                  206,2 p.

                 9:a Petra Oddson                      204,5 p.  

               10:a Anna Ringbom                   201,0 p.

    L Herr  1:a Johan Olofsson                   210,4 p.

                 2:a Robert Tuvesson                209,2 p.

                 3:a Robin Hansson                   208,7 p.

                 4:a Bengt Nilsson                     208,4 p.

                 5:a Bo Hansson                         208,1 p.

                 6:a Martin Ringbom                  205,3 p.

                 7:a Håkan Gudmundsson          202,6 p.

                 8:a Kenneth Olsson                   199,2 p.

                  9:a Björn Lindholm                  191 ,6 p.            

                

Luftgevärsresultat  V 10 2017

  Klass L 9     1:a Jonathan Énberg            197 p.

                      2:a Idunn Lenander              160 p.

                      3:a Ronja Andersson            159 p.

                      4:a Rebeka Gudmundsson    126 p.

    L 11          1:a Casper Yngvard              198 p.

                      2:a Malte Oddson                 195 p.

                      3:a Jennie Enberg                 193 p.

                      4:a Lukas Bnegtsson            185 p.

                      5:a Oskar Gudmundsson      172 p.

    L 13          1:a Jonas Enberg                   198 p.

                     2:a Oskar Tuvesson               195 p.

                     3:a Amadeus Lindholm         193 p.

     L 15        1:a Fredrik Yngvard               200 p.

                          Johanna Enberg                200 p.

                    2:a Rickard Nilsson                195 p.

                    3:a Viggo Oddson                   183 p.

'   L 15 stå    1:a Fredrik Yngvard               322 p.

    L E           1:a Göran Yngvard                 190 p.

     L Dam     1:a Annika Olofsson              211,9 p 

                     2:a Eva Lindgren                    209,0 p.

                     3:a Gisella Nilsson                 207,4 p.

                     4:a Carola Bäckström            207,0 p.

                           Desireé´Bengtsson           207,0 p.

                     5:a Anna Ringbom                 206,4 p.

                     6:a Anna Miklosova               205,4 p.

                     7:a Carina Svensson               204,3 p.

                     8:a Rebeka Miklosova            202,7 p.

                     9:a Petra Oddson                    202,5 p.

                   10:a Frida Lenander                 192,3 p.

    L Herr      1:a Robert Tuvesson               210,8 p.

                     2:a Johan Olofsson                 210,1 p.

                     3:a  Bo Hansson                      209,7 p.

                     4:a Håkan Gudmundsson        208,8 p.

                     5:a Robin Hansson                  208,7 p.

                     6:a Martin Ringbom                207,9 p.

                     7:a Bengt Nilsson                    207,2 p.

                     8:a Henrik Persson                  205,4 p.

                     9:a Marcus Larsson                 205,2 p.

                    10:a Björn Lindholm                202,1 p.

                     11:a Kennet Olsson                 201,1 p

 

Luftgevärsresultat V 9 2017.

  Klass L 9      1:a Jonathan Enberg           194 p.

                       2:a Idunn Lenander               180 p.

                       3:a Ronja Andersson             154 p.

                       4:a Linus Larsson                  146 p.

                       5:a Rebeka Gudmundsson     122 p.

   L 11            1;a Casper Yngvard                199 p.

                      2:a Jennie Enberg                    196 p.

                            Oskar Gudmundsson         196 p.

                       3:a Lukas Bnegtsson               186 p.

                       4:a Elin Ringbom                    185 p.

    L 13            1:a Oskar Tuvesson                198 p.

                       2:a Amadeus Lindholm           195 p.

                       3:a Jonas Enberg                      192 p.

   L 15            1:a Fredrik Yngvard                 200 p.

                      2:a Johanna Enberg                   199 p.

                            Rickard Nilsson                   199 p.

                      3:a Viggo Oddson                      185 p.

  L 15 stå       1:a Fredrik Yngvard                  339 p.

   L E             1:a Göran Yngvard                    372 p.

  L Dam         1:a Desireé Bengtsson               210,8 p.

                      2:a Carola Bäckström                210,7 p.

                      3:a Annika Olofsson                  209,9 p.

                     4:a Eva Lindgren                        209,0 p.

                     5:a Rebeka Miklosova                 207,8 p.

                     6:a Anna Miklosova                    206,5 p.

                     7:a Majvi Gudmundsson             205,5 p.

                     8:a Petra Oddson                          204,6 p.

                     9:a Carina Svensson                    203,1 p.

                   10:a Anna Ringbom                      200,1 p.

                    11:a Frida Lenander                     182,2 p.

   L Herr       1:a Robert Tuvesson                    210,2 p.

                     2:a Håkan Gudmundsson            210,0 p.

                     3:a Martin Ringbom                    208,9 p.

                     4:a Bengt Nilsson                        205,7 p.

                     5:a Marcus Larsson                     204,7 p.

                     6:a Henrik Persson                      203,8 p.

                    7:a Tomas Hedenby                     202,5 p.

                     8:a Kennet Olsson                       202,0 p.

                     9:a Björn Lindholm                     197,6 p.   

 

 

 

Fadder februari 2017.

 1:a  Rickard o Gisella Nilsson                    399 p.

 2:a  Fredrik Yngvard o Kerstin Lindgren   397 p.

 3:a Casper Yngvard o Eva Lindgren           396 p.

 4:a Oskar o Robert Tuvesson                      395 p.

       Rebeka o Anna Miklosova                    395 p.

 5:a Johanna Enberg o Carina Svensson      394 p.

  6:a Amadeus o Björn Lindholm                 378 p.

 7:a Elin o Anna Ringbom                           373 p.

 8:a Linus o Marcus Larsson                       330 p.

 

 5:a

Resultat V 8 2017.

Klass L 9    1:a Jonathan Enberg             194 p.

                   2:a Ronja Andersson             146 p.

                    3:a Idunn Lenander              135 p.

                   4:a Rebeka Gudmundsson    132 p.

  L 11          1:a Casper Yngvard              197 p.

                   2:a Malte Oddson                  194 p.

                   3:a Jennie Enberg                  184 p.

                   4:a Elin Ringbom                  183 p.

                   5:a Oskar Gudmundsson       180 p.

                   6:a Lukas Bengtsson             166 p

   L 13        1:a Oskar Tuvesson               195 p.

                  2:a Alexander Gudmundsson 189 p.

                  3:a Amadeus Lindholm          188 p.

                  4:a Viggo Oddson                   183 p.

                  5:a Jonas Enberg                     181 p.

  L 15         1:a Johanna Enberg                200 p.

                        Fredrik Yngvard               200 p.

                  2:a Rickard Nilsson                197 p.

  L 15 stå   1:a Fredrik Yngvard               319 p.

  L Dam     1:a Carola Bäckström             214,5 p.

                   2:a Gisella Nilsson                 210,2 p.

                   3:a Annika Olofsson               209,7 p.

                    4:a Eva Lindgren                   209,1 p.

                    5:a Majvi Gudmundsson       207,7 p.

                    6:a Kerstin Lindgren             205,9 p.

                    7:a Anna Miklosova              205,8 p.

                    8:a Petra Oddson                   203,3 p.

                    9:a Rebeka Miklosova           203,2 p.

                  10:a Carina Svensson              202,5 p.

                  11:a Desireé Bengtsson          202,3 p.

                  12:a Anna Ringbom               198,3 p.

  L Herr        1:a Robin Hansson               210,8 p.

                     2:a Johan Olofsson               210,5 p.

                     3:a Bo Hansson                    209,9 p.

                     4:a Robert Tuvesson             208,8 p.

                     5:a Marcus Larsson              207,0 p.

                     6:a Bengt Nilsson                 206,9 p.

                     7:a Håkan Gudmundsson     206,5 p.

                     8:a Martin Ringbom             206,1 p.

                     9:a Kennet Olsson                205,7 p.   

                   10:a Henrik Persson               204,1 p     

 

 

Resultat V 7 2017

Klass L 9     1:a Jonathan Enberg           194 p.

                     2:a Linus Larsson              162 p.

                     3:a Rebeka Gudmundsson 135 p.

       L 11       1:a Casper Yngvard           196 p.

                      2:a Oskar Gudmundsson   183 p.  

                      3:a Jennie Enberg              182 p.

   L 13           1:a Oskar Tuvesson            197 p.

                      2:a Amadeus Lindholm     192 p.

  L 15            1:a Johanna Enberg            200 p.

                           Fredrik Yngvard           200 p.

 L 15 stå        1:a Fredrik Yngvard          302 p.

  LE               1:a Göran Yngvard            384 p.

  L Dam         1:a Ammika Olofsson        210,3 p.

                       2:a Anna Miklosva            209,9 p.

                       3:a Majvi Gudmundsson    209,7 p.

                       4:a Gisella Nilsson             209,3 p.

                       5:a Carola Bäckström         208,7 p.

                       6:a Rebeka Miklosova        205,5 p.

                       7:a Eva Lindgren                 202,4 p.

                       8:a Carina Svensson            201,0 p.

  L Herr          1:a Bo Hansson                   210,0 p.

                       2:a Robin Hansson              207,9 p.

                       3:a Robert Tuvesson           207,5 p.

                       4:a Martin Ringbom            204,4 p.

                       5:a Marcus Larsson             202,3 p.

                       6:a Tomas Hedenby            200,7 p.

                       7:a Kenneth Olsson             196,9 p.

 

Resultat v 6 2017

Klass L 9    1:a Jonathan Enberg       194 p.

                   2:a Linus Larsson           139 p.

    L 11       1:a Casper Yngvard        196 p.

    L 13       1:a Oskar Tuvesson        197 p.

                   2:a Amadeus Lindholm  190 p.

                   3:a Jonas Enberg             189 p.

    L 15       1:a Fredrik Yngvard        200 p.

                        Johanna Enberg         200 p.

                  2:a Rickard Nilsson         198 p.

     L E       1:a Göran Yngvard          376 p.

     L dam   1:a Gisella Nilsson          210,6 p.

                  2:a Carola Bäckström      209,8 p.

                  3:a Annika Olofsson        209,1 p.

                  4:a Anna Miklosova        208,2 p.

                  5:a Eva Lindgren             208,1 p.

                         Rebeka Miklosova    208,1 p.

                   6:a Carina Svensson        205,6 p.

    L herr     1:a Robert Tuvesson        211,9 p.

                   2:a Robin Hansson           210,2 p.

                   3:a Bo Hansson                209,2 p.

                   4:a Bengt Nilsson             207,5 p.

                   5:a Johan Olofsson           207,2 p.

                   6:a Kenneth Olsson          203,6 p.

                   7:a Marcus Larsson          202,1 p.

                   8:a Björn Lindholm          200,5 p.

                   9:a Tomas Hedenby         195,3 p.

 

Resultat V 5 2017

Klass   L 9    1:a Jonathan Enberg       197 p.

       L 11       1:a Casper Yngvard        198 p.

       L 13       1:a Oskar Tuvesson        195 p.

                     2:a Jonas Enberg             191 p.

                     3:a Amadeus Lindholm   181 p.

       L 15      1:a Rickard Nilsson         200 p.

                           Fredrik Yngvard       200 p.

                          Johanna Enberg         200 p.

    LE                 Göran Yngvard          370 p.

    L Dam     1:a Annika Olofsson        210,3 p.

                    2:a Carola Bäckström      209,3 p.

                    3:a Eva Lindgren             209,2 p.

                    4;a Gisella Nilsson          207,6 p.

                    5:a Anna Miklosova        206,3 p.

                    6:a Kerstin Lindgren       206,2 p.

                    7:a Rebeka Miklosova    204,8 p.

                    8:a Carina Svensson       203,3 p.

     L Herr    1:a Robin Hansson          211,5 p.

                    2:a Bo Hansson               209,0 p.

                    3:a Robert Tuvesson       208,2 p.

                    4:a Bengt Nilsson           205,6 p.

                    5:a Björn Lindholm        204,7 p.

                    6:a Kenneth Olsson        203,0 p.  

 

Fadder Januari 2017.

  1:a Oskar o Robert Tuvesson                    398 p.

  2;a Fredrik Yngvard o Kerstin Lindgren   397 p.

  3:a Rebeka o Anna Miklosova                  396 p.

  4:a Casper Yngvard o Eva Lindgren         395 p.

  5;a Johanna Enberg o Carina Svensson     393 p.

  6:a Rickard o Gisella Nilsson                    390 p.

  7:a Oscar o Martin Ringbom                     389 p.

  8;a Amadeus o Björn Lindholm                368 p.

  9:a Linus o Marcus Larsson                      365 p.

 

 

 

Luftgevärsresultat V 4 2017

Klass L 9       1:a Jonathan Enberg        194 p.

    L 11           1:a Casper Yngvard        195 p.

    L 13           1:a Oskar Tuvesson         197 p.

                      2:a Jonas Enberg              190 p.

                            Amadeus Lindholm    190 p.

   L 15           1:a Fredrik Yngvard          200 p.

                           Johanna Enberg            200 p.

                      2:a Rickard Nilsson           198 p.

   LE               1:a Göran Yngvard           374 p.

  L Dam          1:a Annika Olofsson         211,7 p.

                       2:a Kerstin Lindgren         210,3 p.

                       3:a Rebeka Miklosova       209,2 p.

                       4:a Carola Bäckström        208,9 p.

                       5:a Anna Miklosova          207,6 p.

                       6:a Gisella Nilsson            207,3 p.

                       7:a Eva Lindgren               207,2 p.

                       8:a Carina Svensson          204,5 p.

  L Herr          1:a  Robert Tuvesson         209,4 p.

                       2:a Bo Hansson                  208,6 p.

                       3:a Bengt Nilsson              206,6 p.

                        4:a Robin Hansson           204,0 p.

                        5:a Kennet Olsson            199,4 p.

                        6:a Tomas Hedenby          190,0 p.

 

 

                  

Luftgevärsresultat V 3 2017

Klass  L 9         1:a Jonathan Enberg         189 p.

                         2:a Linus Larsson              169 p.

       L 11          1:a Casper Yngvard          200 p.

                        2:a Elin Ringbom              190 p.

    L 13            1;a Oskar Tuvesson           195 p.

                        2:a Jonas Enberg               191 p.

    L 15             1:a Fredrik Yngvard         200 p.

                               Johanna Enberg          200 p.

                        2:a Rickard Nilsson           197 p.

                       3:a Oskar Ringbom            196 p.

  L 15 stå        1:a Fredrik Yngvard           162 p.

   L E              1:a Göran Yngvard             374 p.

 L ´Dam         1:a Carola Bäckström          210,6 p

                       2;a Eva Lindgren                209,7 p.

                       3:a Annika Olofsson           208,8 p.

                       4:a Kerstin Lindgren           208,5 p.

                       5:a Anna Miklosova            208,4 p.

                       6:a Gisella Nilsson              207,6 p.

                       7:a Rebeka Miklosova         206,9 p.

                       8:a Carina Svensson            202,3 p.

  L Herr         1:a Bo Hansson                     210,8 p.

                            Robert Tuvesson            210,8 p

                      2:a Robin Hansson               207,6 p.

                      3:a Jojan Olofsson               205,9 p.

                      4:a Marcus Larsson             205,6 p.

                       5:a Martin Ringbom           203,6 p.

                       6:a Kenneth OLsson           200,5 p.

 

 

 

 

 

Luftgevärsresultat V 2 2017

Klass L 9     1:a Jonathan Enberg          194 p.   

    L  11        1:a Casper Yngvard           197 p.

                    2:a Jennie Enberg               186 p.

     L 13       1:a Oskar Tuvesson             199 p.

                    2:a Jonas Enberg                 195 p.

                   3:a Amadeus Lindholm        180 p.

    L 15       1:a Johanna Enberg               200 p.

                        Fredrik Yngvard              200 p.

                  2:a Rickard Nilsson               194 p.

   L 15 stå   1:a Fredrik Yngvard             163 p.

    L E         1:a  Göran Yngvard              186 p.

   L Dam     1:a Annika Olofsson            211,5 p.

                   2:a Carola Bäckström          211,0 p.

                   3:a Eva  Lindgren                207,3 p.

                         Anna Miklosova            207,3 p.

                   4:a Rebeka Miklosova         206,4 p.

                   5:a Kérstin Lindgren            205,7 p.

                   6:a Gisella Nilsson               204,9 p.

                   7:a Carina Svensson            199,8 p.

   L Herr     1:a Robert Tuvesson            209,8 p.

                   2:a Bo Hansson                    207,7 p.

                   3:a Robin Hansson               205,2 p.

                  4:a Bengt Nilsson                  204,1 p

                   5:a Kenneth Olsson              199,5 p.

                  6:a Björn Lindholm               197,1 p.

Inga nyheter är skapade

Bildresultat för pantamera

Stöd föreningen och vinn med BingoLotto | Göteborgs Diabetesförening

 

Bildresultat för lindab

 Bildresultat för svenska spel

Bildresultat för swedbank

 Mitt i byn

         Telefon 0431-45 47 55

 

 

 

 

 

Relaterad bild

 

 räknare
besöksräknare

Postadress:
Barkåkra-Hjärnarps SG - Skyttesport
Henrik Nilsson, Sanatorievägen 1
26652 Vejbystrand

Kontakt:
Tel: 0431452966, 0703243988
E-post: bhj.skytte@gmail.com

Se all info