Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Resultat 2021"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Resultat 2021


   Korthållsresulta V 26 2021

   K 9     1:a Viki Jonsen         158 p.

   K 11   1:a Andi Gustvsson   168 p.

   K 15   1:a Casper Yngvard   186 p.

   K 75    1:a Kent Nilsson       184 p.

   KL       1:a Göran Yngvard    195 p.

   Dam    1:a Michelle Nielsen  188 p.

              2:a Eva Lindgren      187 p.

              3:a Ida Nielsen         181 p.

   Herr     1:a Mattias Nilsson    193 p.

                    Bo Hansson         193 p.

              2:a Martin Ringbom    184 p.

              3:a Stefan Persson      178 p.

                    Mattias Appelquist 178 p.

              4:a Robin Hansson       175 p.

              5:a Kenneth Olsson      153 p.

              6:a Mehdi Gharemani    150 p.  

  Korthållsresultat V 25 2021

   K 9   1:a Noah Ottosson             166 p.

           2:a Otis Nilsson                 150 p.

   K 11  1:a Vincent Ottosson         171 p.

            2:a Andi Gustavsson         164 p.

   K 15   1:a Casper Yngvard          180 p.

    K 75  1:a Kent Nilsson               185 p.

   K L     1:a Göran Yngvard            198 p.

   Dam   1:a Eva Lindgren               191 p.

   Herr   1:a Bo Hansson                 192 p.

            2:a Mattias Nilsson             190 p. 

            3:a Stefan Persson             186 p.

                  Robin Hansson             186 p.

            4:a Mattias Appelqvist        179 p.

            5:a Medhi Gharemani         175 p.

            6:a Kenneth Olsson            163 p.     

   Korthållsresulta V 24 2021.

   K 9     1:a Noah Ottosson              155 p.

   K 11   1:a Alex Jonsen                  177 p.

             2:a Rebecka Gudmundsson 172 p.

             3:a Vincent Ottosson          165 p.

   K 15    1:a Casper Yngvard           193 p.

   K 75    1:a Kent Nilsson                182 p.

   KL       1:a Göran Yngvard             194 p.

   Dam    1:a Eva Lindgren                186 p.

              2:a Michelle Nielsen            181 p.

              3:a Ida Nielsen                   175 p.

   Herr     1:a Mattias Nilsson             189 p.

              2:a Mattias Appelquist         184 p.

              3:a Stefan Persson              181 p.

              4:a Mehdi Shaemani            176 p.

              

   Korthållsresultat V 23 2021.

   K 9      1:a Vicki Jonsen                147 p.

              2:a Noah Ottosson             119 p.

   K 11    1:a Alex Jonsen                 187 p.

              2:a Rebecka Gudmundsson 179 p.

              3:a Vincent Ottosson          162 p.

   K 15    1:a Casper Yngvard            189 p.

              2:a Friedemann Åkesson    186 p.

   K 2      1:a Fredrik Yngvard           183 p.

   K 75    1:a Kent Nilsson                192 p.

   KL       1:a Göran Yngvard            198 p.

  Dam     1:a Eva Lindgren               193 p.

              2:a Michelle Nielsen          183 p.

              3:a Majvi Gudmundsson    182 p.

              4:a Ida Nielsen                 180 p.

  Herr      1:a Bo Hansson                189 p.

              2:a Robin Hansson            188 p.

              3:a Mattias Nilsson            187 p.

              4:a Stefan Persson            181 p.

              5:a Mattias Appelquist       178 p.

              6:a Mehdi Gharemani        165 p.

   Korthållsresultat V 22 2021

  K 9     1:a Vicki Jonsen                   161 p.

            2:a Noah Ottosson               160 p.

            3:a Otis Nilsson                   119 p.

  K 11    1:a Alex Jonsen                  182 p.

             2:a Rebecka Gudmundsson 170 p.

                  Vincent Ottosson           170 p.

             3:a Andi Gustavsson           159 p.

   K 15   1:a Casper Yngvard             189 p.

   K 2     1:a Fredrik Yngvard             173 p.

   K 75   1:a Kent Nilsson                  191 p.

   KL      1:a Göran Yngvard              195 p.

   Dam   1:a Eva Lindgren                 193 p.

             2:a Michelle Nielsen            187 p.

                   Majvi Gudmundsson      187 p.

             3:a Anna Ringbom              180 p.

             4:a Ida Nielsen                   176 p. 

   Herr    1:a Rickard Nilsson             190 p.

             2:a Mattias Nilsson              188 p.

             3:a Martin Ringbom             185 p.

             4:a Stefan Persson              180 p.

             5:a Mattias Appelquist         177 p.

             6:a Kenneth Olsson             171 p.

             7:a Mehdi Sharemani          159 p.   

         

  Korthållsresultat V 21 2021.

   K 9     1:a Vicki Jonsen                   158 p.

             2:a Noah Ottosson               146 p.

             3:a Otis Nilsson                   111 p.

  K 11    1:a Alex Jonsen                   177 p.

             2:a Vincent Ottosson           171 p.

             3:a Rebecka Gudmundsson  165 p.

             4:a Andy Gustavsson           146 p.

  K 15    1:a Casper Yngvard             190 p.

             2:a  Friedemann Åkesson    184 p.

  K 2      1:a Fredrik Yngvard            177 p.

  K 75    1:a Kent Nilsson                 186 p.

  KL       1:a Göran Yngvard             196 p.

  Dam    1:a Michelle Nielsen           189 p.

             2:a Ida Nielsen                 174 p.

   Herr    1:a Robin Hansson           193 p.

             2:a Rickard Nilsson           191 p.

             3:a Bo Hansson                187 p.

             4:a Mattias Nilsson           186 p.

             5:a Mattias Appelquist      180 p.

             6:a Stefan Persson           179 p.

             7:a Håkan Gudmundsson  170 p.

             8:a Kenneth Olsson          160 p.

             9:a Mehdi Sharemani       132 p.    

  Korthållsresultat V 20 2021.

  K 9     1:a Vicki Jonsen                  158 p.

            2:a Noah Ottosson              144 p.

   K 11  1:a Rebecka Gudmundsson  179 p.

            2:a Alex Jonsen                  174 p.

            3:a Andy Gustavsson          152 p.

            4:a Vincent Ottosson          142 p.

   K 15   1:a Casper Yngvard           189 p.

   K 2     1:a Fredrik Yngvard           165 p.

   K 75    1:a Kent Nilsson               182 p.

   KL       1:a Göran Yngvard           197 p.

   Dam    1:a Michelle Nielsen          186 p.

                    Eva Lindgren              186 p.

              2:a Ida Nielsen                 180 p.

              3:a Anna Ringbom            174 p.

  Herr     1:a Mattias Nilsson            189 p.

             2:a Robin Hansson            183 p.

             3:a Mattias Appelquist       182 p.

                   Bo Hansson                182 p.

             4:a Stefan Persson            178 p.

             5:a Martin Ringbom           175 p.

             6:a Kenneth Olsson           157 p.

             7:a Mehdi Sharemani        156 p

   Korthållsresultat V 19 2021

   K 9      1:a Vicki Jonsen               167 p.

              2:a Noah Ottosson           145 p.

   K 11   1:a Rebecka Gudmundsson 182 p.

            2:a Alex Jonsen                  173 p.

            4:a Vincent Ottosson           150 p.

            3:a Andy Gustavsson           147 p.

   K 15  1:a Casper Yngvard             190 p.

            2:a Friedemann Åkesson     186 p.

   K 2    1:a Fredrik Yngvard            185 p.

   K 75  1:a Kent Nilsson                  183 p.

   KL     1:a Göran Yngvard              195 p.

   Dam  1:a Michelle Nielsen            191 p.

            2:a Ida Nielsen                  184 p. 

            3:a Eva Lindgren               182 p.

            4:a Majvi Gudmundsson     180 p.

   Herr   1:a Mattias Nilsson            191 p.

            2:a Stefan Persson             185 p.

            3:a Mattias Appelquist        177 p.

   

   Korthållsresultat V 18 2021.

    K 9   1:a Vicki Jonsen                   160 p.

            2:a Noah Ottosson               140 p.

    K 11  1:a Alex Jonsen                   167 p.

            2:a Rebecka Gudmundsson   164 p.

            3:a Vincent Ottosson            152 p.

    K 15  1:a Casper Yngvard             187 p.

             2:a Friedemann Åkesson     186 p.

    K 2    1:a Fredrik Yngvard            169 p.

    K 75  1:a Kent Nilsson                 187 p.

    KL     1:a Göran Yngvard             196 p.

   Dam   1:a Majvi Gudmundsson      186 p.

             2:a Eva Lindgren                183 p.

             3:a Michelle Nielsen            181 p.

             4:a Ida Nielsen                   166 p.

             5:a Anna Ringbom              158 p.

   Herr    1:a Mattias Nilsson             184 p.

                   Håkan Gudmundsson    184 p.

                   Stefan Persson             184 p.

              2:a Robin Hansson            182 p.

              3:a Kenneth Olsson           181 p.

                    Martin Ringbom           181 p.

              4:a Bo Hansson                 178 p.

              5:a Mattias Appelquist       171 p.

    Korthållsresultat V 17 2021

   K 9   1:a Vicki Jonsen                  150 p.

           2:a Noah Ottosson               118 p.

   K 11  1:a Alex Jonsen                  172 p.

            2:a Rebexka Gudmundsson 165 p.

            3:a Vincent Ottosson          148 p.

            4:a Andy Gustavsson          144 p.

   K 15   1:a Casper Yngvard            190 p.

            2:a Friedemann Åkesson      186 p.

   K 2     1:a Fredrik Yngvard            170 p.

   K 75   1:a Kent Nilsson                 186 p.

   KL      1:a Göran Yngvard              192 p.

  Dam    1:a Michelle Nielsen            186 p.

             2:a Eva Lindgren                185 p.

             3:a Majvi Gudmundsson      182 p.

             4:a Ida Nielsen                   181 p.

  Herr     1:a Robin Hansson              194 p.

              2:a Bo Hansson                  182 p.

                    Martin Ringbom            182 p.

              3:a Mattias Appelquist         181 p.

              4:a Stefan Persson              179 p.

                    Mattias Nilsson              179 p.

              5:a Kenneth Olsson              169 p.

   Korthållsresultat V 16 2021.

   K 9    1:a Vicki Jonsen                   133 p.

            2:a Noah Ottosson                 91 p.

   K 11   1:a Alex Jonsen                   174 p.

             2:a Rebecka Gudmundsson  165 p.

             3:a Vincent Ottosson           153 p.

   K 15    1:a Friedemann Åkesson     189 p.

              2:a Casper Yngvard            188 p.

              3:a Wictor Carlsson             133 p.

   K 2      1:a Fredrik Yngvard             166 p.

   K 75    1:a Kent Nilsson                  177 p.

   KL       1:a Göran Yngvard               192 p.

  Dam     1:a Johanna Enberg             188 p.

              2:a Michelle Nielsen             179 P.

              3:a  Majvi Gudmundsson      176 p.

                    Ida Nielsen                    176 p.

  Herr      1:a Robin Hansson               185 p.

              2:a Mattias Nilsson               183 p.

              3:a Stefan Persson               179 p.

                    Mattias Appelquist          179 p.

              4:a Martin Ringbom              178 p.

              5:a Bo Hansson                    172 p.

              6:a Håkan Gudmundsson        164 p.          

    Korthållsresultat V 15 2021.

  Klass  K 9   1:a Otis Nilsson                   151 p.

                   2:a Vicki Jonsen                   119 p.

                   3:a Noah Ottosson               116 p.

  K 11          1:a Alex Jonsen                   170 p.

                   2:a Rebecka Gudmundsson  161 p.

                    2:a Wincent Ottosson          152 p.

                    3:a Andi Gustavsson            128 p.

  K 15           1:a Casper Yngvard              187 p.

                    2:a Friedemann Åkesson       182 p.

  K 2             1:a Fredrik Yngvard              171 p.

  KL              1:a Göran Yngvard                192 p.

  K 75           1:a Kent Nilsson                    177 p.

  Dam           1:a Johanna Enberg               188 p.

                    2:a Michelle Nielsen               187 p.

                          Majvi Gudmundsson         187 p.

                    3:a Eva Lindgren                    186 p.

                    4:a Ida Nielsen                       178 p.

  Herr            1:a Robin Hansson                 190 p.

                    2:a Stefan Persson                 185 p.

                    3:a Mattias Nilsson                 184 p.

                    4:a Håkan Gudmundsson        177 p.

                    5:a Mattias Appelquist            174 p.

                    6:a Bo Hansson                     172 p.

                    7:a Oscar Persson                  168 p.

                    8:a Kenneth Olsson                152 p.

  Korthållsresultat V 14 2021.

  Klass K 9   1:a Noah Ottosson               118 p.

  Klass K 11  1:a Rebecka Gudmundsson  173 p.

                   2:a Vintcent Ottosson          145 p.

  Klass K 15  1:a Casper Yngvard             184 p.

                   2:a Victor Carlsson              132 p.

  Klass K ligg 1:a Göran Yngvard             193 p.

  Dam           1:a Majvi Gudmundsson      180 p.

                    2:a Eva Lindgren                179 p.

  Herr            1:a Robin Hansson             188 p.

                    2:a Stefan Persson             183 p.

                    3:a Bo Hansson                 181 p.

                    4:a Mattias Appelquist        175 p.

                    5:a Mattias Nilsson             172 p.

                    6:a Kenneth Olsson            162 p.

   Korthållsresultat V 35 2020

    Klass K 9    1:a Otis Nilsson                  92 p.

          K 13     1:a Casper Yngvard           197 p.

                       2:a Friedemann Åkesson   191 p.

         K 75      1:a Kent Nilsson                189 p.

         KL         1:a Göran Yngvard            196 p.

        Dam       1:a Eva Lindgren               195 p.

                       2:a Michelle Nielsen         189 p.

       Herr        1:a Rickard Nilsson           194 p.

                      2:a Mattias Nilsson            190 p.

                            Bo Hansson                  190 p.

                      3:a Mattias Appelquist       184 p.

                      4:a Stefan Persson              183 p.

                      5:a Kenneth Olsson            169 p.                 

  Korthållsresultat V 34 2020

  Klass K 9    1:a Otis Nilsson                   87 p.

            K 13  1:a Casper Yngvard           193 p.

                      2:a Friedemann Åkesson   187 p.

           K 75   1:a Kent Nilsson                 191 p.

       KL         1:a Göran Yngvard              196 p.

      Dam       1:a Michell Nielsen              194 p.

                     2:a Eva Lindgren                 186 p.

      Herr       1:a Bo Hansson                    186 p.

                    2:a Mattias Nilsson               185 p.

                    3:a Stefan Persson                 180 p.

                          Mattias Appelquist          180 p.

                   4:a Kenneth Olsson                176 p.

Monards VPR  1:a Fredrik Yngvard

  Korthållsmästerskapet

  1:a Fredrik Yngvard

   Korthållsresultat V 33 2020 .

   K 9       1:a Otis Nilsson                  109 p.

   K 13     1:a Casper Yngvard            194 p.

                2:a Friedemann Åkesson    185 p.

   K 2       1:a Fredrik Yngvard           174 p.

   K 75     1:a Kent Nilsson                 192 p.

   KL        1:a Göran Yngvard             196 p.

    Dam     1:a Michell Nielson            191 p.

    Herr      1:a Rickard Nilsson            191 p.

                 2:a Mattias Nilsson             190 p.

                 3:a Mattias Appelquist       185 p.

                 4:a Stefan Persson              180 p.

                 5:a Kenneth Olsson            171 p.

    Korthållsresultat V 32 2020

  K 13    1:a Casper Yngvard            194  p.

              2:a Friedeman Åkesson      181 p.

   K 2     1:a Fredrik Yngvard           174 p.

   K 75   1:a Kent Nilsson                 193 p.

   KL      1:a Göran Yngvard             191 p.

  Dam     1:a Sandra Hansson            194 p.

               2:a Eva Lindgren                189 p.

               3:a Michell Nielson            181 p.

   Herr     1:a Bo Hansson                  190 p.

                2;a Robin Hansson            188 p.

                3:a Rickard Nilsson           187 p.

                4:a Mattias Nilsson            186 p.

                5:a Mattias Appelquist      183 p.

                6:a Stefan Persson             181 p.

    

  Korthållsresultat V 27 2020

  K 9     1:a Otis Nilsson                      102 p.

  K 11   1:a Axel Jonsen                      172 p.

  K 13   1:a Casper Yngvard               192 p.

             2:a Friedemann Åkesson       183 p.

  K 2     1:a Fredrik Yngvard              174 p.

  K 75   1:a Kent Nilsson                    188 p.

  KL      1:a Göran Yngvard                193 p.

  Dam    1:a Michelle Nielsen             191 p.

              2:a Eva Lindgren                  184 p.

              3:a Ida Nielsen                      179 p.

  Herr     1:a Rickard Nilsson              191 p.

                    Bo Hansson                     191 p.

               2:a Stefan Persson                189 P,

               3:a Mattias Nilsson               188 p.

               4:a Robin Hansson                183 p.

               5:a Mattias Appelquist          181 p.

               6:a Kenneth Olsson               167 p.

 Kretsemästerskapet Hyllstofta 

  K 13    1:a Casper Yngvard          186 p.

  K 75    1:a Kent Nilsson               189 p.

   KE      1:a Göran Yngvard           193 p.

  Finalen   1:a Casper Yngvard   1:a Göran Yngvard o 5:a Kent Nilsson

   Fadder juni 2020

   1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren       375 p.

   2:a Oskar o Håkan Gudmundsson           350 p

   3:a Alex Jonsen o Stefan Persson           348 p.

   4:a Rebecka o Majvi Gudmundsson       342 p.

   5:a Otis o Mattias Nilsson                      185 p.

   Korthållsresultat V 26 2020.

   Klass 11     1:a Axel Jonsen                 158 p.

      K 13        1:a Casper Yngvard          190 p.

                     2:a Friedemann Åkesson   183 p.

      K 2         1:a Fredrik Yngvard          174 p.

      K 75       1:a Kent Nilsson               189 p.

      KL          1:a Göran Yngvard           194 p.

   Dam          1:a Michell Nielsen           186 p.

                     2:a Sandra Hansson           185 p.

                     3:a Ida Nielsen                  178 p.

                     4:a Gisella Nilsson            177 p.

   Herr           1:a Bo Hansson                 189 p.

                     2:a Rickard Nilsson           187 p.

                     3:a Stefan Persson             185 p.

                     4:a Mattias Nilsson            184 p.

                     5:a Mattias Appelquist       174 p.

                    6:a Kenneth Olsson             173 p.

               

  Korthållsresultat V 25 2020.

   K 11     1:a Alex Jonsen                      167 p.

               2:a Rebeka Gudmundsson       157 p.

   K 13    1:a Casper Yngvard                 190 p.

               2:a Friedemann Åkesson         180 p.

   K 17    1:a Alexander Gudmundsson  154 p.

   K 2      1:a Fredrik Yngvard                176 p.

   K 75    1:a Kent Nilsson                      187 p.

   KL      1:a Göran Yngvard                   198 p.

   Dam   1:a Johanna Enberg                   191 p.

              2:a Michell Nielsen                   185 p.

              3:a Majvi Gudmundsson           181 p.

 Herr      1:a Mattias Nilsson                   185 p.

              2:a Rickard Nilsson                   184 p.

             3:a Stefan Persson                      182 p.

             4:a Mattias Appelquist               178 p.

 

  Korthållsresultat V 24 2020.

   K 11  1:a Axel Jonsen                 160 p.

   K 13  1:a Casper Yngvard           194 p.

             2:a Friedemann Åkesson   176 p.

   K 2    1:a Fredrik Yngvard          189 p.

   K 75  1:a Kent Nilsson                185 p.

   KL     1:a Göran Yngvard            197 p.

   Dam   1:a Johanna Enberg           194 p.

'             2:a Michell Nielsen           185 p.

              3:a Eva Lindgren               180 p.

              4:a Majvi Gudmundsson   179 p.

              5:a Ida Nielsen                  173 p.

              6:a Ann-Britt Olofsson     166 p.

  Herr     1:a Bo Hansson                191 p.

              2:a Mattias Nilsson           187 p.

              3:a Rickard Nilsson          186 p.

              4:a Mattias Appelquist      182 p.

              5:a Håkan Gudmundsson  179 p.

              6:a Stefan Persson             178 p.

              7:a Anders Nilsson            160 p.

 

    Fadder Maj 2020   

  1:a Casper Y o Eva L             376 p.

  2:a Rebecka o Majvi G          359 p.

  3:a Jakob o Ols S.                  342 p.

       Alex J o Stefan P              342 p.

  4:a Oskar o Håkan G             341 p.

 

  Fadder April 2020  

  1:a Casper Y o Eva L               371 p.

  2:a Rebecka o Majvi G            341 p.

  3:a Otis o Mattias N                 306 p.

 

  Korthållskytte V 23 2020

  K 11       1:a Rebecka Gudmundsson             163 p.

  K  13      1:a Casper Yngvard                        192 p.

                 2:a Friedemann Åkesson                180 p.

   K 2       1:a Fredrik Yngvard                        178 p.

   K 75     1:a Kent Nilsson                              180 p.

   KL        1:a Göran Yngvard                          190 p.

   Dam     1:a Johanna Enberg                         194 p.

                2:a Eva Lindgren                             187 p.

                3:a Michell Nielsen                         185 p.

  Herr      1:a Rickard Nilsson                         192 p.

               2:a Mattias Nilsson                          185 p.

               3:a Stefan Persson                            181 p.

               4:a Håka  Gudmundsson                  178 p.     

               5:a Mattias Appelquist                     168 p.

               6:a Kennet Olsson                            166 p.       

  Korthållsresultat V 22  2020

  K  11     1:a Rebecka Gudmundsson              161 p.

  K  13     1:a Casper Yngvard                         190 p.

                2:a Oskar Gudmundsson                  172 p.

                3:a Fridemann Åkesson                   160 p.

    K 17    1:a Alexander Gudmundsson           166 p.

    K 2      1:a Fredrik Yngvard                         181 p.

    K 75    1:a Kent Nilsson                              182 p.

   K ligg   1:a Göran Yngvard                          193 p.

   Dam     1:a Michelle Nielsen                        190 p.

                2:a Majvi Gudmundsson                  188 p.

                3:a Eva Lindgren                              185 p.

                      Johanna Enberg                          185 p.

               4:a Gisella Nilsson                            173 p.

               5:a Ann-Britt Olofsson                      171 p.

'  Herr     1:a Mattias Nilsson                            187 p.

               2:a Stefan Persson                             185 p.

               3:a Håkan Gudmundsson                  183 p.

               4:a Rickard Nilsson                           181 p.

               5:a Mattias Appelquist                      179 p.

               6:a Kenneth Olsson                           160 p.

  Korthållsresultat V 21 2020

   K 9       1:a Jakob Svensson                  167 p.

   K 11     1:a Rebeka Gudmundsson       171 p.

   K 13     1:a Casper Yngvard                 188 p.

                2:a Friedemann Åkesson         177 p.

                3:a Oskar Gudmundsson         175 p.

   K 2       1:a Fredrik Yngvard                181 p.

   K 75     1:a Kent Nilsson                      192 p.

   K L       1:a Göran Yngvard                  195 p.

   Dam      1:a Sandra Hansson                192 p.

                 2:a Johanna Enberg                190 p.

                 3:a Michell Nielsen                187 p.

                 4:a Eva Lindgren                    185 p.

                 5:a Majvi Gudmundsson        183 p.

                 6:a Gisella Nilsson                 176 p.

    Herr     1:a Robin Hansson                  190 p.

                2:a Bo Hansson                       188 p.

                3:a Ola Svensson                     186 p.

                4:a Rickard Nilsson                 183 p.

                      Stefan Persson                   183 p.

                5:a Mattias Nilsson                  181 p.

                6:a Mattias Appelquist            179 p.

                7:a Håkan Gudmundsson        166 p.

 

  Korthållsresultat V 20 2020

  K 9      1:a Jakob Svensson                124 p.

  K 11    1:a Rebeka Gudmundsson      148 p.

  K 13    1:a Casper Yngvard               188 p.

              2:a Jonathan Enberg              175 p.

              3:a Oskar Gudmundsson       169 p.

              4:a Friedemann Åkesson       136 p.

   K 17   1:a Alexander Gudmundsson 171 p.

   K 2      1:a Fredrik Yngvard              178 p.

   K 75    1:a Kent Nilsson                    186 p.

   KL       1:a Göran Yngvard                194 p.

   Dam     1:a Johanna Enberg               193 p.

                2:a Eva Lindgren                   185 p.

                3:a Michell Nielsson             184 p.

               4:a Gisella Nilsson                 173 p.

   Herr     1:a Ola Svensson                   191 p.

                      Bo Hansson                     191 p.

                2:a Mattias Nilsson                187 p.

                3:a Stefan Persson                 184 p.

                4:a Robin Hansson                179 p.

                5:a Rickard Nilsson               177 p.

                6:a Håkan Gudmundsson       171 p.

                7:a Mattias Appelquist          168 p.         

  Korthållsresultat V 19 2020

  K 9     1:a Jakov Svensson             146 p.

  K 13   1:a Casper Yngvard            189 p.

  K 2     1:a Fredrik Yngvard           174 p.

  K 75   1:a Kent Nilsson                189 p.

  KL      1:a Göran Yngvard            187 p.

  Dam    1:a Michell Nielsson         189 p.

              2:a Eva Lindgren              186 p.

              3:a Johanna Enberg          184 p. 

  Herr     1:a Robin Hansson           191 p.

              2:a Mattias Nilsson           187 p.

              3:a Rickard Nilsson          184 p.

              4:a Ola Svensson              183 p.

              5:a Stefan Persson            182 p.

              6:a Bo Hansson                181 p.

              7:a Mattias Appelquist     167 p.

 

   Korthållsresultat V 18 2020

   K 9   1:a Jakob Svensson                  153 p.

   K 11 1:a Rebeka Gudmundsson        170 p.

            2:a Alex Jonsen                        155 p.

   K 13 1:a Casdper Yngvard                190 p.

            2:a Jonathan Enberg                 174 p.

  K 17  1:a Alexander Gudmundsson   175 p.

  K 2    1:a Fredrik Yngvard                 177 p.

  K 75  1:a Kent Nilsson                       187 p.

  KL     1:a Göran Yngvard                   194 p.

  Dam   1:a Johanna Enberg                  190 p.

             2:a Majvi Gudmundsson          189 p.

             3:a Eva Lindgren                      186 p.

             4:a Michell Nielsen                  181 p.

  Herr    1:a Ola Svensson                      189 p.

             2:a Rickard Nilsson                  186 p.

             3:a Mattias Nilsson                   185 p.

             4:a Stefan Persson                     180 p.

             5:a Mattias Appelquist              177 p.

             6:a Håkan Gudmundsson          172 p.

 

   Korthållsresultat V 17 2020

   K 13       1:a Casper Yngvard                 188 p.

   K 17      1:a Alexander Gudmundsson   167 p.

   K 2        1:a Fredrik Yngvard                 171 p.

   K 75      1:a Kent Nilsson                       190 p.

   KL         1:a Göran Yngvard                   190 p.

'  Dam       1:a Johanna Enberg                  188 p.

                  2:a Eva Lindgren                     183 p.

                  3:a Michell Nielsen                 182 p.

                  4:a Majvi Gudmundsson         179 p.

  Herr         1:a Robin Hansson                  189 p.

                  2:a Bo Hansson                        183 p.

                  3:a Mattias Nilsson                  181 p.

                  4:a Rickard Nilsson                 180 p.

                  5:a Stefan Persson                   179 P.

                  6:a Håkan Gudmundsson        176 p.

                   7:a Mattia Appelquist            152 p.

  Korthållsresultat V 16 2020.

  K 9      1:a Otis Nilsson                      108 p.

  K 11    1:a Rebeka Gudmundsson      162 p.

  K 13    1:a Casper Yngvard                188 p.

              2;a Jonathan Enberg                182 p.

  K 17    1:a Alexander Gudmundsson  171 p.

  K 75    1:a Kent Nilsson                      186 p.

  K 2      1:a Fredrik Yngvard                170 p.

  K Ligg 1:a Göran Yngvard                  193 p.

  Dam     1:a Eva Lindgren                     190 p.

'              2:a Johanna Enberg                  189 p.

               3:a Majvi Gudmundsson          186 p.

               4:a Michell Nielsen                  179 p.

               5:a Anna Miklosova                 174 p.

  Herr      1:a Robin Hansson                   190 p.

                2:a Rickard Nilsson                 187 p.

                3:a Mattias Nilsson                  182 p.

                4:a Stefan Persson                   181 p.

                5:a Fredrik Eriksson                177 p.

                6:a Bo Hansson                        175 p.

                7:a Håkan Gudmundsson         173 p.

                8:a Mattias Appelquist             159 p.

  Korthållsresultat V 15 2020

   K 9     1:a Otis Nilsson                      121 p.

   K 11   1:a Rebeka Gudmundsson      152 p.

   K 13   1:a Casper Yngvard                187 p.

              2:a Isak Gree´n/Eriksson        158 p.

   K 17   1:a Alexander Gudmundsson  157 p.

   K 75   1:a Kent Nilsson                      185 p.

   K ligg 1:a Göran Yngvard                  190 p.

   K 2      1:a Fredrik Yngvard               170 p.

   Dam    1:a Johanna Enberg                 188 p.

               2:a Majvi Gudmundsson        185 p.

               3:a Eva Lindgren                    182 p.

               4:a Elin Gree´n                       176 p.

               5:a Michell Nielsen                175 p.

              6:a Ida Nielsen                        154 p.

    Herr   1:a Robin Hansson                 184 p.

               2:a Mattias Nilsson                183 p.

               3:a Rickard Nilsson                182 p.

               4:a Bo Hansson                      181 p.

               5:a Fredrik Eriksson               178 p.

               6:a Stefan Persson                  176 p.

               7:a Mattias Appelquist           167 p.

               8:a Håkan Gudmundsson       164 p.   

  Resultat Fadder

              1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren        1140 p.

              2:a Oskar o Robert Tuvesson                   1126 p.

              3:a Isak Gree´/Erikssin /Fredrik Eriksson  994 p.

   Resultat prisutdelningen Korthåll.

    K 9    1:a Ramus Gree´n/Eriksson    578 p.

              2:a Otis Nilsson                      480 p.

    K 11  1:a Jonathan Enberg                925 p.

              2:a Elias Arvidsson                 797 p.

   K 13   1:a Casper Yngvard                971 p.

              2:a Anton Salomonsson          968 p.

              3:a Isak Gree´n/Eriksson        830 p.

   K 15   1:a Oskar Tuvesson                931 p.

   K 2     1:a Fredrik Yngvard               911 p.

   K 4     1:a Göran Yngvard                 917 p.

  Ligg    1:a Göran Yngvard                 983 p.

              2:a Fredrik Yngvard              928 p.

  K 75    1:a Kent Nilsson                    960 p.

  Dam    1:a Johanna Enberg                976 p.

              2:a Eva Lindgren                    952 p.

              3:a Anna Miklosva                 931 p.

              4:a Elin Gree´n                       884 p.

              5:a Gisella Nilsson                 880 p.

  Herr     1:a Robin Hansson                 954 p.

               2:a Mattias Nilsson                953 p.

               3:a Bo Hansson                      950 p.

               4:a Robert Tuvesson              947 p.

               5:a Rickard Nilsson               942 p.

               6:a Fredrik Eriksson              936 p.

               7:a Martin Arvidsson            926 p.

               8:a Kenneth Olsson              897 p.

               9:a Dan Bränd                       762 p.

   Resultat V 34 2019 .

     K 9        1:a Embla Arvidsson          103 p.

                   2:a Otis Nilsson                    94 p.

     K 11       1:a Jonathan Enberg           184 p.

                    2:a Elias Arvidsson            135 p.

     K 13       1:a Casper Yngvard           196 p.

     K ligg     1:a Göran Yngvard            195 p.

                    2:a Fredrik Yngvard          188 p.

     K 75       1:a Kent Nilsson                190 p.

   Dam         1:a Johanna Enberg            192 p.

                    2:a Anna Miklosova          186 p.

                    3:a Sofi Arvidsson             181 p.

    Herr        1:a Rickard Nilsson            190 p.

                   2:a Robin Hansson              189 p.

                   3:a Mattias Nilsson              186 p.

                   4:a Bo Hansson                    184 p.

                   5:a Kenneth Olsson              173 p.

                         Martin Arvidsson            173 p.

                    6:a Dan Bränd                      150 p.

 

  Resultat V 33 2019

  Klass  K 9   1:a Otis Nilsson                102 p.

     K 11         1:a Jonathan Enberg          183 p.

                      2:a Leo Johansson             160 p.

     K 13         1:a Casper Yngvard           194 p.

                      2:a Anton Salomonsson     192 p.

                      3:a Isak Greén/Eriksson     174 p.

     K 2           1:a Fredrik Yngvard           170 p.

     K Ligg      1:a Göran Yngvard             193 p.

                       2:a Fredrik Yngvard           186 p.

    K 75           1:a Kent Nilsson                 191 p.

     Dam          1:a Johanna Enberg             192 p.

                       2:a Eva Lindgren                190 p.

                       3:a Anna Miklosova           185 p.

     Herr           1:a Fredrik Eriksson           191 p.

                       2:a Robin Hansson              189 p.

                             Bo Hansson                   189 p.

                       3:a Rickard Nilsson             182 p.

                             Mattias Nilsson              182 p.

                       4:a Kenneth Olsson              170 p.

 

  Resultat V 32 2019

   K 11     1:a Jonathan Enberg             185 p.

                2:a Leo Johansson                184 p.

   K 13     1:a Anton Salomonsson        192 p.

                      Casper Yngvard              192 p.

                2:a Isak Gree´n/Eriksson       162 p.

  K 2        1:a Fredrik Yngvard              187 p.

  K 75      1:a Kent Nilsson                    185 p.

  KE L     1:a Göran Yngvard                196 p.

   Dam     1:a Johanna Enberg               194 p.

                2:a Eva Lindgren                   193 p.

                3:a Anna Miklosva                189 p.

   Herr      1:a Robin Hansson                191 p.

                 2:a Bo Hansson                    190 p.

                 3:a Fredrik Eriksson             187 p.

                 4:a Mattias Nilsson               188 p.

                 5:a Rickard Nilsson              171 p.

   Fadder Juni månad

   1;a Casper Yngvard/Eva Lindgren           381 p.

   2:a Oskar o Robert Tuvesson                    375 p.

   3:a Isak Gree´n/Eriksson Fredrik              321 p.

   4:a Rasmus o Elin Gree´n                         311 p.

   5:a Elias o Martin Arvidsson                    308 p.

   6:a Otis o Mattias Nilsson                         268 p.

    Korthållsresultat V 31 2019

    K 11    1:a Jonathan Enberg               184 p.

                2:a Elias Arvidsson                159 p.

                3:a Leo Johansson                  114 p.

   K 13     1:a Casper Yngvard                190 p.

                      Anton Salomonsson          190 p.

                2:a Isak Gree´n/Eriksson         166 p.

   K 2       1:a Fredrik Yngvard                 178 p.

  K ligg    1:a Göran Yngvard                  196 p.

                2:a Fredrik Yngvard                 188 p.

   K 75      1:a Kent Nilsson                      191 p.

   Dam      1:a Johanna Enberg                  194 p.

                 2:a Anna Miklosova                 189 p.

                 3:a Eva Lindgren                      188 p.

   Herr       1:a Bo Hansson                        188 p.

                  2:a Fredrik Eriksson                187 p.

                  3:a Rickard Nilsson                 186 p.

                  4:a Robin Hansson                  182 p.

                  5:a Martin Arvidsson              174 p.

                  6:a Kenneth Olsson                 173 p.

 

     Korthållsresultat V 26 2019

   K 9  1:a Otis Nilsson                        86 p.

   K11    1:a Jonathan Enberg             188 p.

              2:a  Elias Arvidsson             166 p.

  K 13    1:a Casper Yngvard             190 p.

              2:a Anton Salomonsson      189 p.

              3:a Isak Gree´n/Eriksson     166 p.

  K 15    1:a Oskar Tuvesson             180 p.

   K  2    1:a Fredrik Yngvard            173 p.

   KE      1:a Göran Yngvard             198 p.

   K 75    1:a Kent Nilsson                 194 p.

  Dam     1:a Eva Lindgren                192 p.

                     Johanna Enberg            192 p.

               2:a Anna Miklosova           183 p.

               3:a Gisella Nilsson             161 p.

  Herr      1:a Robin Hansson             191 p.

               2:a Fredrik Eriksson           188 p.

                     Robert Tuvesson           188 p.

                3:a Bo Hansson                  186 p.

                4:a Rickard Nilsson            184 p.

                5:a Mattias Nilsson             182 p.

                6:a Martin Arvidsson          174 p.

                7:a Dan Bränd                     128 p.

     

   Korthållsresultat V 25 2019.

   K 9       1:a Rasmus Gree´n/Eriksson       133 p.

   K 11     1:a Jonathan Enberg                    180 p.

                2:a Elias Arvidsson                     168 p.

   K 13     1:a Anton Salomonsson              194 p.

                2:a Casper Yngvard                    193 p.

                3:a Isak Gree´n/Eriksson            162 p.

    K 15    1:a Oskar Tuvesson                     182 p.

    K 2      1:a Fredrik Yngvard                    176 p.

    KE L   1:a Göran Yngvard                      195 p.

    K 75    1:a Kent Nilsson                          187 p.

    Dam     1:a Johanna Enberg                    196 p.

                 2:a Anna Miklosova                   178 p.

    Herr      1:a Mattias Nilsson                    192 p.

                 2:a Fredrik Eriksson                   186 p. 

                       Robert Tuvesson                   186 p.

                 3:a Martin Arvidsson                  185 p.

                       Robin Hansson                      185 p.

                 4:a Bo Hansson                            184 p.

                 5:a Rickard Nilsson                     182 p.

                 6:a Dan Bränd                              128 p. 

 

   Korthållsresultat V 24 2019.

   K 11        1:a Jonathan Enberg             178 p.

                   2:a Elias Arvidsson              133 p.

    K 13       1:a Casper Yngvard              193 p.

                   2:a Anton Salomonsson        181 p.

                   3:a Isak Gree´n/Eriksson       153 p.

    K 2         1:a Fredrik Yngvard              174 p.

   KE l         1:a Göran Yngvard                191 p.

   K 75        1:a Kent Nilsson                     188 p.

    Dam       1:a Johanna Enberg                189 p.

                         Eva Lindgren                    189 p.

                   2:a Anna Miklosova                184 p.

                   3:a Sofi Arvidsson                   179 p.

                   4:a Gisella Nilsson                   175 p.

   Herr         1:a Robin Hansson                   191 p.

                    2:a Mattias Nilsson                  190 p.

                    3:a Bo Hansson                        184 p.

                    4:a Fredrik Eriksson                 183 p.

                    5:a Rickard Nilsson                  180 p.

                    6:a Martin Arvidsson                175 p.

                    7:a Dan Bränd                           145 p.

 

  Korthållsresultat V 23 2019.

   K 11         1:a Jonathan Enberg             179 p.

   K 13         1:a Casper Yngvard              194 p.

                          Anton Salomonsson        194 p.

                    2:a Isak Gree´n/Eriksson       155 p.

   K 15         1:a Oskar Tuvesson               185 p.

   K 2           1:a Fredrik Yngvard              189 p.

   KE l          1:a Göran Yngvard                195 p.

   K 75          1:a Kent Nilsson                    191 p.

   Dam          1:a Johanna Enberg                195 p.

                     2:a Elin Gree´n                       188 p.

                     3:a Eva Lindgren                    186 p.

                     4:a Anna Miklosova               184 p.

    Herr          1:a Mattias Nilsson                191 p.

                     2:a Robert Tuvesson               190 p.

                     3:a Rickard Nilsson                 187 p.

                     4:a Fredrik Eriksson                182 p.

                     5:a Dan Bränd                         118 p.

  Korthållsresultat V 22 2019. 

   K 11         1:a Jonathan Enberg              182 p.

    K 13        1:a Anton Salomonsson        195 p.

                    2:a Casper Yngvard              192 p.

                    3:a Isak Gree´n/Eriksson      144 p. 

     K 2         1:a Fredrik Yngvard             174 p.

     KE L      1:a Göran Yngvard               192 p.

     K 75       1:a Kent Nilsson                   190 p.

    Dam        1:a Johanna Enberg               192 p.

                    2:a Eva Lindgren                  188 p.

                    3:a Anna Miklosova             179 p.

                    4:a Elin Gree´n                     178 p.

     Herr        1:a Rickard Nilsson              191 p.

                          Robin Hansson                191 p.

                     2:a Bo Hansson                    190 p.

                     3:a Mattias Nilsson              186 p.

                     4:a Fredrik Eriksson             177 p.

                     5;a Kenneth Olsson               176 p.

 

  Korthållsresultat V 21 2019.

    K 9            1:a Rasmus Gree´n/Eriksson    81 p.

                      2:a Otis Nilsson                        64 p.

    K 11          1:a Jonathan Enberg                182 p.

                      2:a Elias Arvidsson                 112 p.

    K 13          1:a Casper Yngvard                 193 p.

                            Anton Salomonsson           193 p.

                      2:a Isak Gree´n/Eriksson          139 p.

   K 15           1:a Oskar Tuvesson                  185 p.

   K 2             1:a Fredrik Yngvard                 175 p.

  K 4              1:a Göran Yngvard                   185 p.

  KE ligg       1:a Göran Yngvard                   196 p.

  K 75            1:a Kent Nilsson                       186 p.

  Dam            1:a Eva Lindgren                      188 p.

                            Johanna Enberg                  188 p.

                      2:a Anna Miklosova                 184 p.

                      3:a Elin Gree´n                         179 p.

   Herr           1:a Robin Hansson                    190 p.

                     2:a Bo Hansson                          189 p.

                     3:a Martin Arvidsson                 185 p.

                            Robert Tuvesson                 185 p.

                     4:a Mattias Nilsson                    183 p.

                     5:a Rickard Nilsson                    182 p.

                     6:a Fredrik Eriksson                   175 p.

                     7:a Kennet Olsson                      173 p.

                     8:a Dan Bränd                            158 p.

   Lindgrens VPR Juniorer.

    1:a Casper Yngvard           190 p.

    2:a Anton Salomonsson     183 p.

    3:a Jonathan Enberg           178 p.

  Korthållsresultat V 20 2019.

  Klass K 9          1:a Otis Nilsson              60 p.

   K    11              1:a Jonathan Enberg      176 p.

                            2:a Elias Arvidsson        149 p.

                            3:a Loke Sköld               116 p.

       K 13             1:a Casper Yngvard        194 p.

                            2:a Anton Salomonsson  187 p.

       K 15             1:a Oskar Tuvesson         187 p.

                            2:a Daniel Lam                133 p.

       K 2               1:a Fredrik Yngvard        170 p.

                            2:a Anders Nilsson          160 p.

       K 4               1:a Göran Yngvard          182 p.

   KE ligg            1:a Göran Yngvard          191 p.

       K 75             1:a Kent Nilsson              186 p.

    Dam                1:a Johanna Enberg          195 p.

                            2:a Anna Miklosova         176 p.

    Herr                1:a Mattias Nilsson           191 p.

                           2:a Robin Hansson            189 p.

                           3:a Martin Arvidsson        188 p.

                           4:a Robert Tuvesson          187 p.

                                 Bo Hansson                 187 p.

                           5:a Kenneth Olsson           179 p.

                           6:a Dan Bränd                   151 p.

    

  Korthållsresultat V 19 2019.

    K 9     1:a Rebeka Gudmundsson       136 p.

               2:a Otis Nilsson                         68 p.

    K 11   1:a Jonathan Enberg                 168 p.

               2:a Elias Arvidsson                  155 p.

    K 13   1:a Casper Yngvard                 193 p.

               2:a Anton Salomonsson           187 p.

               3:a Oskar Gudmundsson          164 p.

    K 15   1:a Oskar Tuvesson                  187 p.

    K 2     1:a Fredrik Yngvard                 165 p.

     K 4    1:a Göran Yngvard                   178 p.

  KE ligg 1:a Göran Yngvard                  195 p.

   K 75     1:a Kent  Nilsson                     188 p.

   Dam     1:a Johanna Enberg                 195 p.

                2:a Majvi Gudmundsson         189 p.

                3:a Eva Lindgren                     187 p.

                4:a Anna Miklosova                181 p.

                5:a Gisella Nilsson                  180 p.     

  Herr       1:a Mattias Nilsson                 189 p.

                2:a Rickard Nilsson                 188 p.

                      Bo Hansson                       188 p.

                3:a Robin Hansson                  187 p.

                      Robert Tuvesson                187 p.

                4:a Kenneth Olson                   182 p.

                5:a Martin Arvidsson               181 p.

                6:a Håkan Gudmundsson         179 p.

                7:a Dan Bränd                          137 p.

 

   

  Korthållsresultat V 18 2019

  K 9      1:a Otis Nilsson                71 p.

  K 11    1:a Jonathan Enberg        176 p.

              2:a Loke Sköld                143 p.

              3:a Elias Arvidsson         138 p.

  K 13    1:a Casper Yngvard        188 p.

              2:a Anton Salomonsson  185 p.

              3:a Isak Gree´n/Eriksson 145 p.

  K 15    1:a Oskar Tuvesson         186 p.

  K 2      1:a Fredrik Yngvard        174 p.

  K 4      1:a Göran Yngvard          176 p.

  K 75    1:a Kent Nilsson              188 p.

  K E      1:a Göran Yngvard          197 p.

  Dam     1:a Johanna Enberg         195 p.

               2:a Anna Miklosova        186 p.

              3:a Gisella Nilsson            180 p.

              4:a Sofi Arvidsson             173 p.

  Herr     1:a Robert Tuvesson          190 p.

               2:a Mattias Nilsson           187 p.   

               3:a Martin Arvidsson        185 p.

               4:a Fredrik Eriksson          180 p.

               6:a Rickard Nilsson           175 p.

               7:a Dan Bränd                    135 p.

  

  Korthållsresultat V 17 2019

    K 9     1:a Rasmus Gree´n/Eriksson       154 p.

               2:a Otis Nilsson                             78 p.

   K 11    1:a Jonathan Enberg                     164 p.

               2:a Elias Arvidsson                      118 p.

   K 13    1:a Casper Yngvard                     194 p.

               2:a Anton Salomonsson               180 p.

               3:a Isak Gree´n/Eriksson             121 p.

   K 15    1:a Daniel Lam                            145 p.

   K 2      1:a Fredrik Yngvard                    170 p.

   K 4      1:a Göran Yngvard                      171 p.

   ligg      1:a Göran Yngvard                      195 p.

   K 75    1:a Kent Nilsson                          193 p.

   Dam    1:a Johanna Enberg                      193 p.

               2:a Rebeka Miklosova                 188 p.

               3:a Eva Lindgren                         187 p.

              4:a Elin Gree´n                             160 p.

  Herr     1:a Bo Hansson                            192 p.

              2:a Robin Hansson                       189 p.

              3:a Fredrik Eriksson                     184 p.

              4:a Mattias Nilsson                       183 p.

                   Kenneth Olsson                       183 p.

              5:a Rickard Nilsson                      175 p.

              6:a Martin Arvidsson                   170 p.'

 

  Korthållsresultat V 16 2019.

   K 9   1:a Rasmus Gree´n/Eriksson        107 p. 

            2:a Otis Nilsson                            105 p.

   K 11  1:a Jonathan Enberg                     160 p.

             2:a Elias Arvidsson                      135 p.

   K 13  1:a Anton Salomonsson                192 p.

             2:a Casper Yngvard                      187 p. 

             3:a Oskar Gudmundsson               149 p.

             4:a Isak Gree´n/Eriksson               128 p.

   K 15  1:a Oskar Tuvesson                       183 p.

             2:a Daniel Lam                             143 p.

  K 17   1:a Fredrik Yngvard                      185 p.

  K 2     1:a Fredrik Yngvard                      175 p.

  K 4     1:a Göran Yngvard                        186 p.

  K E     1:a Göran Yngvard                       193 p.   

  Dam    1:a Eva Lindgren                          187 p.

              2:a Johanna Enberg                      185 p.

                    Rebeka Miklosova                  185 p.

               3:a Gisella Nilsson                      179 p.

               4:a Carina Svensson                    174 p.

               5:a Anna Miklosova                    173 p.

  Herr      1:a Robert Tuvesson                    192 p.

               2:a Mattias Nilsson                      189 p.

               3:a Robin Hansson                       188 p.

               4:a Martin Arvidsson                   183 p.

               5:a Fredrik Eriksson                     181 p.

               6:a Bo Hansson                            179 p.

               7:a Rickard Nilsson                      174 p.

               8:a Kenneth Olsson                      170 p.

 

Korthållsresultat V 15 2019.

   K 9  1:a Embla Arvidsson               140 p.

           2:a Rasmus Gree´n/Eriksson   103 p.

           3:a Otis Nilsson                         93 p.

  K 11  1:a Jonathan Enberg                184 p.

            2:a Elias Arvidsson                 115 p.

            4:a Linus Lundgren                 114 p.

  K 13  1:a Anton Salomonsson           191 p.

            2:a Casper Yngvard                 190 p.

            3:a Oskar Gudmundsson          163 p.

            4:a Isak Gree´n/eriksson          156 p.

 K 15   1:a Oskar Tuvesson                  186 p.

 K 4     1:a Göran Yngvard                   185 p.

 K ligg  1:a Göran Yngvard                  193 p.

             2:a Fredrik Yngvard                181 p.

 K dam  1:a Johanna Enberg                 193 p.

              2:a Anna Miklosova               185 p.   

              3:a Eva Lindgren                    180 p.

              4:a Annika Nilsson                 179 p.

                    Elin Gree´n                       179 p.

              5:a Sofi Arvidsson                  168 p.

 K Herr  1:a Robert Tuvesson               187 p.

               2:a Bo Hansson                      185 p.

                3:a Mattias Nilsson               184 p.

                      Robin Hansson                184 p.

                4:a Martin Arvidsson             179 p.

                 5:a Kenneth Olsson               177 p.

                 6:a Fredrik Eriksson              174 p.

                 7:a  Håkan Gudmundsson     159 p.

    

 

 Avslutningen  

  K 9         1:a Max Åkesson/Städe

                 2:a Jakob Svensson

                 3:a Caspian Mattiasson

  K 11       1:a Casper Yngvard 

                 2:a Jonathan Enberg

   K 13      1:a Anton Salomonsson

                 2:a Oskar Tuvesson

  K 15       1:a Johanna Enberg

  K 17       1:a Fredrik Yngvard

  K 2         1:a Fredrik Yngvard

  K E         1:a Göran Yngvard

  K ligg      1:a Göran Yngvard

                  2:a Fredrik Yngvard

  K Dam    1:a Rebeka Miklosova

                  2:a Michelle Nielsen

                        Eva Lindgren

                 3:a Annika Olofsson

                 4:a Anna Miklosova

                 5:a Gisella Nilsson

  K Herr    1;a Robin Hansson

                 2:a Bo Hansson

                 3:a Robert Tuvesson

                 4:a Rickard Nilsson

                 5:a Stefan Persson

                 6:a Rickard Persson

                 7:a Kenneth Olsson

   Resultat V 33 2018.

  K 11  1:a Casper Yngvard        188 p.

  K 13  1:a Anton Salomonsson  189 p.

            2:a Oskar Tuvesson         185 p.

            3:a Jonas Enberg             156 p.

  K 15  1:a Johanna Enberg         194 p.

  K 17   1:a Fredrik Yngvard       192 p.

  K E     1:a Göran Yngvard        178 p.

 K ligg   1:a Göran Yngvard       192 p.

 K Dam  1:a Annika Olofsson     192 p.

               2:a Eva Hansson           189 p.

               3:a Eva Lindgren          188 p.

               4:a Sandra Hansson      186 p.

               5:a Rebeka Miklosova  179 p.

  K Herr  1:a Robert Tuvesson     184 p.

                2:a Robin Hansson       181 p.

                3:a Kenneth Olsson      173 p.

 

Resultat V 32 2018.

  K 11  1:a Casper Yngvard        193 p.

            2:a Jonathan Enberg        171 p.

  K 13  1:a Anton Salomonsson   187 p.

  K 15   1:a Johanna Enberg         192 p.

  K 17   1:a Fredrik Yngvard        189 p.

  K 2     1:a Fredrik Yngvard        169 p.

  K E     1;a Göran Yngvard          178 p.

 K ligg   1:a Göran Yngvard        196 p.

 K Dam  1:a Michell Nielsen       186 p.

               2:a Kerstin Lindgren     185 p.

                     Eva Lindgren           185 p.

                3:a Rebeka Miklosova  182 p.

 K Herr    1:a Bo Hansson             192 p.

                      Robin Hansson        192 p.

                 2:a Kenneth Olsson      169 p.

Fadder Juni 2018

  1:a Casper Yngvard /Eva Lindgren         380 p.

  2:a Fredrik Yngvard/Kerstin Lindgren    373 p.

  3:a Oskar /Robert Tuvesson                     368 p.

  4:a Max Åkesson/Städe/Rickard Persson 317 p.

  Resultat V 31 2018

 Klass  K 9     1:a Jakob Svensson            144 p.

     K 11          1:a Casper Yngvard            187 p.

     K 13          1:a Anton Salomonsson      192 p.

     K 15          1:a Johanna Enberg             193 p.

     K 2            1:a Fredrik Yngvard            182 p.

     K E            1:a Göran Yngvard             178 p.

    K dam         1:a Rebeka Miklosova        191 p.

                       2:a Michelle Nielsen           185 p.

                       3:a Anna Miklosova            175 p.

                       4:a Gisella Nilsson              174 p.

    K herr         1:a Bo Hansson                   191 p.

                        2:a Robin Hansson             180 p.

                        3:a Rickard Nilsson            177 p.

                        4:a Kenneth Olsson            170 p.

Resultat V 26 2018.

 Klass K 9    1:a Max Åkesson/Städe       143 p.

                     2:a Ola Svensson                 104 p.

  K 11           1:a Casper Yngvard             188 p.

  K 13           1:a Anton Salomonsson       195 p.

                     2:a Oskar Tuvesson              173 p.

  K 15           1:a Johanna Enberg               194 p.

   K 17          1:a Fredrik Yngvard             183 p.

    K 2           1:a Fredrik Yngvard             168 p.

  K dam         1:a Rebeka Miklosova         193 p.

                     2:a Eva Lindgren                  184 p.

                     3:a Michelle Nielsen            183 p.

                     4:a Kerstin Lindgren             177 p.

                      5:a Gisella Nilsson               176 p.

                     6:a Anna Miklosova              171 p.

  K herr         1:a Rickard Nilsson               183 p.

                            Robert Tuvesson             183 p.

                      2:a Stefan Persson                 179 p.

                      3:a Rickard Persson               174 p.

 Resultat V 25 2018.

 Klass K 11     1:a Casper Yngvard      192 p.

                        2:a Jonathan Enberg     168 p.

  K 13              1:a Anton Salomonsson 194 p.

                        2:a Oskar Tuvesson        184 p.

  K 15              1:a Johanna Enberg         195 p.

  K 17              1:a Fredrik Yngvard        189 p.

  K Dam          1:a Annika Olofsson        189 p.

                        2:a Michell Nielsen         187 p.

                              Anna Miklosova        187 p.

                        3:a Rebeka Miklosova     178 p.

 K Herr            1:a Robert Tuvesson       185 p.

                        2:a Stefan Persson           178 p.

                        

 Resultat V 24 2018

 Klass K 9    1:a Jakob Svensson         122 p.

  K 11           1:a Casper Yngvard         190 p.

                     2:a Jonathan Enberg         156 p.

  K 13           1:a Anton Salomonsson    194 p.

                     2:a Oskar Tuvesson           185 p.

 K 15            1:a Johanna Enberg           191 p.

 K 17            1:a Fredrik Yngvard          188 p.

 K E Ligg     1:a Göran Yngvard            196 p.

 KE ställ       1:a Göran Yngvard            177 p.

 K Dam        1:a Michell Nielsen            188 p.

                     2:a Eva Lindgren                187 p.

                     3:a Rebeka Miklosova        184 p.

                           Annika Olofsson           184 p.

                     4:a Anna Miklosova            181 p.

 K Herr         1:a Robert Tuvesson            186 p.

                      2:a Bo Hansson                   183 p.

                     3:a Stefan Persson                181 p.

                     4:a Robin Hansson               179 p.

                     5:a Kenneth Olsson              175 p.

                     6:a John Dolecek                  174 p.

Resultat V 23 2018.

 K 9  1.a Jakob Svensson             128 p.

         2:a Caspian Mattiasson       116 p.

 K 11 1:a Casper Yngvard            190 p.

          2:a Jonathan Enberg           154 p.

 K 13 1:a Anton Salomonsson      192 p.

          2:a Oakar Tuvesson             182 p.

 K 15 1:a Johanna Enberg              190 p.

 K 17 1:a Fredrik Yngvard             188 p.

 K 2   1:a Fredrik Yngvard             174 p.

  K E  1:a Göran Yngvard               176 p.

 K ligg  1;a Göran Yngvard            194 p.

 K Dam 1:a Rebeka Miklosova       191 p.

              2:a Eva Lindgren               188 p.

              3:a Michell Nielsson          185 p.

             4:a Anna Miklosova            180 p.

 K Herr  1:a Robert Tuvesson           186 p.

              2;a Bo Hansson                   184 p.

              3:a Kenneth Olsson             178 p.

              4:a Robin Hansson              177 p.

              5:a Stefan Persson               174 p.

              6:a John Dolecek                 166 p.

     

Kretsmästerskap Hyllstofta

K 11  1:a Casper Yngvard 189 p.

 K 13 2:a Anton Salomonsson  189 p.

 K 15 2:a Johanna Enberg  191 p.

 K  Ligg 1:a Göran Yngvard  189 p.

 K ställning 2:a Göran  171 p.

 i finalen blev Casper 3:a Johanna 4:a Anton 5:a  liggande bev Göran 1:a och ställning 2:a. 

  Resultat V 22 2018

  Klass K 9  1:a Jakob Svensson            142 p.

                    2:a Caspian Mattiasson        96 p.

  K 11          1:a Casper Yngvard            191 p.

                    2:a Jonathan Enberg           146 p.

  K 13           1;a Anton Salomonsson     190 p.

                     2:a Oskar Tuvesson            177 p.

 K 15            1:a Johanna Enberg             189 p.

                     2:a Fredrik Yngvard            188 p.

 K 17            1:a Fredrik Yngvard            190 p.

 K 2              1:a Fredrik Yngvard            181 p.

 K E              1:a Göran Yngvard             174 p.

 K Dam         1:a Michelle Nielsen          189p.

                            Eva Lindgren               189 p.

                             Anna Miklosova          189 p.

                       2:a Kerstin Lindgren          183 p.

                       3:a Rebeka Miklosova        173 p.

                             Gisella Nilsson              173 p.

  K Herr          1:a Bo Hansson                   191 p.

                       2:a Robert Tuvesson            188 p.

                       3:a Robin Hansson               186 p.

                       4:a Rickard Nilsson              183 p.

                       5:a Stefan Persson                178 p.

                       6:a Kenneth Olsson              176 p.

  Resultat V 21 2018.

 K 9  1:a Jakob Svensson                133 p.

 K 11 1:a Casper Yngvard               190 p.

          2:a Jonathan Enberg              160 p.

 K 13  1:a Oskar Tuvesson               187 p.

                 Anton Salomonsson         187 p.

  K 15 1:a Fredrik Yngvard               195 p.

           2:a Johanna Enberg                187 p.

  K 17  1:a Fredrik Yngvard              188 p.

  K 2    1:a Fredrik Yngvard              177 p.

  K E    1:a Göran Yngvard                196 p.

  K L    1:a Göran Yngvard                177 p.

 Dam     1:a Rebeka Miklosova          190 p.

              2:a Eva Lindgren                  188 p.

              3:a Kerstin Lindgren             187 p.

              4:a Michelle Nielsen             185 p.

              5:a Anna Miklosova              181 p.

              6:a Gisella Nilsson                174 p.

  Herr     1:a Robin Hansson                194 p.

              2:a Robert Tuvesson              189 p.

              3:a Bo Hansson                      188 p.

              4:a Ola Svensson                    187 p.

              5:a Rickard Nilsson                186 p.

              6:a Stefan Persson                  180 p.

              7:a Kenneth Olsson                172 p.

 

  Fadderresultat Maj 2018

  1:a Fredrik Yngvard o Kerstin Lindgren          378 p.

  2:a Casper Yngvard o Eva Lindgren                377 p.

  3:a Oskar o Robert Tuvesson                           367 p.

  4:a Anton o Roland Karlsson                           362 p.

  5:a Jakob o Ola Svensson                                 320 p.

  6:a Max Åkesson/Städe o Rickard Persson      310 p.

  7:a Tor o Håkan Persson                                   305 p.

  

  Fadder resultat April.

 1:a Oskar o Robert Tuvesson                    370 p.

 2:a Casper Yngvard o Eva Lindgren         369 p.

 3:a Oskar o Majvi Gudmundsson              331 p.

       Max Åkesson/Städe o Rickard Persson 331 p.

  4:a Eddie o David Fröderberg                    326 p.

  5:a Tor o Håkan Persson                            306 p.

 

Resultat V 20 2018

 Klass K 9    1:a Max Åkesson/Städe    159 p.

                     2:a Caspian Mattiasson     100 p.

    K 11         1:a Casper Yngvard           186 p.

                     2:a Jonathan Enberg          161 p.

    K 13         1:a Anton Salomonsson     193 p.

                     2:a Oskar Tuvesson            186 p.

    K 15          1:a Fredrik Yngvard          192 p.

                      2:a Johanna Enberg           187 p.

     K 17         1:a Fredrik Yngvard          194 p.

     K 2           1:a Fredrik Yngvard          176 p.

    K ligg        1:a Göran Yngvard            194 p.

    K E            1:a Göran Yngvard             178 p.

    K Dam       1:a Ammika Olofsson        192 p.

                       2:a Michelle Nielsen          191 p.

                       3:a Eva Lindgren                185 p.

                       4:a Rebeka Miklosova        183 p.

                             Gisella Nilsson              183 p.

                        5:a Anna Miklosova           180 p.

   K Herr          1:a Bo Hansson                  187 p.

                        2:a Robin Hansson             185 p.

                              Rickard Nilsson            185 p.

                              Robert Tuvesson           185 p.

                        3:a Stefan Persson               178 p.

                              Rickard Persson             178 p.

                         4:a Kenneth Olsson             173 p.  

 Resultat V 19 2018.

 Klass K 9  1:a Max Åkesson/Städe   126 p.

        K 11   1:a Casper Yngvard         191 p.

                   2:a Jonathan Enberg        166 p.

        K 13   1:a Anton Salomonsson   185 p.

                   2:a Oskar Tuvesson         180 p.

                   3:a Anton Karlsson          175 p.

    K 15       1:a Fredrik Yngvard         192 p.

                   2:a Johanna Enberg          187 p.

  K 2           1:a Fredrik Yngvard         168 p.

  K E ligg   1:a Göran Yngvard           189 p.

  KE ställ.   1:a Göran Yngvard           189 p.

  K Dam     1:a Michelle Nielsen         187 p.

                         Rebeka Miklosova      187 p.

                   2:a Eva Lindgren               184 p.

                   3:a Anna Miklosova          179 p.

                   4:a Susanne Been              140 p.

   K Herr     1:a Bo Hansson                 190 p.

                   2:a Roland Karlsson          187 p.

                   3:a Robin Hansson            185 p.

                   4:a Robert Tuvesson          184 p.

                   5:a Stefan Persson             180 p.

                   6:a Håkan Persson             179 p.

                   7:a Rickard Persson           174 p.

                   8:a Kenneth Olsson           166 p.

Resultat V 18 2018.

 Klass K 9      1:a Caspian Mattiasson          136 p.

                       2:a Max Åkesson/Städe         126 p.

   K 11            1;a Casper Yngvard               188 p.

                       2:a Jonathan Enberg              160 p.

  K 13             1:a Anton Salomonsson         188 p.

                       2:a Oskar Tuvesson               183 p.

  K 15             1;a Fredrik Yngvard              191 p.

                       2:a Johanna Enberg                181 p.  

 K 17              1:a Fredrik Yngvard               190 p.

  K 2               1;a Fredrik Yngvard               168 p.

 K E               1:a Göran Yngvard                  182 p.

 K ligg            1:a Göran Yngvard                 191 p.

  K Dam         1:a Eva Lindgren                     189 p.

                       2:a Anna Miklosova                178 p.

                       3:a Gisella Nilsson                  177 p.

                       4:a Rebeka Miklosova             172 p.

                       5:a Michelle Nielsen                169 p.

                             Susanne Been                     169 p.

                       6:a Ida Nielsen                         168 p.

   K Herr         1:a Robin Hansson                   193 p.

                       2:a Bo Hansson                         186 p.

                       3:a Rickard Persson                  184 p.

                       4:a Rickard Nilsson                  175 p.

                       5:a Stefan Persson                    174 p.

                       6:a John Dolecek                      172 p.

                       7:a Kenneth Olsson                   170 p.                    

                      

  

 Resultat V 17 2018.

  Klass K 9    1:a Viktor Persson            146 p.

                      2:a Eddie Fröderberg        139 p.

                      3:a Tor Persson                 131 p.

                      4:a Caspian Mattiasson     110 p.

                      5:a Max Åkesson/Städe    109 p.

    K 11          1:a Casper Yngvard          185 p.

                      2:a Jonathan Enberg         146 p.

   K 13           1:a Anton Salomonsson    188 p.

                      2:a Oskar Tuvesson          178 p.

  K 15            1:a Fredrik Yngvard         188 p.

                      2:a Johanna Enberg          185 p.

  K 2              1:a Fredrik Yngvard         164 p.

  K E              1:a Göran Yngvard           176 p.

  K Ligg         1:a Göran Yngvard           186 p.

  K Dam         1:a Eva Lindgren              188 p.

                       2:a Michell Nielsen          183 p.

                       3:a Rebeka Miklosova      180 p.

                       4:a Anna Miklosova          175 p.

                       5:a Ida Nielsen                  150 p.

                       6:a Susanne Been              136 p.

  K Herr          1:a Robert Tuvesson         192 p.

                       2:a Bo Hansson                 189 p.

                             Robin Hansson            189 p.

                        3:a Rickard Nilsson          185 p.

                              Johan Fröderberg        185 p.

                        4:a Rickard Persson          180 p.

                        5:a Stefan Persson             178 p.

                        6:a David Fröderberg         177 p.

                        7:a Håkan Persson              175 p.

                        8:a John Dolecek                192 p.

 

  Resultat V 16 2018.

 Klass K 9   1:a  Tor Persson                  153 p.

                    2:a Max Åkesson/Städe     151 p.

                    3:a Viktor Persson              140 p.

                    4:a Caspian Mattiasson        74 p.

  K 11          1:a Casper Yngvard            190 p.

                    2:a Jonathan Enberg           163 p.

                    3:a Oskar Gudmundsson    151 p.

  K 13          1:a Anton Salomonsson      191 p.

                    2:a Oskar Tuvesson            184 p.

 K 15           1:a Johanna Enberg            195 p.

                    2:a Fredrik Yngvard           193 p.

 K 2             1:a Fredrik Yngvard           176 p.

 K E             1:a Göran Yngvard             180 p.

 K ligg         1:a Göran Yngvard             189 p.

  K Dam       1:a Rebeka Miklosova       185 p.

                     2:a Eva Lindgren               184 p.

                     3:a Anna Miklosova          183 p.

                     4:a Majvi Gudmundsson   180 p.

                     5:a Annika Olofssson        179 p.

  K Herr        1:a Robert Tuvesson         193 p.

                     2:a Robin Hansson            189 p.

                     3:a Bo Hansson                 186 p.

'                    4:a Rickard Nilsson           183 p.

                     5:a Rickard Persson           171 p.

                     6:a Kenneth Olsson           168 p.

                    

  Resultat V 34 2017

 Klass K 9  1:a Jonathan Enberg     178 p.

  K 11         1:a Casper Yngvard      187 p.

  K 13         1:a Oskar Tuvesson      185 p.

                   2:a Andro Fleihan         179 p.

                   3:a Anton Karlsson       175 p.

  K 15         1:a Fredrik Yngvard     190 p.

                   2:a Johanna Enberg      188 p.

  K 2           1:a Fredrik Yngvard     168 p.

  K E           1:a Göran Yngvard       186 p.

 K Dam      1:a Annika Olofsson      192 p.

                  2:a Rebeka Miklosova    186 p.

                  3:a Eva Lindgren            185 p.

                  4:a Anna Miklosova       183 p.

                  5;a Jessica Blad              174 p.

                  6:a Carina Svensson       165 p.

  K Herr     1:a Roland Karlsson       183 p.

                  2:a Robert Tuvesson       181 p.

                  3:a Kenneth Olsson        174 p.

 

 Fadder Augusti 2017.

 1:a Fredrik Yngvard o Kerstin Lindgren     373 p.

 2:a Oskar o Robert Tuvesson                      366 p.

       Casper Yngvard o Eva Lindgren           366 p.

 3:a Rickard o Gisella Nilsson                      359 p.

 4:a Johanna Enberg o Carina Svensson       357 p.

 5;a Anton o Roland Karlsson                      348 p.

 6:a Anton Lantz o Kristina Lantz/Jönsson  342 p.

 

Fadder Juli 2017.

 1:a Fredrik Yngvard o Kerstin Lindgren      380 p.

 2:a Casper Yngvard o Eva Lindgren            372 p.

 3:a Anton o Roland Karlsson                       366 p.

 4:a Rickard o Gisella Nilsson                       357 p.

 5:a Johanna Enberg o Carina Svensson        351 p.

 6:a Anton Lantz o Kristina Lantz/Jönsson   344 p.

Resultat V 33 2017.

Klass K 9   1:a Jonathan Enberg     167 p.

                   2:a Emilia Fleihan        126 p.

   K 11        1:a Casper Yngvard      187 p.

   K 13        1:a Osar Tuvesson        172 p.

                   2:a Andro Fleihan         170 p.

                   3:a Anton Karlsson      169 p.

   K 15        1:a Fredrik Yngvard     196 p.

                   2:a Johanna Enberg      190 p.

                   3:a Rickard Nilsson      156 p.

  K E           1:a Göran Yngvard       179 p.

  K Dam      1:a Rebeka Miklosova  190 p.

                    2:a Annika olofsson     189 p.

                    3:a Eva Lindgren          185 p.

                   4:a Kerstin Lindgren      182 p.

                   5:a Kristina Lantz/Jöns  180 p.

                   6:a Anna Miklosova       179 p. 

                   7:a Carina Enberg          175 p

    K Herr    1:a Robert Tuvesson      191 p.

                          Johan Olofsson       191 p.

                    2:a Bo Hansson            190 p.

                    3:a Robin Hansson       185 p.

                          Roland Karlsson     185 p.

                    4:a Kenneth Olsson      173 p.

 

 

  Mästerskapet

1:a Fredrik Yngvard     318,0 p.

 2:a Eva Lindgren         316,4 p.

 3:a Göran Yngvard      309,0 p.

Monards VPR.

 1:a Eva Lindgren          183,5 p.

 2:a Fredrik Yngvard    181,6 p.

 3:a Göran Yngvard       174 p.

 Resultat V 32 2017.

 Klass K 9      1:a Anton Lantz              175 p.

                       2:a Jonathan Enberg       164 p.

                       3:a Emilia  Fleihan         135 p.

   K 11            1:a Casper Yngvard        186 p.

   K 13            1:a Oskar Tuvesson        177 p.

                       2:a Anton Karlsson         169 p.

                       3:a Andro Fleiham          149 p.

   K 15            1:a Fredrik Yngvard        196 p.

                       2:a Johanna Enberg         189 p.

    K 2             1:a Fredrik Yngvard        154 p.

    K E             1:a Göran Yngvard         181 p.

   K dam          1:a Anna Miklosova       185 p.

                        2:a Eva Lindgren            184 p.

                              Rebeka Miklosova    184 p.

                        3:a Kristina Lantz/Jönsson 176 p.

                        4:a Carina Svensson         159 p.

    K Herr         1:a Roland Karlsson         191 p.

                        2:a Robert Tuvesson         189 p.

                        3:a Kenneth Olsson           176 p.

 

Resultat V 31 2017.

Klass K 9 1:a Jonathan Enberg        170 p.

                2:a Anton Lantz               166 p.

                3:a Jim Petersson             149 p.

                 4;a Emilia Fleihan             90 p.

    K 11     1:a Casper Yngvard        187 p.

                 2:a Ted Petersson            178 p.

    K 13     1:a Anton Karlsson          170 p.

                 2:a Jonas Enberg              160 p.

                 3:a Andro Fleihan            155 p.

    K 15     1;a Fredrik Yngvard         191 p.

                 2:a Johanna Enberg          190 p.

                 3:a Rickard Nilsson          177 p.

   K 2        1:a Fredrik Yngvard         167 p.

   K E        1:a Göran Yngvard           176 p.

  K Dam    1:a Eva Lindgren              189 p.

                  2:a Gisella Nilsson           182 p.

                        Katja Jörgensen          182 p.

                        Rebeka Miklosova      182 p.

                  3:a Kristina Lantz/Jönsson  171 p.

                        Jessica Bladh                171 p.

                  4:a Carina Svensson           167 p.

  K Herr     1:a Roland Karlsson           191 p.

                  2:a Kenneth Olsson             164 p.       

 

Resultat V 26 2017.

 Klass K 9      1:a Anton Lantz                 177 p.

                       2:a Jakob Svensson           119 p.

    K 11           1:a Casper Yngvard          184 p.

    K 13           1:a Anton Karlsson           167 p.

   K 15            1:a Fredrik Yngvard         194 p.

                       2:a Johanna Enberg          189 p.

                       3:a Rickard Nilsson          177 p.

  K 2               1:a Fredrik Yngvard         152 p.

  K dam          1:a Eva Lindgren              188 p.

                       2:a Kerstin Lindgren        187 p.

                       3:a Gisella Nilsson           180 p.

                       4:a Rebeka Miklosova      177 p.

                       5:a Kristina Lantz/Jönsson  173 p.

                       6:a Carina Svensson         162 p.

  K Herr          1:a Roland Karlsson        191 p.

                       2:a Bo Hansson                181 p.

                       3:a Robin Hansson           177 p.

                       4:a Kenneth Olsson          168 p.

 

 

Fadder  Juni 2017.

 1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren         381 p.

 2:a Oskar o Robert Tuvesson                    375 p.

 3:a Fredrik Yngvard o Kerstin Lindgren  374 p.

 4:a Anton o Roland Karlsson                   358 p.

 5:a Rickard o Gisella Nilsson                   345 p.

 6:a Johanna Enberg o Carina Svensson    344 p.

 7:a Anton Lantz o Kristina Lantz/Jönsson  343 p.

 8:a Jakob o Ola Svensson                          320 p.

 

Resultat V 25 2017

 Klass K 9      1:a Jonathan Enberg        175 p.

                       2:a Anton Lantz               171 p.

  K 11              1:a Casper Yngvard        186 p.

  K 13              1:a Anton Karlsson         176 p.

  K 15              1:a Fredrik Yngvard        194 p.

                        2:a Johanna Enberg         190 p.

                        3:a Rickard Nilsson         182 p.

  K 2                1:a Fredrik Yngvard        161 p.

  K E               1:a Göran Yngvard          180 p.

  K Dam          1:a Annika Olofsson       194 p.

                        2:a Rebeka Miklosova    186 p.

                        3:a Kerstin Lindgren       180 p.

                        4:a Kristina Lantz/Jönsson  174 p.

  K Herr          1:a Roland Karlsson         189 p.

                       2:a Robin Hansson            187 p.        

   Resultat V 24 2017

 Klass K 9     1:a Anton Lantz                     168 p.

                     2:a Jonathan Enberg               157 p.

                     3:a Rebeka Gudmundsson      127 p.

                     4:a Jakob Svensson                 124 p.

  K 11           1:a Casper Yngvard                183 p.

                     2:a Oskar Gudmundsson        149 p.   

  K 13          1:a Oskar Tuvesson                 188 p.

                    2:a Anton Karlsson                  177 p.

   K  15        1:a Fredrik Yngvard                 193 p.

                    2:a Johanna Enberg                  192 p.

                    3:a Rickard Nilsson                  171 p.

  K 2            1:a Fredrik Yngvard                 164 p.

  K E           1:a Göran Yngvard                   183 p.

  K Dam      1:a Eva Lindgren                      185 p.

                    2:a Majvi Gudmundsson          184 p.

                    3:a Kerstin Lindgren                182 p.

                    4:a Rebeka Miklosova              176 p.

                    5:a Anna  Miklosova                174 p.

                    6:a Kristina Lantz/Jönsson       165 p.

                    7:a Carina Svensson                 162 p.

 K Herr       1:a Bo Hansson                         191 p.

                   2:a Roland Karlsson                  186 p.

                   3:;a Robert Tuvesson                185 p.

                   4:a Håkan Gudmundsson          182 p.

                   5:a Robin Hansson                    180 p.

                   6:a Kenneth Olsson                   175 p.

 

 

 Resultat V 23 2017.

 Klass  K 9   1:a  Anton Lantz                       170 p.

                     2:a Jim Petersson                      163 p.

                          Jonathan Enberg                  163 p.

                    3:a Jakob Svensson                   120 p.

    K 11        1;a Casper Yngvard                  189 p.

                    2:a Ted Petersson                      173 p.

                   3:a Jennie Enberg                       165 p.

    K 13       1:a Oskar Tuvesson                    180 p.

                   2:a Anton Karlsson                     175 p.

  K 15         1:a Fredrik Yngvard                    193 p.

                   2:a Johanna Enberg                     190 p.

                   3:a Rickard Nilsson                     176 p.

  K 2           1:a Fredrik Yngvard                    165 p.

  K E          1:a Göran Yngvard                      182 p.

  K Dam     1:a Annika Olofsson                   190 p.

                   2:a Rebeka Miklosova                183 p.

                   3:a Anna Miklosova                   182 p

                         Eva Lindgren                        182 p.

                   4:a Katja Jörgensen                    179 p.

                  5:a Kristina Lantz/Jönsson          176 p.

                  6:a Gisella Nilsson                      175 p.

                  7:a Carina Svensson                    162 p.

  K Herr     1:a Bo Hansson                           189 p.

                  2:a Johan Olofsson                     187  p.

                  3:a Roland Karlsson                   185 p.

                  4:a Robin Hansson                     184 p

                        Ola Svensson                        184 p.

                 5:a Robert Tuvesson                    183 p.

                 6:a Kenneth Olsson                     167 p

           

 Fadderresultat maj 2017.

 1:a Casper Yngvard o Eva Lindgren             378 p.

 2:a Fredrik Yngvard o Kerstin Lindgren        364 p.

 3:a Oskar o Robert Tuvesson                         356 p.

 4:a Anton Lantz o Kristina Lantz/Jönsson      351 p.

 5:a Johanna Enberg o Carina Svensson           349 p.

 6:a  Anton o Roland Karlsson                         341 p.

 7:a Jakob o Ola Svensson                               269 p.

  

 Lindgrens VPR Juniorer

 1:a Casper Yngvard                             189 p.

 2:a Fredrik Yngvard                            186 p.'  

 3:a Johanna Enberg                             185 p.

 4:a Anton Karlsson                             171 p.

 5:a Jonas Enberg                                 169 p.

 6:a Jonathan Enberg                            168 p.

 7:a Jakob Svensson                             103 p

Resultat V 22 2017.

 K 9       1:a Jonathan Enberg                   168 p.

              2:a Anton Lantz                         155 p.

              3:a Jakob Svensson                   136 p.

              4:a Linus Larsson                      102 p.

 K 11     1;a Casper Yngvard                  189 p.

              2;a Jennie Enberg                     156 p.

 K 13     1;a Oskar Tuvesson                  185 p.

              2:a Anton Karlsson                   179 p.

              3:a Jonas Enberg                       164 p.

  K 15    1;a Fredrik Yngvard                 187 p.

              2:a Johanna Enberg                  182 p.

              3:a  Rickard Nilsson                165 p.

 K E      1;a Göran Yngvard                 182 p.

 K Dam  1:a  Eva Lindgren                  192 p.'

              2:a Rebeka Miklosova            189 p.

              3:a Kerstin Lindgren               187 p.

              4:a Gisella Nilsson                  180 p.

                    Anna Miklosova               180 p.

              5:a Carina Svensson               192 p.

              6:a Kristina Lantz/Jönsson     155 p.

K Herr   1;a  Robert Tuvesson             191 p.

              2:a Roland Karlsson               189 p.

              3:a Bo Hansson                      186 p.

              4:a Robin Hansson                 184 p.

              5:a Marcus Larsson                170 p.

              6:a Kenneth Olsson                165 p.                

   

Fadderresultat April 2017.'

1:a Oskar o Robert Tuvesson                  372 p.

2:a Rickard o Gisella Nilsson                 356 p.

      Johanna Enberg o Carina Svensson  356 p.

3:a Casper Yngvard o Eva Lindgren      369 p.

4:a Anton o Roland Karlsson                 345 p.

5:a Jakob o Ola Svensson                      275 p.

 

Resultat V 21 2017.

K 9    1:a Anton Lantz                     175 p.

          2:a Jonathan Enberg              168 p.

          3:a Rebeka Gudmundsson     156 p.

          4:a Jakob Svensson                118 p.

 K 11 1:a Casper Yngvard                191 p.

          2:a Oskar Gudmundsson         140 p.

 K 13  1:a Anton  Karlsson                172 p.

           2:a Alexander Gudmundsson  169 p.

                 Jonas Enberg                      169 p.

            3:a Oskar Tuvesson                 158 p.

K 15     1:a Johanna Enberg                195 p.

             2:a Fredrik Yngvard               192 p.

             3:a Rickard Nilsson                179 p.

 K E      1:a Göran Yngvard                 180 p.

 K Dam 1:a Majvi Gudmundsson        187 p.

                   Rebeka Miklosova            187 p.

              2:a Kristina Lantz/Jönsson     168 p.

              3:a Carina Svensson               160 p.

 K Herr  1:a Bo Hansson                      193 p.

              2:a Robert Tuvesson              183 p.

              3:a Roland Karlsson               179 p.

              4:a Håkan Gudmundsson        152 p.

 

     

Resultat V 20 2017

 K 9      1:a Jonathan Enberg      175 p.

             2:a Anton Lantz             163 p.

             3:a Jakob Svensson        103 p.

  K 11   1:a Casper Yngvard        187 p.

  K 13   1:a Oskar Tuvesson        178 p.

             2:a Anton Karlsson         173 p.

             3:a Jonas Enberg             152 p.

 K 15    1:a Fredrik Yngvard        193 p.

             2:a Johanna Enberg         182 p.

             3:a Rickard Nilsson         180 p.

  K 2     1:a Fredrik Yngvard        165 p.

  K E     1:a Göran Yngvard          174 p.

 K Dam  1:a Annika Olofsson       188 p.

               2:a Gisella Nilsson         185 p.

               3:a Eva Lindgren            184 p.

               4:a Rebeka Miklosova    177 p.

               5:a Kerstin Lindgren       175 p.

               6:a Kristina Lantz/Jönsson   158 p.

               7:a Carina Svensson         157 p.

  K Herr  1:a Bo Hansson                188 p.

               2:a Ola Svensson              185 p.

               3:a Robert Tuvesson         184 p.

               4:a Roland Karlsson         180 p.

              5:a Kennetth Olsson          169 p.

                   

 

Resultat V 19 2017

 K 9       1:a Jonathan Enberg          170 p.

              2:a Jim Petersson               126 p.

 K 11     1:a Casper Yngvard           188 p.

              2:a Ted Petersson               174 p.

 K 13     1:a Alex Petersson             183 p.

              2:a Oskar Tuvesson           177 p.

              3:a Anton Karlsson            168 p.

              4:a Jonas Enberg                159 p.

 K 15      1:a Fredrik Yngvard          189 p.

               2:a Johanna Enberg           182 p.

 K 2        1:a Fredrik Yngvard          160 p.

 K E        1:a Göran Yngvard            178 p.

 K Dam   1;a Katja Jörgensen           188 p.

                2:a Annika Olofsson          187 p.

                3:a Eva Lindgren                183 p.

                4:a Rebeka Miklosova        182 p.

                5:a Carina Svensson           146 p.

 K Herr    1:a Robin Hansson             191 p.

                2: a Bo Hansson                  183 p.

                3:a Roland Karlsson            180 p.

                4:a Robert Tuvesson            178 p.

                5:a Kenneth Olsson              166 p.

 

Resultat V 18 2017.

 K 9     1:a Jonathan Enberg       167 p.

            2:a Jim Petersson            150 p.

            3:a Jakob Svensson           84 p.

 K 11   1:a Casper Yngvard         187 p.

            2:a Ted Petersson             159 p.

            3:a Lukas Bengtsson         147 p.

  K 13  1:a Alex Petersson            180 p.

            2:a Oskar Tuvesson          172 p.

            3:a Anton Karlsson           157 p.

            4:a Jonas Enberg               154 p.

  K 15  1:a Fredrik Yngvard          190 p.

                  Johanna Enberg           190 p

            3:a Rickard Nilsson          178 p.

   K 2    1:a Fredrik Yngvard          170 p.

 K E     1:a Göran Yngvard            181 p.

  K Dam  1:a Eva Lindgren            191 p.

                2:a Katja Jörgensen        186 p.

                3:a Annika Olofsson       181 p.

                4:a Rebeka Miklosova    174 p.

                5:a Gisella Nilsson          163 p.

                6:a Carina Svensson        159 p.

 K Herr    1:a Roland Karlsson        184 p.

                      Robert Tuvesson        184 p.

                2:a Robin Hansson           182 p.

                3:a Bo Hansson                 181 p.

                4:a Johan Olofsson            179 p.

                5:a Kenneth Olsson            171 p.

 

Premiären Lindgrens VPR.

1:a Fredrik Yngvard        186 p.

 2:a Casper Yngvard        184 p.

 3:a Anton Karlsson

 Barkåkra/Hjärnarps VPR.

 1:a Annika Olofsson       192 p.

 2:a Göran Yngvard          190 p.

 3:a Eva Lindgren             182 p.

       Roland Karlsson        182 p.

 

Resultat V 17

Klass K 9    1:a Jonathan Enberg        171 p.

                    2:a Jim Petersson            141 p.

                    3:a Jakob Svensson          92 p.

     K 11       1:a Casper Yngvard        190 p.

                    2:a Lukas Bengtsson       165 p.

                    3:a Ted Petersson            161 p.

    K 13        1:a Alex Petersson          185 p.

                    2:a Anton  Karlsson        158 p.

   K 15         1:a Johanna Enberg        189 p.

                    2:a Fredrik Yngvard       188 p.

                    3:a Rickard Nilsson        180 p.

    K 1          1:a Fredrik Yngvard       166 p.

    K E          1:a Göran Yngvard        183 p.

    K Dam     1:a Annika Olofsson     187 p.

                    2:a Katja Jörgensen       180 p.

                          Desiree Bengtsson   180 p.

                    3:a Eva Lindgren           179 p.

                    4:a Carina Svensson      167 p.

   K Herr      1:a  Roland Karlsson     187 p.

                    2:a Robin Hansson         185 p.

                    3;a Bo Hansson              184 p.

                    4:a Ola Svensson            183 p.

                    5:a Jörgen Petersson       178 p.

                    6:a Kenneth Olsson         169 p.

 

Lindgrens VPR

1:a Fredrik Yngvard

 2:a Casper Yngvard

 3:a Anton Karlsson

Barkåkra/Hjärnarps VPR

1:a Annika Olofsson

 2:a Göran Yngvard

 3:a Roland Karlsson o Eva Lindgren

 

Korthåll V 16 2017.

 Klass  K 9       1:a Jonathan Enberg           173 p.

  K 11               1:a Casper Yngvard            191 p.

                         2:a Lukas Bengtsson           154 p.

  K 13               1:a Jonas Enberg                 178 p.

                         2:a Anton Karlsson              165 p.

  K 15               1:a Fredrik Yngvard             191  p.

                         2:a Johanna Enberg              189 p.

                         3:a Rickard Nilsson              156 p.

  K 1                 1:a Fredrik Yngvard             159 p.

                         2:a Desiree Bengtsson          141 p.

 K Dam             1:a Annika Olofsson            192 p.

                          2:a Eva Lindgren                182 p.

                          3:a Gisella Nilsson              171 p.

                          4:a Carina Svensson            155 p.

  K Herr            1:a Robert Tuvesson             191 p.

                         2:a Robin Hansson               189 p.

                               Roland Karlsson             189 p.

                         3:a Bo Hansson                     188 p.

                         4:a Kenneth Olsson               161 p.

    

       

 

            

 

                

Korthåll V 15 2017

Klass K 9   1:a Jonathan Enberg           164 p.

                   2:a Linus Larsson               144 p.

 K 11          1:a Casper Yngvard            186 p.

                   2:a Lukas Bengtsson           160 p.

  K 13         1:a Oskar Tuvesson             181 p.

                   2:a Jonas Enberg                 166 p.

                   3:a Anton Karlsson             138 p.

  K 15         1:a Fredrik Yngvard            190 p.

                   2:a Johanna Enberg             179 p.

  K  1          1:a Fredrik Yngvard             179 p.

                   2:a Desiree Bengtsson          149 p.

  K E           1:a Göran Yngvard              171 p.

  K Dam      1:a Eva Lindgren                 188 p.

                    2:a Dessiree Bengtsson        180 p.

                    3:a Carina Svensson             133 p.

  K Herr       1:a Bo Hansson                    191 p.

                          Robin Hansson               191 p.

                    2:a Robert Tuvesson             190 p.

                    3:a Roland Karlsson              180 p.

                    4:a Kenneth Olsson               168 p.

                    5:a Marcus Larsson                142 p.

Inga nyheter är skapade

Bildresultat för pantamera

Stöd föreningen och vinn med BingoLotto | Göteborgs Diabetesförening

 

Bildresultat för lindab

 Bildresultat för svenska spel

Bildresultat för swedbank

 Mitt i byn

         Telefon 0431-45 47 55

 

 

 

 

 

Relaterad bild

 

 räknare
besöksräknare

Postadress:
Barkåkra-Hjärnarps SG - Skyttesport
Henrik Nilsson, Sanatorievägen 1
26652 Vejbystrand

Kontakt:
Tel: 0431452966, 0703243988
E-post: bhj.skytte@gmail.com

Se all info